Neler Yeni

18 yaşında MT-07 almak istiyorum.

kaslikedi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Arda Baydar
Merhaba arkadaşlar, şu anda 17 yaşındayım 14 yaşından beri aktif motosiklet kullanıyorum.
2 yıl boyunca Yamaha'nın 100CC bir scooterini kullandım birkaç ay öncesinde ise NMAX 155 aldım onu kullanmaktayım fakat almaz olaydım NMAX çok güzel bir motor fakat aile zoru ile ikinci el almak zoorunda kaldım ve maalesef aldığım motor epey bir zorlanmış servisten çıkmıyor 2 kere servise götürmek zorunda kaldım stop ediyor vs. neyse bunlar çözülecek ben en başından beri 2. ele karşı olmama rağmen dediğim gibi ailem aldı fakat onlarda anladılar ve 10 ay sonra A2 ehliyet aldığım zaman bana sıfır motor alacaklarını söylediler ve bana 250CC almak mantıklı gelmiyor en basitinden bir MT25 R25 vs. 120 bin TL olmuş şu an aklımda MT07 var 168 bin TL sonuçta 250CC belli bir zaman sonra yetmeyecek uzun yol yapma hayallerim var MT07'yi seviyorum aslında 600CC başka motorlarda var fakat dediğim gibi 2.el bir daha asla almayız bu NMAX 155 de yaşadığımızdan sonra 600 CC olarak da sıfır motor yok şu anda neyse konuyu dağıtmayalım MT07 a2'ye uygun değil biliyorum bir kit var 35KW'lık o şekilde uygun hale getiriliyor fakat babam eski trafik polisi yunus polis ve o bile 250CC alma 1 yıl anca binersin MT07 alabiliriz diyor şu an hayalimde o var MT07 güclü bir motor biliyorum fakat motor konusunda hiç 0 birisi değilim gazlamayı seven biriside değilim yani temkinli sürebileceğime inanıyorum kendime güveniyorum sizin fikirleriniz nelerdir çünkü gerçekten 120 bin TL'ye 250CC alıp 1 yıl binip sıkılmak istemiyorum uzun yol yapmak gezmek istiyorum o yüzden aklımda şu an MT07 var ayrıca 2. el alın demeyin 2. el bende almam ailemde NMAX de yaşadıklarımızdan sonra asla almaz. İlginize teşekkür ederim.

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
601
İsim
tunahan
18 yaşında mt07 kullanamazsınız ( !)

• Beğen
Reaksiyonlar: Exe.

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,190
İsim
Ali yılmaz
kral yaşı geçte nmax ten mt07 biraz garip gelixr illahabki sürersin ama basarsında istemeden. acık gaz açsan 200 e çıkan motordan bahsediyoruz. bende nk250 var dediğin gibi yetmiyo bi yerde. ama bence direkt de geçmek olmaz diye düşünüyorum. peder beyde yunus diyosun onunda gözü var gibi heralde asgnasgna

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
765
İsim
:(
kral yaşı geçte nmax ten mt07 biraz garip gelixr illahabki sürersin ama basarsında istemeden. acık gaz açsan 200 e çıkan motordan bahsediyoruz. bende nk250 var dediğin gibi yetmiyo bi yerde. ama bence direkt de geçmek olmaz diye düşünüyorum. peder beyde yunus diyosun onunda gözü var gibi heralde asgnasgna
Sr 250 alacaktım ben de kısmet değilmiş

Jason Statham

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
214
İsim
Jason Statham
Kullanılabilir, ben 15 yaşındayken Duke 390 kullanmıştım. Çok fazla önermiyorum ama heves o yaşlarda başlıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Mustafa Usta
Instagram
mustafa_usta61
Merhaba arkadaşlar, şu anda 17 yaşındayım 14 yaşından beri aktif motosiklet kullanıyorum.
2 yıl boyunca Yamaha'nın 100CC bir scooterini kullandım birkaç ay öncesinde ise NMAX 155 aldım onu kullanmaktayım fakat almaz olaydım NMAX çok güzel bir motor fakat aile zoru ile ikinci el almak zoorunda kaldım ve maalesef aldığım motor epey bir zorlanmış servisten çıkmıyor 2 kere servise götürmek zorunda kaldım stop ediyor vs. neyse bunlar çözülecek ben en başından beri 2. ele karşı olmama rağmen dediğim gibi ailem aldı fakat onlarda anladılar ve 10 ay sonra A2 ehliyet aldığım zaman bana sıfır motor alacaklarını söylediler ve bana 250CC almak mantıklı gelmiyor en basitinden bir MT25 R25 vs. 120 bin TL olmuş şu an aklımda MT07 var 168 bin TL sonuçta 250CC belli bir zaman sonra yetmeyecek uzun yol yapma hayallerim var MT07'yi seviyorum aslında 600CC başka motorlarda var fakat dediğim gibi 2.el bir daha asla almayız bu NMAX 155 de yaşadığımızdan sonra 600 CC olarak da sıfır motor yok şu anda neyse konuyu dağıtmayalım MT07 a2'ye uygun değil biliyorum bir kit var 35KW'lık o şekilde uygun hale getiriliyor fakat babam eski trafik polisi yunus polis ve o bile 250CC alma 1 yıl anca binersin MT07 alabiliriz diyor şu an hayalimde o var MT07 güclü bir motor biliyorum fakat motor konusunda hiç 0 birisi değilim gazlamayı seven biriside değilim yani temkinli sürebileceğime inanıyorum kendime güveniyorum sizin fikirleriniz nelerdir çünkü gerçekten 120 bin TL'ye 250CC alıp 1 yıl binip sıkılmak istemiyorum uzun yol yapmak gezmek istiyorum o yüzden aklımda şu an MT07 var ayrıca 2. el alın demeyin 2. el bende almam ailemde NMAX de yaşadıklarımızdan sonra asla almaz. İlginize teşekkür ederim.
Hocam öncelikle şunu söyleyeyim. Mt 07 150cc den sonra geçilebilecek bir makine değil. Gaz tepkisi biliyorsunuzdur. Şayet mt 07 gibi bir teker canavarı elinize geçtiği zaman illaki teker deneyeceksinizdir. Bu tür şeyleri daha düşük cc de biraz daha zorlanarak kendinizi geliştirdikten sonra bu tür makinelere geçmeniz daha iyi olacaktır düşüncesindeyim ben. Şahsen kendim için böyle düşünüyorum. Özellikle başta daha sakin bir naked kullanmanızı tavsiye ederim. Mt-25, Duke 250, Duke 390, Cf moto 250nk tavsiyemdir.

