Neler Yeni

16 yaşındayım 1.5-2 yıldır boyum uzamıyor. Bundan sonra artık uzar mı?

Triple

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Mahmut Kan
Arkadaşım 16 dan 17 ye geçerken 165 ten 184 oldu belli olmaz ne zaman boy atacağın erken yatmaya ve beslenmene dikkat et gerisi genetiğine bağlı

LostNoc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
134
İsim
Caner Karadağ
Geç yatman sıkıntı 11 de yatakta olman lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Erdem Karakaya
Boy uzaması, genellikle ergenlik döneminde gerçekleşir ve çoğunlukla genetik faktörler tarafından belirlenir. Ancak, her bireyin büyüme hızı ve süreci farklı olabilir.

Öncelikle, boy uzamasının ergenlik dönemi boyunca devam ettiğini ve genellikle kızlarda 16-17 yaşlarına kadar, erkeklerde ise 18-19 yaşlarına kadar sürdüğünü belirtmek önemlidir. Dolayısıyla, 16 yaşında olmanız nedeniyle büyüme sürecinin hala devam etme potansiyeli vardır.

Ayrıca, genetik faktörler de boy uzamasında önemli bir rol oynar. Ebeveynlerinizin boyu, genetik potansiyelinizi belirlemede etkili olabilir. Babanızın 1.82 ve annenizin 1.60 olması, genetik olarak daha uzun bir boy potansiyeline sahip olabileceğinizi gösterir.

Ancak, boy uzaması bireysel faktörlere de bağlıdır ve her bireyde farklılık gösterebilir. Beslenme, egzersiz, uyku düzeni ve genel sağlık gibi faktörler de büyüme ve boy uzamasını etkileyebilir.

Eğer boy uzamanız hakkında endişeleriniz varsa, bir doktora danışmanız en doğru adım olacaktır. Doktorunuz, büyüme potansiyelinizi değerlendirebilir, gerekli testleri yapabilir ve size uzman bir şekilde rehberlik edebilir.

Sonuç olarak, ergenlik döneminde boy uzaması genellikle devam eder ve genetik faktörler büyüme potansiyelinizi etkiler. Ancak, bireysel farklılıklar da önemlidir ve doktorunuza danışmanız en doğru yol olacaktır.

Hesen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hesenn
16 yaşındayım. Yaklaşık 14 yaşımdan beri nerdeyse boyum uzamıyor. Boyum 1.65
Babamın boyu 1.82, annemin boyu 1.60.

Dediğim gibi 2 senedir nerdeyse hiç uzamıyorum. Bundan sonra sizce uzar mıyım?
Knk benim de boyum 2 senedir uzamıyor 16 yaşındayım, 4 ay geçmiş boyun uzadımı, bilekden rontgen çektirdinmi

ismailx16

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
İsmail
beyler ben de 18 yaş 186 boy var. Benimde son 1-2 yıldır tık yok daha uzarmıyım sizce?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
931,653
Üyeler
146,056
Son üye
fulc
Top Bottom