Neler Yeni

Kullanabileceğim Motorsiklet ler ?

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,222
İsim
Berk Atmaca
50cc scooter :blobdance: 3 sene daha dayan.

EmreKL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Kılınç
Tamam işte alsın bende 14 yaşındayım 125lik kullanabiliyorum (köy yollarında tabii ki).Al sat için diyorsanız zaten onunla babası ilgilenecek bence şuanlık tabi ki erken ki 250bin TL bütçeden bahsediyor.
kanka bende biliyorum 600 1000cc kullanamayacağımı ama bana alındıktan sonra bidaha alınmayacak bu yüzden biraz pahalı ve kaliteli bir şey alıp
hiç diyse yüksek cc lere geçmem kolay olsun diye biraz çaba gösteriyorum 100k motora 150k ekipmana verecek halim yokya?

Jankanbe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Emirhan özaydın
hocam Allah aşkına yorumlara verdiğim cevapları okudunmu?
13 yaşındasın kardeşim benim bir elektrikli scooter veya bisiklet al bu işler şaka değil en kötü alacağın bir bisiklet scooter la trafik alışkanlığın olur şimdi motora binersen tabuta girersin

enesskooc

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,600
İsim
Enes Koç
Merhaba Orta son 13 yaşında bir öğrenciyim Motorsikletler ile ilgileniyorum ama binebileceğim konusunda okadar Emin değilim
Aile olarak bütcemiz çok fazla değil orta düzey sayılır 100-250 ve muhtemelen alınacak motora 18 yaşıma kadar bineceğim bu yüzden
2020 model Yamaha YZF R25 veya Honda CBR 250 gibi motorlar ı değil de 600cc lik 2014 Model R6 Veya R1 Yada CBR 600 gibi bir Motorsiklet istiyorum
ama çoğu kişi ilk defa kullanacaksın sakın 600cc v.s gibi güçlü makinalar alma diyor 125cc veya 250cc al diyorlar ama 18 ime 5 yıl var ve 5 yıl boyunca 250cc veya 125cc kullanmak istemiyorum ayrıca 250cc lik bir R25
E 150K vermek baya bi keriz gibi hissetiriyor napacağım hakkında bir fikrim yok çalışayım motorumu da satar 600cc ye geçerim desem şuanda Türkiye nin hali belli 3 4 yıl çalışmam gerekir ki alabileyim o zaman piyasa
nasıl olur bilmem ama gene de zorlar babamdan zar zor izin almışken 600 veya 1000 lik almayı hedefledim anlatığım gibi kullanamamak dan korkuyorum sonuçta ilk defa bineceğim kavramayı öğreneceğim vites aralarını gazın hangi derecede hangi hızda güç veriyor öğreneceğim normal 125 ve 250cc lik den kullanmayı öğrenmek bile korkuduyorken 1000cc ve 600cc baya bi korkutuyor napsam karar veremedim dediğim gibi
maksimum motorsiklet ve ekipman için bütçem 240K 1 kuruş dahi üstüne çıkamam motor kullanan ve bu işte iyi olanlar tavsiye verirse sevinirim

Boy : 162
Kilo : 46
kanka çok ufaksın bu konu senin için çok erken gelişimini tamamladıktan sonra tekrar konuşuruz.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
sccooter zaten kullanıyorum
Devam et o zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kanka bende biliyorum 600 1000cc kullanamayacağımı ama bana alındıktan sonra bidaha alınmayacak bu yüzden biraz pahalı ve kaliteli bir şey alıp
hiç diyse yüksek cc lere geçmem kolay olsun diye biraz çaba gösteriyorum 100k motora 150k ekipmana verecek halim yokya?
Kardeşim sen ilerde alınmayacak diye bir tişörtü 3 beden büyük alırsan ne olur ?

EmreKL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Kılınç
13 yaşındasın kardeşim benim bir elektrikli scooter veya bisiklet al bu işler şaka değil en kötü alacağın bir bisiklet scooter la trafik alışkanlığın olur şimdi motora binersen tabuta girersin
trafik bilgim var alınacak motorla trafiğe çıkamam zaten abim scooter de kullanıyorum amacım azda olsa bineceğim motorla daha üst bir seviyeye geçebilmek ama bidaha alınmayacak o yüzden biraz sıkıntı

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
sende haklısın bir daha alınmayacaksa ama dediğim gibi sıkıntı çıkarabilir büyük makineler.
Ve o sıkıntılar hiç motor binememene de sebep olabilir kaş yapayım derken göz çıkarma şuan yaşına ne uygunsa onu al şiddetli tavsiyem ve son mesajım budur. İyi akşamlar.

Jankanbe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Emirhan özaydın
trafik bilgim var alınacak motorla trafiğe çıkamam zaten abim scooter de kullanıyorum amacım azda olsa bineceğim motorla daha üst bir seviyeye geçebilmek ama bidaha alınmayacak o yüzden biraz sıkıntı
O zaman babana bir ybr125 aldır koy kenara 18 olduğunda binersin ilk motor asla 250 lik bir şey alma 125liklerde grenajsız ybr125 yeter sana 250 k ya 18 yaşınfa alırsın

EmreKL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Kılınç
Devam et o zaman.

Kardeşim sen ilerde alınmayacak diye bir tişörtü 3 beden büyük alırsan ne olur ?
tişört 250 motor 250k babam zaten cimri zar zor ikna etim boka bastım sıvamak bali istemiyorum yani anlarsın umarım

sende haklısın bir daha alınmayacaksa ama dediğim gibi sıkıntı çıkarabilir büyük makineler.
Ve o sıkıntılar hiç motor binememene de sebep olabilir kaş yapayım derken göz çıkarma şuan yaşına ne uygunsa onu al şiddetli tavsiyem ve son mesajım budur. İyi akşamlar.
tavsiyen için teşekürler hayırlı geceler

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,188
İsim
Murat Orhan
Motor almayı düşünüyorsam herhalde biliyorumdu demi? trafiğe kapalı alanda öğreneceğim ehliyet aldıktan sonra trafiğe çıkacağım yavaş yavaş
Hocam bu hiçbir zaman böyle olmaz illa sağa sola gideyim diye alıp gezeceksin bunu sen de biliyorsun ben de biliyorum. İlla bişey almak istiyosan böyle bişey al tam boyuna göre

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,871
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
tişört 250 motor 250k babam zaten cimri zar zor ikna etim boka bastım sıvamak bali istemiyorum yani anlarsın umarım

tavsiyen için teşekürler hayırlı geceler
Dediğim şeyi anlamamışsın hala bana laf anlatıyorsun ne yaparsan yap hocam.

Top Bottom