Neler Yeni

144hz monitörde FPS 60 üzeri ama kasıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
277
İsim
ERHAN BALCI
Facebook
erhanbalci.live
o dediğin ayarı buldum evet doğaldaymış fakat o dediğin yeri işaretleyince 50 hz den başka secenek yok 144hz kayboluyor doğal secenegi olmayuan 1080p yi işaretleyince
driver güncelle bence bendeki bu şekide oluyor sorun çıkmıyor. minimum 85 hz görüyorum. belkide monitörünle alakalıdır.
kart.png

Anıl.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Mustafa Anıl
aha böyle

Ekler

• 2020-03-30.png
    2020-03-30.png
    99.5 KB · Hit: 264
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Efe Dursun
ben video izlemiyorum oyun oynuyorum 27 inç 144hz monitör var
oyun oynarken kasıyor 60 üzeri fps aldığım halde
60 fps akıcıdır neden kasıyor peki
monitörü 60hz alınca masaüstü bile kasıyor mouse imlec hareketleri

Bende oyun oynuyorum benimde quad hd 144 hz monitörüm var, 60 hz'de kastığı falan yok bunun bir sürü sebebi var
Freesync (freesync açmama rağmen hala yırtılan kareler gördüm) bozulan kareleri milisaniyeler içinde düzeltmeye çalışır (pekte düzeltemiyor) gecikme yaşanırsa oyuncu fark etmesin diye o bozulan kareyi atlar ve akıcılığı bozar, tavsiyem g-sync veya freesync2 (amd boşuna bunu çıkartmadı akıcılığı düzeltmesi için yaptı)
Oyunun önceliği yüksek'de değilse windows oyunun akıcılığını tam yansıtmaz
SSD kullanmaman olabilir (diskten dünya oluşturan veya bölüm oluşturan oyunlarda çoktur)
Radeon Gecikme önlemeyi kapat
Yüksek ses kalitesi bilgisayarı zorlar, kulaklığımı takmadığım zaman oyun daha akıcıydı
Görüntü keskinleştirme ise görüntüyü keskinleştirirken akıcılığı yok ediyor ekran kartı bir görüntüyü keskinleştiremeden diğer kareyi oluşturamıyor eğer gecikme yaşanırsada o kareyide atlıyor

Sadece bu kadar olsa ama ne yazıkki değil birçok şey yüzünden akıcılık olmuyor mesela oyundaki ışıklandırmalar gecikmeyi arttırıyor overwatch'de dynamic reflections'ı hep off yaparım bu yüzden

Top Bottom