Neler Yeni

2. EL BİLGİSAYARIMI SATICAM FATURASINI VERMEM GEREKİYOR MU

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
mrx
2. El bilgisayarımı satıcam parçaların garantileri hala devam ediyor zaten her parçanın garanti belgesini alıcıya vereceğim faturasını da vermem gerekiyor mu. Faturanın üzerinde bilgilerim yazıyor TC kimlik numaram ev adresim ve telefon numaram.Bu konuda tecrübesi olan var mı ve bilgisayarımı satarken alıcı ile satış sözleşmesi mi yapmam gerekiyor internette öyle bişeyler gördüm.

En İyi Cevap
Satış sözleşmesi yapmalısın. Sen sorunsuz verdiğin bilgisayarı, kişi bozabilir. Mining vs. yapmaya kalkarken bir şey olabilir.
Sattığın kişiye bilgisayarı test ettir, sözleşmeni yap kafan rahat olsun.
Aşağıda attığım örneği kendi parçalarının markalarını vs. yazarak imzalat. Eğer banka hesabından gönderecekse parayı, parayı kim gönderecekse o kağıda imza atsın.
Fatura konusuna gelirsek , evet fatura sattığın kişiye lazım olabilir. Vermende bir sakınca yok.

Örnek sözleşme;
SATIŞ SÖZLEŞMESİ …./…./2022

SATICI:
ALICI:
ÜRÜN:

Galax(Galaruko) RTX 3060 12 GB 192 bit White Edition ekran kartını alıcı sorunsuz kapalı kutu...

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
Satış sözleşmesi yapmalısın. Sen sorunsuz verdiğin bilgisayarı, kişi bozabilir. Mining vs. yapmaya kalkarken bir şey olabilir.
Aşağıda attığım örneği kendi parçalarının markalarını vs. yazarak imzalat. Eğer banka hesabından gönderecekse parayı, parayı kim gönderecekse o kağıda imza atsın.
Fatura konusuna gelirsek , evet fatura sattığın kişiye lazım olabilir. Vermende bir sakınca yok.

Örnek sözleşme;

SATICI:
ALICI:
ÜRÜN:

Galax(Galaruko) RTX 3060 12 GB 192 bit White Edition ekran kartını alıcı sorunsuz kapalı kutu şekilde aldığını ve ekran kartının bundan sonraki sorumluluğunu aldığını taahhüt eder. Ürüne alıcı ve satıcı anlaşarak 5800 TL ödenmesine karar vermiştir. Bu belgenin imzalandığı tarihte Alıcı grafik kartını aldığını, satıcı parayı aldığını kabul etmiştir.

ALICI İMZA SATICI İMZA

Son düzenleme:
En İyi Cevap

Kadir_1987

80+ Silver
2. El bilgisayarımı satıcam parçaların garantileri hala devam ediyor zaten her parçanın garanti belgesini alıcıya vereceğim faturasını da vermem gerekiyor mu. Faturanın üzerinde bilgilerim yazıyor TC kimlik numaram ev adresim ve telefon numaram.Bu konuda tecrübesi olan var mı ve bilgisayarımı satarken alıcı ile satış sözleşmesi mi yapmam gerekiyor internette öyle bişeyler gördüm.
Ürün ile birlikte faturasını verin sorun yok.
Yıllardır yüzlerce ürün sattım ve bu zamana kadar kimse ile sıkıntı yaşamadım.
Karşı taraf zaten sizden fatura alacağı için ve ürünlerin de hala garantili olduğunu bildiği için sizinle artik muhattab bile olmaz.
Yani bir durum olduğun da sizi değil garantiyi rahatsiz eder demek istiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
mrx
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Örnek sözleşme;

SATICI:
ALICI:
ÜRÜN:

Galax(Galaruko) RTX 3060 12 GB 192 bit White Edition ekran kartını alıcı sorunsuz kapalı kutu şekilde aldığını ve ekran kartının bundan sonraki sorumluluğunu aldığını taahhüt eder. Ürüne alıcı ve satıcı anlaşarak 5800 TL ödenmesine karar vermiştir. Bu belgenin imzalandığı tarihte Alıcı grafik kartını aldığını, satıcı parayı aldığını kabul etmiştir.

ALICI İMZA SATICI İMZA
teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Örnek sözleşme;

SATICI:
ALICI:
ÜRÜN:

ALICI İMZA SATICI İMZA
sözleşme bende mi kalıcak yoksa 2 tane sözleşme mi hazırlamam lazım hem onda hem bende mi olucak

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,851
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

sözleşme bende mi kalıcak yoksa 2 tane sözleşme mi hazırlamam lazım hem onda hem bende mi olucak
2 tane çıkartın. Biri sende birisi onda kalsın.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
10'Dan fazla hazır sistem tekli parça parça ekran kartı işlemci sattım. 2-3 adet sattıktan 1 hafta sonra sorun oluştu diye dönenlerde oldu geçmiş olsun dedim kapattım telefonu. Sattığım maldan kendi adım kadar emin olduktan sonra sattım. Eğer sende sattığın malda sorun olmadığına eminsen Faturanın üstünde adres bilgini sil isim soy isim tel sorun yaratmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
mrx
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
10'Dan fazla hazır sistem tekli parça parça ekran kartı işlemci sattım. 2-3 adet sattıktan 1 hafta sonra sorun oluştu diye dönenlerde oldu geçmiş olsun dedim kapattım telefonu. Sattığım maldan kendi adım kadar emin olduktan sonra sattım. Eğer sende sattığın malda sorun olmadığına eminsen Faturanın üstünde adres bilgini sil isim soy isim tel sorun yaratmaz.
adresi karalıyorum o zaman bi sıkıntı çıkmaz demi

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hiç fatura vermedim isteyen de olmadı soranlara var dedim sadece. Fatura istenmesinin asıl amacı ürünün ilk sahibi olduğunu ve ürünün çalıntı olmadığını kanıtlamak sadece, garanti faturaya değil ürünün seri numarasına bakıyor zaten 😀

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,369
Üyeler
145,170
Son üye
Yuusuf
Top Bottom