Neler Yeni

1500€ Ekran Kalitesi Yüksek Laptop

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tahla Ozkaya
Bütçe
50000
Öncelikle selam, herkese şimdiden yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Bütçem € 1500 (Almanya'dan alacağım) fakat bütçemin ihtiyacımdan fazla olması durumu söz konusu olabilir, ondan dolayı sizlerden ricam bütçeden ziyade aradığım özelliklerin bulunduğu modelleri önererek bana yardımcı olmanız. Aradığım ve ihtiyaç duyduğum özellikler ehemmiyet sırasıyla şu şekilde:

ekran kalitesi​

• Uzun yıllardır Apple cihazlar kullandığımdan yüksek nit ve ekran parlaklığını arıyorum. Gözümü rahatsız etmekten ziyade göze hitap eden renk gamını kullanan bir ekran aramaktayım. Bundan dolayı kaliteli IPS-LED ekran benim için harika olacaktır.
  • Çok fazla oyun oynamadığımdan düşük ms ihtiyacım yok diyebilirim.
  • Ekran boyutları 15 inç ve üssü olursa benim için harika olur.

uzun süreli performanslı kullanım​

• Aldığım cihazın temiz ve bakımlarını da yaparak 5-6 yıl performans kaybını minimum yaşayarak ve o yıllardaki performansıyla beni üzmesini istememekteyim. Bundan dolayı RTX 40 serisinin güç kullanımı ve teknolojisiyle benim için daha iyi olacağını düşünüyorum.

hafif ve sessiz​

• Evet, istediğim özelliklerde hafiflik pek mümkün gibi durmasa da her gün taşıyacağım için benim için ehemmiyet teşkil ediyor.
  • Ve en önemlisi de ses. Yük altındayken aşırı sesli olmaması ve günlük kullananımda da sık sık fan sesiyle bölünmemek için olabildiğince sessiz olması beni çok mutlu eder. Fakat TUF serisindeki gibi “soğutamama” durumunun olmasını istemem.

Temel olarak aradığım 3 özellik bunlar ve; AutoCAD ve solidwork gibi programlar kullanacağımdan NVIDIA ekran kartı istediğimi de eklemek isterim.

lenovo'nın Legion, Asus'un Zephyrus M ve G serisi, HP'nin ise Omen serisi aradığım özelliklere yakın olsa da bunlar arasında net bir ayrım yapamadığımı eklemek de isterim.

Evet şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için. İyi günler.

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Legion slim 7 ve asus zephyrus g16 muhtemelen sizi mutlu edecektir. Rtx4070 sessiz ve serin çalışıyor ama eğer ekstra performans isterseniz 4080'li modellere de bakabilirsiniz.
Bu modellerin sizi üzecek tarafı ise hoparlör olacaktır, hiç bir windows laptop MacBook hoparlörleri ile boy ölçüşemiyor.

Aslında Asus'un zephyrus S serisi de var ama iki yıldır bu seri için yeni bir model çıkarmadılar. Ona benzeyen pro Art studio 16 var.

Top Bottom