Neler Yeni

18 yaşında motorsiklet almak

kaslikedi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Arda Baydar
Merhabalar şuan 17 yaşındayım 10 ay sonra 18 olacağım ve a2 ehliyet alacağım şuan a1 var zaten 14 yaşından beri motorsiklet kullanmaktayım ve gerçekten en büyük tutkum uzun yol yapma hayallerim var yaklaşık 2.5 yıl yamaha nın 100cc bir scooterini kullandım 2.5 ay önce ise Nmax155 aldım 2. el istemeyerekde olsa malum aile faktörü önümde oldu ve malesef motorum kötü kullanılmış dolayısıyla çok fazla servis gördü ailemde a2 alınca motor alacaklarını söylediler ve artık onlarda 2.el almaz bende almam bu Nmax de yaşadıklarımdan sonra neyse sorum şu ben 250 cc almak istemiyorum çünkü gereksiz pahalı bugün en basitinden bir Mt25 R25 120 bin tl olmuş aslında Mt07 istiyorum güzel bir motor 168 bin tl şuanda 250 cc bir makineye okadar para verip 6 7 ay sonra sıkılmak cc yükseltmek istemiyorum 600cc motorlar ise şuan piyasada yok Yamaha R7 çıktı fakat çok pahalı benide ailemide aşar Mt07 ona oranla ciddi daha ucuz sizin öneriniz varmıdır ayrıca Mt07 tehlikeli vs. demeyin biliyorum torklu bir motor fakat ben kendime güveniyorum insan isterse herşeyin üstesinden gelir. şimdiden teşekkürler

Sheader

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,184
İsim
Mustafa Enes Bulut
Bende alcam 18im bende ama rs200 Alicam

Railbes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Boran
Merhabalar şuan 17 yaşındayım 10 ay sonra 18 olacağım ve a2 ehliyet alacağım şuan a1 var zaten 14 yaşından beri motorsiklet kullanmaktayım ve gerçekten en büyük tutkum uzun yol yapma hayallerim var yaklaşık 2.5 yıl yamaha nın 100cc bir scooterini kullandım 2.5 ay önce ise Nmax155 aldım 2. el istemeyerekde olsa malum aile faktörü önümde oldu ve malesef motorum kötü kullanılmış dolayısıyla çok fazla servis gördü ailemde a2 alınca motor alacaklarını söylediler ve artık onlarda 2.el almaz bende almam bu Nmax de yaşadıklarımdan sonra neyse sorum şu ben 250 cc almak istemiyorum çünkü gereksiz pahalı bugün en basitinden bir Mt25 R25 120 bin TL olmuş aslında Mt07 istiyorum güzel bir motor 168 bin TL şuanda 250 cc bir makineye okadar para verip 6 7 ay sonra sıkılmak cc yükseltmek istemiyorum 600cc motorlar ise şuan piyasada yok Yamaha R7 çıktı fakat çok pahalı benide ailemide aşar Mt07 ona oranla ciddi daha ucuz sizin öneriniz varmıdır ayrıca Mt07 tehlikeli vs. demeyin biliyorum torklu bir motor fakat ben kendime güveniyorum insan isterse herşeyin üstesinden gelir. şimdiden teşekkürler
Dostum merhabalar ilk olarak iyi forumlar dilerim.Adım boran 17 yaşındayım ve 12 yaşından beri aktif bir şekilde motor kullaniyorum. Dediklerini çok iyi anlayabiliyorum fakat mt07 gerçekten senin için aşırı fazla bir makina. Scooterdan 700cc bir makinaya geçmek sence akıl kârı bir olaymı ben motorun kötü olduğunu yada senin tecrübesiz olduğunu kesinlikle söylemiyorum beni yanlış anlama ama vitesli bir motor ile scooter arasında dünyalar kadat fark var şuanda ns200,mt25 tarzı motorlar alsan zaten seni kesicek rahat 1 yıl sürüceksin 600cc üzerine geçmeden profosyonel bir eğitim almanı öneririm. 12 yaşında motora 3000watt bir elektirikli motor alarak başladım 2.5 sene onu sürdükten 15 yaşında kendi emeklerim ile ns200 aldım şuanda hala ns200 ile devam ediyorum 20 bin kilometre tecrübem oldu bu yaz cbr500 yada ninja 300 almak istiyorum umarım hayallerine kavuşursun.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,793
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Daha yaşın küçük. 600-700CC gibi güçlü motorlar heves ediyorsun anlıyorum fakat tavsiyem almaman. Ufak bir kazada motor hayatın bile bitebilir.
Şu anlık 250CC öneririm. Bir kaç yıl sonra değiştirirsin acele etme.
RS200 veya NS200 düşünebilirsin. Keyif motoru istiyorsan RKS202'de olabilir. R25 çok pahalandı, bence o motora o parayı baymak saçma.
KTM'lerde çok hoş onlara da göz atabilirsin. Bir çok CC modeli mevcut.

