Neler Yeni

2. el araç fiyatlarına düzenleme kararı Resmi Gazete'de! 🎆

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hocam miktar az ama araçlar genel olarak zaten 100,200 ekleyerek satılıyor. Aracına göre. Eğer sistem işler de satacağı çoğu araçtan ceza yerse zaten her araç başına 100 bin , 200 bin zarar yazar.
10 araçta bir ceza anca yerler diye düşünüyorum. O kadar iyi tespit edemezler. Ederlerse iyi o doğru.

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
Adamın 2005 veya 2010 model arabası var bu arabanın sıfırı yok ee adam neye göre koyacak fiyatı?
Bu nasıl soru hocam :D eskiden nasıl koyuyorlarsa öyle koyacaklar. araba 23 model 800 bine satılıyorsa atıyorum 20 modeli 700 olsun, 15 modeli 600 olsun, 10 modeli de 500 olsun böyle böyle gider.
Mesaj otomatik birleştirildi:

10 araçta bir ceza anca yerler diye düşünüyorum. O kadar iyi tespit edemezler. Ederlerse iyi o doğru.
Zaten bu konuda vatandaştan da yardım bekliyorlar. Haberde ihbar edilmesi gerektiğinden bahsediliyor.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Çok komik karar. Millet buna da çözüm bulur. Yanında bir şey daha verirler yine aynı fiyatı yazarlar.

Noterde parayı verirler gerisini elden. %15 - %20 daha az paraya listelemek zorunda deseydi işte o zaman ciddi anlamda zora sokardı satıcıyı.

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
Çok komik karar. Millet buna da çözüm bulur. Yanında bir şey daha verirler yine aynı fiyatı yazarlar.

Noterde parayı verirler gerisini elden.
Büyük ihtimalle ilanda düşük, telden arayıp ulaşınca farklı fiyat çekecekler.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Yunus Şahin
Adamın 2005 veya 2010 model arabası var bu arabanın sıfırı yok ee adam neye göre koyacak fiyatı?

Piyasa düşecek işte bu şekilde. Yani olması gereken. Sıfırı 500'e satılan bir arabayı, piyasada yok diye adamlar 600-700'e satıyordu. Bu kanunla şimdi 500'ün altında satmak zorunda. (Umarım şikâyet edilecek bir yer vardır. Bende sıfırından yüksek gördüğüm yerleri şikâyet ederim.) Eski model arabayı satan adam da "satmak" istiyorsa tabi fiyatı düşürecek.

Noterde parayı verirler gerisini elden.
Büyük ihtimalle ilanda düşük, telden arayıp ulaşınca farklı fiyat çekecekler.

Böyle olursa işte alıcı adam, satıcıyı şikâyet edecek, etmeli.

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
Piyasa düşecek işte bu şekilde. Yani olması gereken. Sıfırı 500'e satılan bir arabayı, piyasada yok diye adamlar 600-700'e satıyordu. Bu kanunla şimdi 500'ün altında satmak zorunda. (Umarım şikâyet edilecek bir yer vardır. Bende sıfırından yüksek gördüğüm yerleri şikâyet ederim.) Eski model arabayı satan adam da "satmak" istiyorsa tabi fiyatı düşürecek.

Böyle olursa işte alıcı adam, satıcıyı şikâyet edecek, etmeli.
Umarım sistem işler. Çünkü gerçekten çok sıkıntılı bir durum motor bakıyorum liste fiyatı 67 bin, adam 5 bin km binmiş 77 bine satıyor çıldırmamak elde değil.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Yunus Şahin
Umarım sistem işler. Çünkü gerçekten çok sıkıntılı bir durum motor bakıyorum liste fiyatı 67 bin, adam 5 bin km binmiş 77 bine satıyor çıldırmamak elde değil.

Bunu nasıl kanıtlayacak?

Resmî gazetede yazıyor.

Uyaracak ya da Bakanlığa iletecek diyor.

Ekran görüntüsü 2023-07-06 140944.png

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,189
İsim
yunus günaydın
Bunu nasıl kanıtlayacak?
Kanıtlamasına gerek yok. Şu galeri bu liste fiyatının üstünde satıyor dese zaten bu ihbarları alan kurum aradığı zaman yine aynı muameleyle karşılaşacak büyük ihtimalle.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
955,111
Üyeler
150,612
Son üye
emreorhan