Neler Yeni

Çözüldü✓ 16 GB OLAN RAMIM 8 GB KULLANILABİLİR HALE GELDİ?

byfresh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
EMRE ÜNSAL
EKRAN KARTI VE İŞLEMCİ MACUNU YENİLEDİM 16 GB OLAN RAMIM 8 GB KULLANILABİLİR HALE GELDİ?
Arkadaşlar merhaba ramım 16 ama 8 gb kullanılabilir yazıyor. Ramleri tarattım bilgisayar ramları görüyor ama 8gb donanıma ayırıyor biosda advenced chipset features yok malesef nerden düzeltebilirim işlemci fanını gevşettim düzelmedi ramleri ayrı ayrı denedim hiçbir sıkıntı yok . Cpu Zprogramında ramleri görüyor ama sadece 8 gb kullanabiliyor sebebi ney yardımcı olabilecek var mı ?
gg1.PNG
ggwp5.PNG
gg3.PNG
gg4.PNG

Ekler

• gg2.PNG
    gg2.PNG
    61.5 KB · Hit: 33

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
Fatih Ayhan
Windows arama yerine msconfig yazıp sistem yapılandırmasına girdikten sonra önyükleme sekmesinde gelişmiş seçenekler olması gerekiyor. Gelişmiş seçeneklerde bellek üst sınırı işaretliyse onun işaretini kaldırıp yeniden başlatın.

byfresh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
EMRE ÜNSAL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows arama yerine msconfig yazıp sistem yapılandırmasına girdikten sonra önyükleme sekmesinde gelişmiş seçenekler olması gerekiyor. Gelişmiş seçeneklerde bellek üst sınırı işaretliyse onun işaretini kaldırıp yeniden başlatın.
Bunu da denemiştim tikli bile değildi bende sorun çözülmemişti en son akşam çözdük. Arkadaşım kendi ramini getirdi onun rami ile ramlerimi sırayla dual yaptık. Sonra benim ramleri taktık ve sorun düzeldi. Gerçekten sinir bozucu bi durummuş.

Top Bottom