Neler Yeni

1600mhz ddr3 ram in frekansı yükselebilirmi

cureshoot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
mehmetcan bayır
selamlar elımde dual 4x2 8gb 1600 mhz aynı marka model ramler var bunların frekansı yükselebilirmi .. Yükselirse zararı olurmu

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Hilmi Akkaya
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım.
bilincli bir şekilde stabil yaparsan pekde ömründen gideceğini sanmıyorum , ama yanlışlar aynı şekilde ömründen belki direk kendisinden olabilir .

Sen manuel 1866 fln yapar geçersin en fazla , o.c anlayan olursa max değerleri tahminimce 2000 mhzlerde belkide üstünde stabil görebilir .
tabi en önemli konulardan biride anakartın desteği ve ramin desteği .

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ram modeli ve anakart modeli nedir?

cureshoot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
mehmetcan bayır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oc ile yükselirde mhz sınırı yokmu ddr3 de
1833 2000 2133 yazıyodu :D 1833 yapdım açılmadı pc reis
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilincli bir şekilde stabil yaparsan pekde ömründen gideceğini sanmıyorum , ama yanlışlar aynı şekilde ömründen belki direk kendisinden olabilir .

Sen manuel 1866 fln yapar geçersin en fazla , o.c anlayan olursa max değerleri tahminimce 2000 mhzlerde belkide üstünde stabil görebilir .
hocam asus a88xm -a anakart var smdı bende 4 ram slotum var ve suanda 2x4 dual ram takılı 2 sıde aynı model marka hıza sahip . fakat ben smdı 8x2 ram alıcam onlarda aynı 1600 mhz olcak diğerleri gibi .. 8x2 1600 mhz ve 4x2 1600 mhz takıcam sence ne olur . dual channel iptal mi oluyo öle olunca

Ram modeli ve anakart modeli nedir?
hocam asus a88xm -a anakart var smdı bende 4 ram slotum var ve suanda 2x4 dual ram takılı 2 sıde aynı model marka hıza sahip . fakat ben smdı 8x2 ram alıcam onlarda aynı 1600 mhz olcak diğerleri gibi .. 8x2 1600 mhz ve 4x2 1600 mhz takıcam sence ne olur . dual channel iptal mi oluyo öle olunca

Oc ile yükselirde mhz sınırı yokmu ddr3 de

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
İnan ki gereksiz masraf yapmış olursun. 20 GB DDR3 RAM pek gerekli değil.

cureshoot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
mehmetcan bayır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnan ki gereksiz masraf yapmış olursun. 20 GB DDR3 RAM pek gerekli değil.
bana artısı eksisi ne olur hocam . ekran kartım yok APU pc kullanıyorum a10 6800k işlemcim var

yok ya hocam :D 1866 yapdım pc açılmadı :)

ByKayseriLi

80+ Bronze
Orta derece bir DDR3 anakartta en yüksek 2133 Mhz falan desteği oluyor tabi gaming adıyla satılan DDR3 anakartların bazılarında biraz daha yüksek olabiliyor bu hız değerleri ama genelde 2133 Mhz falan oluyor. Sadece 1866 Mhz seçip kaydet çık dersen açılmaz sistem bir miktar voltaj vermen lazım. Gerçi gerek yok Mhz arttırmana 1 FPS bile oynamaz çünkü. Bu arada 4 adet ram alıp taktığın zaman Dual Channel gidiyor normalde Quad Channel oluyor ama eski nesil oldukları için desteklemiyor bütün ramleri tek görüyor yani single channel olarak. Yada bazı sistemler de yine 4 tane ram takınca 2 tanesini Dual Channel çalıştırıyor diğer 2 tanesini de single olarak çalıştırıyor. Pek bir artısı yok. Bence elindekileri de sat 2x8 16GB Dual Kit ram alıp kullan.

cureshoot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
mehmetcan bayır
Orta derece bir DDR3 anakartta en yüksek 2133 Mhz falan desteği oluyor tabi gaming adıyla satılan DDR3 anakartların bazılarında biraz daha yüksek olabiliyor bu hız değerleri ama genelde 2133 Mhz falan oluyor. Sadece 1866 Mhz seçip kaydet çık dersen açılmaz sistem bir miktar voltaj vermen lazım. Gerçi gerek yok Mhz arttırmana 1 FPS bile oynamaz çünkü. Bu arada 4 adet ram alıp taktığın zaman Dual Channel gidiyor normalde Quad Channel oluyor ama eski nesil oldukları için desteklemiyor bütün ramleri tek görüyor yani single channel olarak. Yada bazı sistemler de yine 4 tane ram takınca 2 tanesini Dual Channel çalıştırıyor diğer 2 tanesini de single olarak çalıştırıyor. Pek bir artısı yok. Bence elindekileri de sat 2x8 16GB Dual Kit ram alıp kullahocam cok bilgilendirici oldu

Orta derece bir DDR3 anakartta en yüksek 2133 Mhz falan desteği oluyor tabi gaming adıyla satılan DDR3 anakartların bazılarında biraz daha yüksek olabiliyor bu hız değerleri ama genelde 2133 Mhz falan oluyor. Sadece 1866 Mhz seçip kaydet çık dersen açılmaz sistem bir miktar voltaj vermen lazım. Gerçi gerek yok Mhz arttırmana 1 FPS bile oynamaz çünkü. Bu arada 4 adet ram alıp taktığın zaman Dual Channel gidiyor normalde Quad Channel oluyor ama eski nesil oldukları için desteklemiyor bütün ramleri tek görüyor yani single channel olarak. Yada bazı sistemler de yine 4 tane ram takınca 2 tanesini Dual Channel çalıştırıyor diğer 2 tanesini de single olarak çalıştırıyor. Pek bir artısı yok. Bence elindekileri de sat 2x8 16GB Dual Kit ram alıp kullan.
cok bilgilendirici oldu hocam cok saol ..

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Pek önermem ancak:

3000G
8GB 3200 MHz
A320 / B450
240 GB SSD

Bu donanımları kullanarak kullandığın bilgisayarını güçlendirebilirsin. Pek oyun oynatmaz ancak yeni nesil yeni bir bilgisayarın olur. En azından ilerleyen zamanlarda sistemi yükseltebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
909,822
Üyeler
141,193
Son üye
oyungezer
Top Bottom