Neler Yeni

Çözüldü✓ 16k-20k tl laptop önerisi

Menifur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Nazım Yılmaz
Arkadaşlar bu bütçelerde laptop arıyorum. Yapacağım şeyler kodlama, 3d oyun tasarımı (başlangıç seviyesinde) ve ara sıra oyun oynamak. 3-4 sene götürsün başka bir şey istemem :D.

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
İç Donanımlar, Çevre Birimleri, Cep Telefonları, Konsollar, Ağ Sistemleri
Arkadaşlar bu bütçelerde laptop arıyorum. Yapacağım şeyler kodlama, 3d oyun tasarımı (başlangıç seviyesinde) ve ara sıra oyun oynamak. 3-4 sene götürsün başka bir şey istemem :D.
Bu bütçeye 3050 TI var. 3050 TI çokta iyi bir kart değil. Mümkün olursa en az 3060 alınması lazım.

Bu bütçeye en mantıklı bunu buldum. Uyumlu 8 GB daha ram eklerseniz mis gibi olur. Buradan özelliklerine bakabilirsiniz. Fiyatına göre gayet zengin donanımları var.

Son düzenleme:

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Bu bütçeye 3050 TI var. 3050 çokta iyi bir kart değil. Mümkün olursa en az 3060 alınması lazım.

Bu bütçeye en mantıklı bunu buldum. Uyumlu 8 GB daha ram eklerseniz mis gibi olur.
laptoplarda 3050 baya iyi benim gözümde 4gb vram olmasa ama en ucuz 25 k 3060 laptop gereksiz yani

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,263
İsim
Berk Atmaca
Bu bütçeye 3050 TI var. 3050 çokta iyi bir kart değil. Mümkün olursa en az 3060 alınması lazım.

Bu bütçeye en mantıklı bunu buldum. Uyumlu 8 GB daha ram eklerseniz mis gibi olur.
Aynısı bende var. 8 ram ekledikten sonra uçuruyor. Laptobun altında hafif boşluk olunca ısınmıyor ama fan sesi rahatsız edebilir. Ekran kartı maks 73 derece gözlemledim. İşlemci 85'leri zorluyor. Altına boşluk koyunca 5-10 derece arası daha az sıcaklık veriyor. Tek sorun ekran sallanıyor.

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
laptoplarda 3050 baya iyi benim gözümde 4gb vram olmasa ama en ucuz 25 k 3060 laptop gereksiz yani
Ya evet ama öyle 4 sene son oyunları güzelce açmaz o yüzden dedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynısı bende var. 8 ram ekledikten sonra uçuruyor. Laptobun altında hafif boşluk olunca ısınmıyor ama fan sesi rahatsız edebilir. Ekran kartı maks 73 derece gözlemledim. İşlemci 85'leri zorluyor. Altına boşluk koyunca 5-10 derece arası daha az sıcaklık veriyor. Tek sorun ekran sallanıyor.
Bence bir laptopa göre gayet iyi. Belki ilerleyen zamanlarda, ekstra monitör alarak mobil kullanabilirsiniz. Ya da laptopun kapağını bir şeyle sabitlersiniz :D

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler

Menifur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Nazım Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim attığım bilgisayar yanında çöp kalıyor. He tabş 4-5 k fark var.
Emin misiniz? arada 1k tl fark var g770 modeli daha ucuz hem de. Sadece işlemci farkı var ama fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. 3050Ti'ı fazlasıyla besler.

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
Emin misiniz? arada 1k TL fark var g770 modeli daha ucuz hem de. Sadece işlemci farkı var ama fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. 3050Ti'ı fazlasıyla besler.
Evet yanlış yazmışım. Attığım bilgisayara ram de ekleyince 3 k fark oluyor ve o fark farkeedilir bir fark. Şimdi vermeyeceğiniz 3 k fark için bilgisayarınızın ömrünü kısaltmayın.

Menifur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Nazım Yılmaz
Evet yanlış yazmışım. Attığım bilgisayara ram de ekleyince 3 k fark oluyor ve o fark farkeedilir bir fark. Şimdi vermeyeceğiniz 3 k fark için bilgisayarınızın ömrünü kısaltmayın.
Teşekkür ederim.

tahaa1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
taha drv
Emin misiniz? arada 1k TL fark var g770 modeli daha ucuz hem de. Sadece işlemci farkı var ama fazla etkileyeceğini düşünmüyorum. 3050Ti'ı fazlasıyla besler.
Hocam victus modelinde ddr5 ram var. Biraz daha yeni bir laptop diyebiliriz.

Menifur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mehmet Nazım Yılmaz
Hocam victus modelinde ddr5 ram var. Biraz daha yeni bir laptop diyebiliriz.
Anladım. Fakat bütçem çok değil ve sene sonunda, en geç seneye mart almam lazım. Param yetmez diye düşündüm..

EfoWars

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
Süleyman Efe Erdoğmak
İlgilendiği Kategoriler
Anladım. Fakat bütçem çok değil ve sene sonunda, en geç seneye mart almam lazım. Param yetmez diye düşündüm..
Hocam 16-20k demişsiniz. O yüzden dedim. Bütçe sizin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,656
Üyeler
152,938
Son üye
Lordstack
Top Bottom