Neler Yeni

1gün neden 24saat değil

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
1 cm örneğine cevap vermedim o abartı biraz, dünya eğer güneşe daha çok yaklaşırsa yaşanabilirliğini kaybeder, çok uzaklaşırsa da aynı şekilde. Manyetik kalkan (iyonosfer) ve çok uzaklaşınca oluşacak buz çağı gerçeklerinden ötürü yaşanmaz hale gelir
He Öyle Desene Bende Ona Cevap Verdin Sandım.
Yani Tabikide Belirli Bir Mesafeden Sonrası Tehlikeli Aktif Yörünge Dışına Çok Çıkması Sağlıklı Olmaz.

Herucane

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Canberk pala

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,851
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Yani Tabikide Belirli Bir Mesafeden Sonrası Tehlikeli Aktif Yörünge Dışına Çok Çıkması Sağlıklı Olmaz.
Dünya düz zaten çıksa ne olucak ki, depremi de boynuzlarının üstünde durduğumuz öküz yapıyor 🤤🤤

Herucane

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Canberk pala
Bunda haklı yörüngeden çıkarsa sağlıklı değil

Atkn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Eren duyar
Zaman göreceli bir kavram değil mi hocam?
İnsanlar zamanı bir kalıba sığdırdılar.1 Gün 24 saat dediler.
Ben 1 gün 22 saattir desem doğru sayılmaz mı?
Zamanın göreceliği tam olarak öyle değil zamanın göreceliliğinin asıl mantığı bir nesnenin uzayda hızlandıkça zamanın yavaşlaması oluyor. Dünyada kullandığımız zaman ölçüleri bir ışık ışının uzayda kat ettiği yol ile hesaplanabilir haldeler yani bir gün 22 saat dememiz pek de mümkün değil çünkü saat terimi ilk oluşturulduğunda bir standart belirlendi o zamanlar ışığın kat ettiği yolla bunu yapmak mümkün değildi bu yüzden insanlar kendileri belirledi sonrasında ise bu saat biriminin tam olarak ışık ışının katettiği yol ile de sabit bir referansa bağlandı su anda saati değiştirmemiz pek mantıklı olmaz bu tıpkı uzunluğu 1 metre olan çubupa ben istersem 2 metre derim demek gibi bir durum

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,851
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Cahilmi kardeşim oralara bende bakarım ben sana diyorum ki bize böyle anlatıldı teoriler bana saçma geliyor bu benim şahsi düşüncem
Şahsi düşünceni konu dışına tartışmaya ve argümana dayalı şekilde aç, burada yanlış bilgi vermen forum kurallarına aykırı

Herucane

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Canberk pala
Zamanın göreceliği tam olarak öyle değil zamanın göreceliliğinin asıl mantığı bir nesnenin uzayda hızlandıkça zamanın yavaşlaması oluyor. Dünyada kullandığımız zaman ölçüleri bir ışık ışının uzayda kat ettiği yol ile hesaplanabilir haldeler yani bir gün 22 saat dememiz pek de mümkün değil çünkü saat terimi ilk oluşturulduğunda bir standart belirlendi o zamanlar ışığın kat ettiği yolla bunu yapmak mümkün değildi bu yüzden insanlar kendileri belirledi sonrasında ise bu saat biriminin tam olarak ışık ışının katettiği yol ile de sabit bir referansa bağlandı su anda saati değiştirmemiz pek mantıklı olmaz bu tıpkı uzunluğu 1 metre olan çubupa ben istersem 2 metre derim demek gibi bir durum
Çok mantıklı bro

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,851
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Kardeşim yanlış bilgi veriyorsun insanlar hesaplayamaz @EX ZEUS kardeşimiz doğru söylüyor (!)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dünyanın Kenarına Gitsek Aşşağıya Düşersek Ne Olur Bay Streohearts.
Uzay fatihi

Herucane

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Canberk pala
Kardeşim yanlış bilgi veriyorsun insanlar hesaplayamaz @EX ZEUS kardeşimiz doğru söylüyor (!)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzay fatihi
Kardeşim anlatmak istediğim bu bu saat hiç bir zaman 24saat değildi ben güneşi falan katmadim

Top Bottom