Neler Yeni

16 GB ram mi (8+8) yoksa 24 GB ram mi (16+8)

Bleda00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Musa Günay
Laptopta dahili 2 GB ekran kartı var ve bu laptoptaki 8 GB ramden 2 GB alıyor 6 GB ram de tatmin etmediği için ram almak istiyorum MHz değerleri faln her şeyi aynı ram buldum birisi 8 GB birisi de 16 GB acaba çift kanal muhabetinden dolayı 8 GB almam daha mı mantıklı yoksa 8+16 GB almam mı daha mantıklı bilemedim ama bana 16 GB almam mantıklı geliyor çünkü zaten boktan bi ekran kartı var en azından onu destekler diye düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

milenix

80+ Gold
8+16 gb alın. Yine dual channel çalışır (8+8 dual channel +8 single channel olarak çalışır)

TİTAN.

80+ Platinum
Laptopta dahili 2 GB ekran kartı var ve bu laptoptaki 8 GB ramden 2 GB alıyor 6 GB ram de tatmin etmediği için ram almak istiyorum MHz değerleri faln her şeyi aynı ram buldum birisi 8 GB birisi de 16 GB acaba çift kanal muhabetinden dolayı 8 GB almam daha mı mantıklı yoksa 8+16 GB almam mı daha mantıklı bilemedim ama bana 16 GB almam mantıklı geliyor çünkü zaten boktan bi ekran kartı var en azından onu destekler diye düşünüyorum yardımcı olur musunuz?
8+8 yapman en mantıklısı zaten ömrü uzun olmaz cihazın eğer amaç ekran kartıysa
8+16 bana kalırsa boşa yatırım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
C Ş
Öncelikle anakart ve işlemci bu rami destekleyecek mi onu öğrenin. Daha sonra eğer program çalıştırma(photoshop, autocat...), tarayıcıda gezinme gibi işleri daha çok yapacaksanız 24GB rami, daha çok oyun oynayacaksanız 16GB rami tercih edin.

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,864
İsim
İsim İSİMOĞLU
24GB RAM tabii, 16 diyenleri ben kale almazdım... 16 RAM devri bitiyor zaten 24 en mantıklısı... Oyun için de bazı programlar için de 24 ram...

Bleda00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Musa Günay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8+8 yapman en mantıklısı zaten ömrü uzun olmaz cihazın eğer amaç ekran kartıysa
8+16 bana kalırsa boşa yatırım
Zaten laptop kaliteli değil bu ekran kartı dahili olduğu için tatmin etmiyor en kısa zamanda bir PC faln toplamayı düşünüyorum veya yeni bi laptop almayı şu anda kullandığım laptoptan uzun vadede bi şey beklemiyorum 16 GB mantıklı geliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle anakart ve işlemci bu rami destekleyecek mi onu öğrenin. Daha sonra eğer program çalıştırma(photoshop, autocat...), tarayıcıda gezinme gibi işleri daha çok yapacaksanız 24GB rami, daha çok oyun oynayacaksanız 16GB rami tercih edin.
Anakartım hp85ea mı ne yazıyordu regeditten bakmıştım ama ne kadar desteklediğini bilmiyorum işlemcimde ryzen 3 3200u işlemci
destekler herhalde bende bilmiyorum ama ben oyunda oynarım ama photoshop veya solid falan da kullanıyorum zaten iki ram aradında 500 TL falan var 16 GB olanı alırım

Galiba 64 gb kadar destekliyor
Screenshot_2023-04-22-12-12-33-348_com.google.android.apps.photos.jpg

Son düzenleme:

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,210
İsim
C Ş
Zaten laptop kaliteli değil bu ekran kartı dahili olduğu için tatmin etmiyor en kısa zamanda bir PC faln toplamayı düşünüyorum veya yeni bi laptop almayı şu anda kullandığım laptoptan uzun vadede bi şey beklemiyorum 16 GB mantıklı geliyor

Anakartım hp85ea mı ne yazıyordu regeditten bakmıştım ama ne kadar desteklediğini bilmiyorum işlemcimde ryzen 3 3200u işlemci
destekler herhalde bende bilmiyorum ama ben oyunda oynarım ama photoshop veya solid falan da kullanıyorum zaten iki ram aradında 500 TL falan var 16 GB olanı alırım

Galiba 64 gb kadar destekliyorAlıntıyı görüntüle
İşlemci 32 GB'a kadar destekliyor. Büyük ihtimalle anakart da en az o kadar destekliyordur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet
8+16 alabilirsiniz hocam sorun olmaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,075
Üyeler
141,082
Son üye
HackmanTR
Top Bottom