kaytannn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
kaytan
Mt 07'yi bir süre kullandım.Gerçekten de saçma sapan bir gücü var aletin.Yasal prosedürü bilmiyorum,yasal şartları bir şekilde karşılıyorsan ve kendine güveniyorsan alabilirsinl.Çok zevkli alet .

abcdefg1234

80+ Silver
Babanızın eski yunus polisi olup yaşınız tutmamasına rağmen mt7 alalım demesi garibime gitti ,o35 kw muhabbeti türkiye icin geçerli bir şey değil, A2 ehliyetinde hem cc hem de kw sınırı var.
Ayrıca scuterden de mt7 ye geçilmez.Önce bi 250-300 cc nin tadına bakın derim. Daha gençsiniz, mt7 yi bilinçli kullanacağınızı sanmam, sonu kötü bitmesin :)

kaslikedi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Arda Baydar
öncelikle iyi günler a2 de cc sınırı yok 35 kw sınırı var motorsiklet isterse 2000cc olsun 35 kw dan fazla güç üretmiyorsa binilebilir bu bir ikincisi babam da bende motorları çok seviyoruz o yıllarca bmw nin 600 lük eski bir modelini kullandı polisken fakat 25 yıldır kullanmıyor o yüzden fikrimce oğlum kullansın diyordur ayrıca ben ve babam çagdaş düşünüyoruz mesela amerikada araba ehliyeti 15.5 yaşında alınıyor kısaca taşıtı ehliyet kullanmıyor kişi birey kullanıyor ben hayatta hep zoru başarmayı sevmişmdir onuda şuan altıma 1000cc SS bir motorsiklet verilse bile başarabileceğime inanıyorum gerekli antremanı pratiği yaptıktan sonra ben böyle düşünüyorum türkiyenin saçma ehliyet sistemine de bir şey demiyorum lütfen bu söylediklerimi yanlış anlamayın bu size karşı eleştiri değil şahsi fikrimi söylememdir haklı olabilirsiniz öylesinizde uyduruk cg motora binip apaçilik yapan tiplemeler var ki bu motorlar abs vs. bunlarıda geçtim disk fren bile yok ben ise amacim apaçilik değil benim nmax 155 imde bastımı 120km yi görüyor o hız bile ölümcül ama ben 50 maksimum 60 ile gidiyorum motoru şov apaçilik değil keyif için biniyorum ve kendime bu konuda güveniyorum ayrıca marka algısınada kapılmıyorum mesela 1 2 gündür husqvarna svartpilen 401 e odaklandım husqvarnayı sorsan çok az kişi bilir hatta ağaç kesme testeresi diyenler bile olur fakat o onun kalitesiz olduğunu göstermez seneye inşallah güzel bir motor alacağım dediğim gibi husqvarna 401 e resmen aşık oldum şuanda diyebilirim belki önüme başkaları çıkacak seneye bambaşka bir şey alacağım ama alacağım keyfini çıkararak bineceğim. yorumunuz içinde teşekkürler ayrıca .

bwNN

80+ Silver
Valla iş sende bitiyor kanka kendine güveniyorsan nerde ne yapacağını nerde basılıp nerde basılmıyacağını öğrenmiş ve bunları uygulayabilecek iraden varsa al.

Shaco

80+ Bronze
Kardeşim Husqvarna 401 düşünüyorsan ve keyif alarak gezmek istiyorsan MT-07'ye fiyat olarak yakın tip olarak da Husqvarna 401'e benzer XSR 700 var neden tercihini bu yönde kullanmıyorsun? MT-07 senin sürüş tarzına çok uygun bir motor değil gibi duruyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,675
Üyeler
141,473
Son üye
ahmettbx
Top Bottom