Neler Yeni

1500₺ bütçe red swıtch klavye önerisi

tanersefa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Taner Gürsoy
Bütçe
1500
Selamlar herkese red switch bir klavye bakınıyorum. Klavyem bozuldu backspace tuşuna basınca pageup ile birlikte basıyor Enter'a basınca medya oynatma/kapatma yapıyor virgül tuşu Pagedown'a basıyor, bazı tuşlar (özellikle W, A, S, D) takılı kalıyor bazen vs. vs. Aradığım klavyede 2 tane olması gereken şey var 1.si "büyük enter" (küçüğü çocukluğumdan beri kullanamadım) 2.si ise mekanik red switch. Numpadsiz olursa daha güzel olur ama numpadli olması da sıkıntı değil var mı önerileriniz. Daha önce kullandığım 2 klavyeyi aşağıda görsel olarak ekledim.
Rampage Myth'ı 5-6 yıl kullandım daha da kullanırdım ancak sabah kalktığımda üstü sırılsıklamdı muhtemelen kedilerim su, kola vs düşürdü üzerine.
Gamepower Overlord ise 2 yıllık kullanımımdan sonra tuşlarda sıkıntı çıktı yukarıda yazdığım gibi.

Not: Gamepower daha hayatta kullanmam önermeyiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Selamlar herkese red switch bir klavye bakınıyorum. Klavyem bozuldu backspace tuşuna basınca pageup ile birlikte basıyor Enter'a basınca medya oynatma/kapatma yapıyor virgül tuşu Pagedown'a basıyor, bazı tuşlar (özellikle W, A, S, D) takılı kalıyor bazen vs. vs. Aradığım klavyede 2 tane olması gereken şey var 1.si "büyük enter" (küçüğü çocukluğumdan beri kullanamadım) 2.si ise mekanik red switch. Numpadsiz olursa daha güzel olur ama numpadli olması da sıkıntı değil var mı önerileriniz. Daha önce kullandığım 2 klavyeyi aşağıda görsel olarak ekledim.
Rampage Myth'ı 5-6 yıl kullandım daha da kullanırdım ancak sabah kalktığımda üstü sırılsıklamdı muhtemelen kedilerim su, kola vs düşürdü üzerine.
Gamepower Overlord ise 2 yıllık kullanımımdan sonra tuşlarda sıkıntı çıktı yukarıda yazdığım gibi.

Ekler

• 71tjCPoj15L.jpg
    71tjCPoj15L.jpg
    252.3 KB · Hit: 22
  • 1500x1500_thumb_st12195.jpg
    1500x1500_thumb_st12195.jpg
    96.3 KB · Hit: 21
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Doruk
Monster pusat red switch versiyonu kronik RGB bir tuşda rengi gitme sorunu var onun dışında sıkıntısız kullanıyorum 3 senedir temiz

tanersefa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Taner Gürsoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monster pusat red switch versiyonu kronik RGB bir tuşda rengi gitme sorunu var onun dışında sıkıntısız kullanıyorum 3 senedir temiz
Tek bir tuş rgbsi gidiyorsa sıkıntı yok öyle rgb köpeği değilim ama ışınlandırma olması lazım hepsinde gidecekse, zamanla solacaksa veya tamamen ölecekse hiç bulaşmayayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Doruk
Tek bir tuş rgbsi gidiyorsa sıkıntı yok öyle rgb köpeği değilim ama ışınlandırma olması lazım hepsinde gidecekse, zamanla solacaksa veya tamamen ölecekse hiç bulaşmayayım
Bende bı tuşun rengi gitti hocam, onun dışında solma vs yok

Ama dikkat edin aynı klavyenin
Blue switch ide aynı adla satılıyor ama red olan sağlam bir firmaya yaptırılıyor diğeri ise ortalama

tanersefa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Taner Gürsoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

tunq

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
386
İsim
Tuna

https://www.amazon.com.tr/RK-ROYAL-KLUDGE-Klavyesi-Aydınlatmalı/dp/B089GN2KBT?th=1 baya iyi indirime girmis kacirmayin

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Sercan SAYİT

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Yağız Berk Özel
İndirimli dönemi kaçırdınız ama yine de kalite açısından Türkiye de satılan klavyelerden çok daha iyidir. Büyük enter ve her zaman kullandığınız düzen için Portekiz/Portugal versiyonunu alın. İleride Türkçe keycaps alarak tuşları değiştirirsiniz.

https://tr.aliexpress.com/item/1005005870403733.html?gatewayAdapt=glo2tur
Şahsen Rk61 daha iyi bir seçenek. Z94 400-500 TL'ye satılırken almak çok mantıklıydı ama şu an bence mantıksız.

damn2u

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Sercan SAYİT
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,604