Neler Yeni

Çözüldü✓ 1ms/5ms monitör hakkında

Memo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet ersoy
Sürekli oyun oynayan , oynasamda hard oynayan biri değilim. 1ms , 5ms farkı benim için önemli değildir diye düşünüyorum sadece Hz olarak fazla olması önemlidir diye düşünüyorum. Eğer böyleyse 4 5 k civarına daha dusukte olabilir minimum fiyatta ekran önerebilir misiniz , MS önemliyse MS e göre de onerebilirsiniz çok anlamıyorum , görüntü kalitesi ve akıcılık önemli benim icin

Ferhxt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ferhat
Sürekli oyun oynayan , oynasamda hard oynayan biri değilim. 1ms , 5ms farkı benim için önemli değildir diye düşünüyorum sadece Hz olarak fazla olması önemlidir diye düşünüyorum. Eğer böyleyse 4 5 k civarına daha dusukte olabilir minimum fiyatta ekran önerebilir misiniz , MS önemliyse MS e göre de onerebilirsiniz çok anlamıyorum , görüntü kalitesi ve akıcılık önemli benim icin
şöyle söylim 1 kere 1 ms e ya da 144hz+ alışınca diğerleri işkence gibi geliyor bunu göz önünde bulundurmanı isterim 5kya 144hz 1ms monitörler var

Memo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet ersoy
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
şöyle söylim 1 kere 1 ms e ya da 144hz+ alışınca diğerleri işkence gibi geliyor bunu göz önünde bulundurmanı isterim 5kya 144hz 1ms monitörler var
Şuan ki ekranım 60 Hz 5 MS hocam zaten işkenceyi yaşıyorum 🥲

Ferhxt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ferhat
Şuan ki ekranım 60 Hz 5 MS hocam zaten işkenceyi yaşıyorum 🥲
hz ve ms i aynı anda yükseltmeye bütçeniz yetmiyorsa ve çok online oyun oynamıyorsanız vaol cs gibi kesinlikle 1 ms 60-75hz almaya çalışın yok ben rekabetçi oyunlar oynyom derseniz 144hz 1 ms mecburi gibi bir şey asusun ürünleri fiyatına göre gayet kalitelidir

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Monitorlerin cogu zaten o yazilan MS degerlerinde calismazlar. O degerlere pixelleri hizlandirarak MPRT modunda ulasirlar. O da goruntuyu kotulestirir ve ghosting yapar.

Monitorde MS'den once dusunulmesi gereken cok fazla sey var. G24F-2'yi tavsiye ederim.

Memo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet ersoy
hz ve ms i aynı anda yükseltmeye bütçeniz yetmiyorsa ve çok online oyun oynamıyorsanız vaol cs gibi kesinlikle 1 ms 60-75hz almaya çalışın yok ben rekabetçi oyunlar oynyom derseniz 144hz 1 ms mecburi gibi bir şey asusun ürünleri fiyatına göre gayet kalitelidir
Zaten 1ms 75 Hz ekranlarda 3 k bandında 144 Lerde 4 k çok da fark yok gibi duruyor 1k için düsmeye gerek yoktur diye düşünüyorum

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

Bu üründen sonra bu tercih edilebilir.

Memo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mehmet ersoy

Bu üründen sonra bu tercih edilebilir.

Hocam gigabyte monitörü almayı düşünüyorum hoşuma gitti biraz da bakındım açıkçası , yorumları gayet iyi. Sormak istediğim bir soru var ben rust , forza gibi oyunlarda oynuyorum sistemim sürekli 165 Hz i kullanamaz diye düşünüyorum. Rustta ortalama 90 120 FPS arası veriyor sistemim , bu bir sorun yaratır mi

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam gigabyte monitörü almayı düşünüyorum hoşuma gitti biraz da bakındım açıkçası , yorumları gayet iyi. Sormak istediğim bir soru var ben rust , forza gibi oyunlarda oynuyorum sistemim sürekli 165 Hz i kullanamaz diye düşünüyorum. Rustta ortalama 90 120 FPS arası veriyor sistemim , bu bir sorun yaratır mi
Problem yaratmaz. Adaptive Sync teknolojisi yirtilmalari azaltiyor. Belki yine minimum yirtilmalar olabilir ama kafaya takmazsiniz. En kotu belli bir FPS'e sabitlersiniz, mesela 100, oyle oynarsiniz.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Problem yaratmaz.

144hz bir monitor icin 1/144 saniye yani 6.9 ms ve altı tepkime süresine sahip olduğu sürece sıkıntı olmaz.

Top Bottom