Neler Yeni

170 bin sıralama ile hangi yazılım mühendisliği gelir?

1lolcu1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kaan gül
Sayısalda 170 bin yaptım yazılım mühendisliği istiyorum ama Türkiye'de iyi bir şehirde yazılım mühendisliği gelmiyor.

Bilgisayar mühendisliği seçip çift ana dal ile yazılım okuyabilirim diye düşünüyorum. Çift ana dal şartları neler ve hangi üniversitede bunu yapabilirim?

Eğer böyle bir şey yapamazsam kıbrısa gidebilirim ama devlet yurdunun çıkacağı belli değil. Paralı yurt da yemek ve su veriyorlar mı? Yaklaşık olarak 1 yıl okumak temel ihtiyaçlarla beraber paralı yurtta ne kadar tutar?

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Ömer Murat KARACA
Bilgisayar okursan zaten yazılım mühendisliği + donanım okumuş oluyorsun. Bir yazılımcı kadar yazılım öğretiyorlar bilgisayar mühendisliğinde. Bilgisayar yaz git. (Bilgisayar Mühendisliği öğrenciyim 4. Sınıfa geçtim)

1lolcu1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
kaan gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilgisayar okursan zaten yazılım mühendisliği + donanım okumuş oluyorsun. Bir yazılımcı kadar yazılım öğretiyorlar bilgisayar mühendisliğinde. Bilgisayar yaz git. (Bilgisayar Mühendisliği öğrenciyim 4. Sınıfa geçtim)
Bilgisayar mühendisliği diploması ile yazılım mühendisliği işi yapabiliyor muyum?

chade

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
315
İsim
Mert
bilgisayar oku dostum. hem yazılım var hem donanım. yazılım okuyanla aynı işi yapabilirsin + olarak donanım bilgin de olduğu için yazılımcı olmak istemezsen donanımdan devam etme imkanın olur.

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
Ömer Murat KARACA
Top Bottom