Neler Yeni

16000 TL Bandında Sistem Tavsiyesi

AlphareN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Özcan
Bütçe
16000
Bütçe olarak belirttiğim tutarda olması çok iyi olur. Aksi halde biraz daha beklemem gerekecek.

MANTIS kodlu sistemleri biliyorum ancak Anakart ve İşlemci tarafı korkutuyor beni haliyle.

Cold War, MW2 Multiplayer ağırlıklı bir kullanımım olacak.

Monitörüm 1080P Zowie XL2411K ancak 2K oynamayacağım diye daha düşük bir ekran kartı almak istemiyorum uzun vadeli olmalı.

Aklımda şu sistem var fakat beni bir hayli zorlayacak, değer mi sizce ?

Önerilerinize açığım.

whisper snow

80+ Silver
al satcilardan modart m9 alabilirsin 16kya

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Muhammet Yazıcı
Bütçe olarak belirttiğim tutarda olması çok iyi olur. Aksi halde biraz daha beklemem gerekecek.

MANTIS kodlu sistemleri biliyorum ancak Anakart ve İşlemci tarafı korkutuyor beni haliyle.

Cold War, MW2 Multiplayer ağırlıklı bir kullanımım olacak.

Monitörüm 1080P Zowie XL2411K ancak 2K oynamayacağım diye daha düşük bir ekran kartı almak istemiyorum uzun vadeli olmalı.

Aklımda şu sistem var fakat beni bir hayli zorlayacak, değer mi sizce ?

Önerilerinize açığım.
ssd az sana oynayacağın oyunlar baya yer kaplıyor en az 1 TB lazım bence

AlphareN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Muhammet Yazıcı
Haklısınız hocam ancak herkeste farklıdır belki güvenilebilir ama ikinci el parça değişimi riskini maalesef göze alamıyorum.

Hocam elbette ancak anakart uyumluysa şayet bir iki aya bir adet daha M2 SSD takabilme opsiyonum olabilir.
anakart destekliyor mu 2.ssd'yi bi bak ona göre plan yaparsın alırım diyorsan iki aya sıkıntı olmaz

whisper snow

80+ Silver
Hocam ozaman bunu ozellestirip alabilirsiniz:

Ekler

• Screenshot_20230210_105656.png
    Screenshot_20230210_105656.png
    362.4 KB · Hit: 31

AlphareN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ozaman bunu ozellestirip alabilirsiniz:
Bir önceki sistemim ilgili firmadan alınmıştı. INNO3D RTX 3050 ve Ryzen 3 3300X kombinasyonu yapmıştım ancak ilgili ekran kartından pek memnun kaldığım söylenemez, belki serisindendir diye de yorumlayabiliriz ancak fiyat uygun. Anakartı da tavsiye ederseniz değerlendireyim bu donanımı da.
anakart destekliyor mu 2.ssd'yi bi bak ona göre plan yaparsın alırım diyorsan iki aya sıkıntı olmaz
Bir adet M2 yuvası olduğunu gözlemledim. O halde bir süre sonra elimdeki SSD'yi satıp tavsiyeniz üzerine 1 TB'lığa geçebilirim. (y)

whisper snow

80+ Silver
Bir önceki sistemim ilgili firmadan alınmıştı. INNO3D RTX 3050 ve Ryzen 3 3300X kombinasyonu yapmıştım ancak ilgili ekran kartından pek memnun kaldığım söylenemez, belki serisindendir diye de yorumlayabiliriz ancak fiyat uygun. Anakartı da tavsiye ederseniz değerlendireyim bu donanımı da.

Bir adet M2 yuvası olduğunu gözlemledim. O halde bir süre sonra elimdeki SSD'yi satıp tavsiyeniz üzerine 1 TB'lığa geçebilirim. (y)
Hocam anakart cok kaliteli oldugu soylenemez ama kullanilir bence. Ancak butceniz el veriyorsa tabiiki Asus B550 olarak upgrade edebilirsiniz. Inno hakkinda da ben pek kotu yorum duymadim neden memnun kalmadiniz?

AlphareN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Özcan
Hocam anakart cok kaliteli oldugu soylenemez ama kullanilir bence. Ancak butceniz el veriyorsa tabiiki Asus B550 olarak upgrade edebilirsiniz. Inno hakkinda da ben pek kotu yorum duymadim neden memnun kalmadiniz?
Belki benim elime geçen donanım kötüdür, teknoloji şans işi neticede ancak aynı sisteme sahip kimselerle benim performansım arasında fark oluyordu. Dediğim gibi bana da denk gelmiş olabilir ancak attığım sistemle arasındaki fiyat farkı inanılmaz bir seviyede o yüzden bu sistemi de değerlendireceğim mutlaka.

Muhammetyzicii

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
646
İsim
Muhammet Yazıcı

hocam oynayacağınız oyunlar 250 GB tutuyor tahmini yani tercih meselesi ben daha fazla yer tüketiyor diye hatırlıyorum o yüzden 1 TB önerdim 250 GB daha yeriniz kalacak 500 GB alırsanız başka fazla yer kaplayan oyun oynamıcam diyorsanız 500 GB'da olur 🙂

AlphareN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Özcan
hocam oynayacağınız oyunlar 250 GB tutuyor tahmini yani tercih meselesi ben daha fazla yer tüketiyor diye hatırlıyorum o yüzden 1 TB önerdim 250 GB daha yeriniz kalacak 500 GB alırsanız başka fazla yer kaplayan oyun oynamıcam diyorsanız 500 GB'da olur 🙂
Teşekkür ederim hocam, dalgınlığıma gelmiş benim de ilgili oyunları konsoldan oynadığım için PC tarafındaki depolamalarını hesaplamamıştım. 1 TB yükseltme kesinlikle yapacağım

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,388
İsim
kilan embappe
Bence attığınızda kasa 2. yapılıp alınır...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,986
Üyeler
152,984
Son üye
secomeco0
Top Bottom