diekatze

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
579
İsim
Kerem Uyar
Cappucino 50 cc (80cc çevrilmiş) kullanan biri olarak bir kaç ay sonra dominar 250 düşünüyorum.

Mt07 senlik bir makina değil yanlış anlama.

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
685
İsim
Ömer Keskin
Hayatınızı, ailenizi seviyorsanız değer veriyorsanız motor akıl kârı iş değil. Heleki trafik kültürü gelişmemiş bu ülkede. Onun yerine B ehliyeti alıp araba kullanmak daha mantıklı. Diğer türlü scooter tarzı motorları sür zevkine ama dediğim gibi azraille dans etmektir motor sürmek 600 - 700CC’ler aman Allah’ım 😨.

Eclipse

80+ Bronze
Beğendiğin 250CC bir motor al. Kendine güvenme. Bu alemden bir Barkın Bayoğlu geçti. Bana motor sevgisini aşılayan, vefatıyla soğutan Altın Elbiseli Adam. Her şey bir ana bakıyor trafikte, aklından çıkartma bunu. Güvenlik ekipmanlarında fiyattan kısma. Dilerim istediğin motor ne ise sahip olursun.

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
609
İsim
tunahan
Merhabalar şuan 17 yaşındayım 10 ay sonra 18 olacağım ve a2 ehliyet alacağım şuan a1 var zaten 14 yaşından beri motorsiklet kullanmaktayım ve gerçekten en büyük tutkum uzun yol yapma hayallerim var yaklaşık 2.5 yıl yamaha nın 100cc bir scooterini kullandım 2.5 ay önce ise Nmax155 aldım 2. el istemeyerekde olsa malum aile faktörü önümde oldu ve malesef motorum kötü kullanılmış dolayısıyla çok fazla servis gördü ailemde a2 alınca motor alacaklarını söylediler ve artık onlarda 2.el almaz bende almam bu Nmax de yaşadıklarımdan sonra neyse sorum şu ben 250 cc almak istemiyorum çünkü gereksiz pahalı bugün en basitinden bir Mt25 R25 120 bin TL olmuş aslında Mt07 istiyorum güzel bir motor 168 bin TL şuanda 250 cc bir makineye okadar para verip 6 7 ay sonra sıkılmak cc yükseltmek istemiyorum 600cc motorlar ise şuan piyasada yok Yamaha R7 çıktı fakat çok pahalı benide ailemide aşar Mt07 ona oranla ciddi daha ucuz sizin öneriniz varmıdır ayrıca Mt07 tehlikeli vs. demeyin biliyorum torklu bir motor fakat ben kendime güveniyorum insan isterse herşeyin üstesinden gelir. şimdiden teşekkürler
Mt07 tam bir ölüm makinası hiç bir kontrolü yok abs hariç

Jason Statham

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Jason Statham
R25 - MT25 tarzı motorlar yaşına göre daha uygun dostum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
971,571
Üyeler
153,581
Son üye
eleman57
Top Bottom