Neler Yeni

1900 TL İle 2. El Sistem Tavsiyesi! |İleriye dönük| Güncel|Yükseltmeye açık|

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,200
İsim
Murat Orhan
Bütçe
1900
Gece gece şeytan dürttü ne yapsam ne etsem dedim. En iyisi uygun bir fiyata 2. el kargo ve güvenli bir şekilde alabileceğimiz parçalardan ucuz bir sistem yapayım insanlar faydalansın dedim.Sistemimizin Toplam Fiyatı 1900 TL. Kargo ücretleri buna dahil değil. Asıl soru şu; 1900 TL Gibi günümüzde ekran kartı bile alınmayan bir paraya nasıl bir sistem toplamışız? Sistemimizin performansı ne? İçinde ki bileşenler ne? Ne kadar güncel? Ne kadar ileriye dönük? Gelin bunlara hep beraber bakalım. :)

İşlemci : Ryzen 3 3200G | https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ilgisayar-masaustu-amd-ryzen-r3-3200g-islemci 928793576/detay 860 TL
amd-ryzen-3-3200g-3-6ghz-6mb-onbellek-4-cekirdek-am4-12nm-vega-8-gpu-islemci.jpg

2200g'ye göre daha güncel ve daha performanslı bir işlemci olduğu için işlemci kısmında Ryzen 3 3200G'yi tercih ettim. Vega grafik birimi ile yüksek oyunlarda bile gayet yeterli bir performans verdiği için de seçebileceğim en iyi işlemci olduğunu düşündüm.

Anakart: Gigabyte B450 S2H | https://www.sahibinden.com/ilan/iki...yzen-ddr4-3600-mhz-m2-anakart-929371069/detay 450 TL
1622852797708.png

Anakart kısmında ileriye dönük olmasını istiğim için, ayriyetten de M2 slotunun olmasını istediğim için A320 yerine B450 kullandım. 50 100 tl daha kar etmek isterseniz siz de kullanabilirsiniz.

Ram: Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 3000 MHZ CL16| https://www.sahibinden.com/ilan/iki...orsair-vengeance-lpx-ddr4-ram-929168139/detay 275 TL
1622852861715.png

Aşina olduğumuz bir ram ile devam ediyoruz. Corsair Vengeance LPX 3000 Mhz, CL16 değeri ve fiyatı ile en iyi seçeneğimiz olduğu için onu seçtim.

SSD: Hi Level 240GB | https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-masaustu-hi-level-240-gb-ssd-928238934/detay 200 TL
1622852920504.png

Hem 240 GB olduğu için hem de uygun fiyatlı olduğu için depolama olarak 240 GB Hi level ssd'yi ekliyorum. Normalde 256 gb samsung evo m2 ekleyecektim 150 tl fark var aralarında. isteyen onu da ekleyebilir

Kasa + PSU | https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ck-bilgisayar-kasasi-plus-psu-922207898/detay 120 TL

1622853067149.png

Kasa konusunda biraz ırım kırım yapıyor olabilirsiniz. Işıklı bir şey koyamadığım için üzgünüm ama full performans üzerine odaklandığımız için kasamızı idarelik seçtim. İçinde 300w PSU ile gelmekte ve sistemimizde ekran kartı bulunmadığı için bu psu işlemcimize ve sistemin geri kalanına ihtiyacı olan gücü rahatlıkla sağlayacaktır. Patlar mı yakar mı diye korkmayın. Korkuyorsanız da akım korumalı bir priz alıp keyfinize bakın.

+ Ve - Kısımları
+ Kısımlar:
1. Sistemimizde Kullandığımız işlemci vega 11 grafik birimi ile Çoğu online ve offline oyunu kastırmadan rahatlıkla oynatabilecek bir potansiyele sahip.
2.Fiyatımız oldukça düşük olmasına rağmen A320 yerine B450 bir anakart tercih ettik. Bu demek oluyor ki ilerde istersek M2 veya güncel bir işlemci takviyesi yapabiliriz.
3.Tekrardan fiyatımız düşük olmasına rağmen ramimizin CL değerini düşük,Mhz değerini yüksek tutarak kaliteli bir ram kullanabildik.
4.Bu fiyat bandında Harddisk yerine SSD kullanabildik ve hızımızdan hiç bir şey kaybetmemiş olduk.
5.Linkini koymuş olduğum ürünlerin hepsi ''Sahibinden param güvende'' ile satılmakta. Böylelikle dolandırılma gibi olaylardan mümkün mertebe uzak olacağız.
6.Linkini koymuş olduğum ürünlerin tarihleri yeni olup koyduğum ürünün satılması durumunda muadilleri aynı fiyata bulunabilmektedir.
7.Ürünler 2. el olduğu için sahipleri ile konuşup pazarlık etme imkanına sahipsiniz.
8.ilerde bir ram eklemesi yaparak alacağınız fps'i %60 oranında arttırabilirsiniz.

- Kısımlar:
1.Sistemimiz ayrı ayrı geleceği için bizim kendimiz toplamamız veya bir bilgisayarcıya toplatmamız gerekecek.
2.Sistemde 240 GB SSD'den başka depolamamız bulunmamakta. Büyük oyunlar kuracaksanız letgodan vesaire 500 veya 320 gb harddisk araştırmanızı öneririm. Bir hdtune testi ile taratıp sorun yoksa alabilirsiniz. 50 TL Civarı olacaktır.
3.Sistemdeki Kasamızın hava akışı ortalamanın altında olduğundan dolayı işlemcimiz 5 6 derece fazla ısınabilir. Önerim kaliteli bir termal macun kullanmanız veya kullandırmanız olacaktır.
4.Sistemdeki PSU her ne kadar bu sisteme rahatlıkla yetse de, ilerde bir ekran kartı takacağınız zaman yetersiz kalacaktır.
5.Mahallenizde sık sık elektrik kesintileri oluyorsa sisteminizi Akım korumalı bir priz ile kullanmanızı öneririm.

Son olarak sistemimizin Çift Slot ve Tek slot ramli olmak üzere oyun performansını video olarak aşağı bırakıyorum. Artık gerisi size kalmış. :)

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Eline sağlık 2. el adam o.O2
Bu rehberi sabah tekrar yükselt, sistem toplamak isteyenler de görmüş olur hem

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,200
İsim
Murat Orhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eline sağlık 2. el adam o.O2
Bu rehberi sabah tekrar yükselt, sistem toplamak isteyenler de görmüş olur hem
Aklıma geldi şimdiden yazıp sabah yükseltmek. Yorumun için teşekkür ederim ayrıca :D Zamanında gariban diye bir seri yapmıştım onun etkisiyle param olsa da sıfır parça almıyorum artık XD
Mesaj otomatik birleştirildi:

işlemciyi başka 3400g olarak araştırmıştım 3200 koyunca düzeltmeyi unutmuşum fark ettiğiniz için teşekkür ederim

Aklıma geldi şimdiden yazıp sabah yükseltmek. Yorumun için teşekkür ederim ayrıca :D Zamanında gariban diye bir seri yapmıştım onun etkisiyle param olsa da sıfır parça almıyorum artık XD

işlemciyi başka 3400g olarak araştırmıştım 3200 koyunca düzeltmeyi unutmuşum fark ettiğiniz için teşekkür ederim
Başta*

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop

Başta*
Reis şuan sadece 3200 g ve anakartı bu fiyata satıyorlar :[

Top Bottom