Neler Yeni

16 00 da Cnn Türk ü açın gençlere telefonlarda Ötv indirimi müjdesi gelebilir.

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Beğen
Reaksiyonlar: Enco

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Normalde yazmak istemedim fakat bu garip geldi. Dostum sana eskaza bir fiber internet geldi diye fiber yaygınlaşmış olmuyor. Forumda açtığım anketler aylardır duruyor orada. Yıllardır olan bir şey bu, şimdi mi yaygınlaşacakmış? Hâlâ afrika ülkeleriyle kapışıyor bizim internetimiz. Şu tarz şeyler yazarken az analiz yapın Allah aşkına...
Bana geldi diye mi diyorum sadece. İnternetimizin rezil olduğu ortada olsa da fiberin yaygınlaştığı gerçek. Bunu hükümet yapıyor demiyorum ama yaygınlaşıyor sonuç olarak. Yakın çevremde olan olmayan çok kişiler 100Mbpsye geçiş yaptı ki İstanbul içi farklı ilçelerde 1000e 500e geçen arkadaşlarım da her geçen gün oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu altyapısı olmayan bana anlatamazsın. Fiber nasıl yaygınlaşıyor biliyor musun? Yeni yapılan inşaatlarda bakır kablo çekme devri bitti. Yeni saha dolabı filan koyacaklarsa saha dolabına kadar fiber çekiyorlar. O sebeple yaygınlaşıyor. Bakır hattı olan çoğu yere hala fiber gitmiyor. Bakır hattı olup da hızlı fibere kavuşanlar sitelerde oturanlar. "Paylaşılan açıklamaya göre Türkiye’deki geniş bant internet abone sayısı, 70 milyonu mobil olmak üzere toplam 88,2 milyona yükseldi. İnternet altyapısının önem kazandığının vurgulandığı açıklamada fiber internet sayısının da %21’lik artışla 4,8 milyonu geçtiği aktarıldı. Buna göre Türkiye'deki internet kullanıcılarının sadece yüzde 5,4'ü fiber internet kullanıyor. 2021 yılında sabit geniş bant abonelerinin aylık veri kullanımının da %27,5 artışla 204,4 GB’a çıktığı ifade edildi." Buda daha güncel bir haber "Bu yılın ikinci çeyreğinde 488 bin kilometre fiber altyapısına ulaştıklarını belirten Karaismailoğlu, fiber internet abone sayısının da yıllık bazda yaklaşık yüzde 20,4 artışla 5,2 milyonu geçtiğini kaydetti." Tuik e göre de ülkede 22 milyondan daha fazla hane var. Bunların sadece 5 milyonunda fiber var. 15 milyonun hepsi mi kırsalda? Adamlar dibimizdeki yeni binalara fiber getiriyor. Fiber direk getirmese de vdsl port açıyor. Eski abone isen hattın bakırsa ve sitede oturmuyorsan normal binadaysan fiber gelmiyor işte çoğu yere.
Şanssızsın keşke herkese gelse haklısın. Bizim eski binaya da geldi aslında. Umarım gelir. Yavaşta olsa bir büyüme var. Türknet sayesinde olduğunu düşünüyorum

Speedtest verilerine göre ortalama bant hızında dünyada 105. sıradayız.
E biz gerilemişiz yine :D Her yerde cayır cayır fibere geçtim görüyorum duyuyorum ama eskisinden daha da geriye gitmişiz komikmiş

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Çok boş konuşmaydı;

Adaletten bahsediyorlar Katili salıyorlar

Adam birini ölüm ile tehdit eder gene bişi olmaz Salarlar gene

Sağlık sistemi diyor babama aylardır randevu çıkmıyor

Ekonomi diyor Dünya'da 1. ama Avrupa'da 4. komik bir açıklama

Alt yapı der İstanbul'da çoğu yerde halen fiber bulunmaz

Bide yetmezmiş gibi İnternet paketlerine zam geliyor

Darbeler hakkında konuşur.....Neyse onu demeyelim

Kanal istanbul gibi boş bir projenin peşinde koşuyor

Ülke'nin bu kadar sorunu varken durup dururken Başörtü yasası çıkartıyor
başörtü yasası ne tam olarak merak ettim

MYSTIC

80+ Silver
Sonuç ne şimdi

Balon patladı mı

Asikral

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Ahmet yazıcı
Bana geldi diye mi diyorum sadece. İnternetimizin rezil olduğu ortada olsa da fiberin yaygınlaştığı gerçek. Bunu hükümet yapıyor demiyorum ama yaygınlaşıyor sonuç olarak. Yakın çevremde olan olmayan çok kişiler 100Mbpsye geçiş yaptı ki İstanbul içi farklı ilçelerde 1000e 500e geçen arkadaşlarım da her geçen gün oluyor.

Şanssızsın keşke herkese gelse haklısın. Bizim eski binaya da geldi aslında. Umarım gelir. Yavaşta olsa bir büyüme var. Türknet sayesinde olduğunu düşünüyorum
Turktelekomun tekelleşmesi yüzünden Türkiye'nin interneti çok kötüydü başka seçeneğimiz olmadığı için Türk Telekom İnternet tarafına bunla yetinsinler gibisinden bakıyordu. Turknet-turkcell-kablonet gibi markaların altyapı çalışmaları başlayınca rekabete girdiler ve çok şükür şuan en azından İstanbul için internette hiçbir sıkıntı yok hızlar gayet yeterli 100mbps altında çok nadir görürsünüz.

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1

sercilong

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
SERCAN UZUN
E biz gerilemişiz yine :D Her yerde cayır cayır fibere geçtim görüyorum duyuyorum ama eskisinden daha da geriye gitmişiz komikmiş
Çünkü sadece sende gelişme olmuyor tüm dünyada hızlar artıyor. Buda demek ki biz dünyaya göre daha az gelişiyoruz fiber altyapı konusunda.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,618
İsim
misfit

Türkiye 2016'dan 2019'a kadar Fiber İnternet konusunda sadece %4'lük bir büyüme yaşadı. 10 Milyon nüfusa sahip Portekiz bile bunu %18'lerin üstüne çıkardı. Ayrıca 2019'dan 2022 başına kadar da sadece 50 Bin KM'lik bir fiber ağ uzunluğu artışı oldu. Kısaca fiber dünyada standart haline getirilirken bizim altyapımızın büyük bir kısmı hala 16mbps interneti zor görüyor. Ortada büyüme falan yok, bunlar 2022 yılında hala mağara adamı gibi başörtüsü konuşmaya devam ettiği sürece de olmayacak. Sadece şans eseri sen ve yakınlarına fiber geldi diye fiber yaygınlaşmadı.

Strelok

80+ Silver
dostlar noldu sonuç bilen var mı?

Loading...

80+ Silver
En İyi Cevap
1
yukarıda yazmışsın sanırım meclise öneri verecekmiş demişsin onla ilgili olur muhtemelen değil mi?
Başörtüsü ile ilgili boş bir yasayı Meclise sunucakmış detay vermedi sunuculunca görücez

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,957
Üyeler
153,477
Son üye
Emreaysen06
Top Bottom