Neler Yeni

2 gündür fps düşük ve yükselmiyor.

Berdele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
2 gün öncesine kadar sorunsuz oyun oynuyordum. valorant , war thunder, insurgency. hepsinde yüksek ayarlarda 144 fps altına düşmeden sorunsuz oynatıyordu. sonraki gün sabah ne olduysa bir anda fps 20-40 aralığında dolaşmaya başladı. başta oyunla ilgilidir dedim ama hangi oyuna girsem aynı sorun devam etti. işlemci i7 11800h ekran kartı rtx 3060. akla gelebilecek her şeyi denediğimi düşünüyorum. ekran kartı driverlar güncel. eski sürüme dönüp tekrar denedim. silip tekrar yükledim. ekran kartını sıfırladım. cmd den sistem sorunu da yok görünüyor. sorun neyden kaynaklamıyor olabilir?

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Eren Bilal Cihan
2 gün öncesine kadar sorunsuz oyun oynuyordum. valorant , war thunder, insurgency. hepsinde yüksek ayarlarda 144 fps altına düşmeden sorunsuz oynatıyordu. sonraki gün sabah ne olduysa bir anda fps 20-40 aralığında dolaşmaya başladı. başta oyunla ilgilidir dedim ama hangi oyuna girsem aynı sorun devam etti. işlemci i7 11800h ekran kartı rtx 3060. akla gelebilecek her şeyi denediğimi düşünüyorum. ekran kartı driverlar güncel. eski sürüme dönüp tekrar denedim. silip tekrar yükledim. ekran kartını sıfırladım. cmd den sistem sorunu da yok görünüyor. sorun neyden kaynaklamıyor olabilir?
Hocam format kesin çözüm :)

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
758
İsim
Semih Aydın
Dosyaları saklayarak formatla aga o zaman.
Isı değerlerin de normalse bu kadar düşük olmaması lazım + oyun ayarlarını + ekran kartı grafi kayarlarını tekrar kontrol et.
Sonrasında windowsa ait performans ayarlarına bak

CANNY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Rahman
Windows 10 mu kullanıyorsunuz

CANNY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Rahman
Windows 10 da son zamanlarda monitör full HD olmasına ramen 4k görüntü verme sorunu var. Ve bunu kendi kendine yapıyor. senin oyunda 4k açıp düşük FPS veriyor muhtemelen.

Berdele

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Windows 10 da son zamanlarda monitör full HD olmasına ramen 4k görüntü verme sorunu var. Ve bunu kendi kendine yapıyor. senin oyunda 4k açıp düşük FPS veriyor muhtemelen.
hocam çözünürlük 1080p diyor ama anlamadım. neyse teşekkür ederim cevaplar için bilgisayarı formatladım tüm driverlar oyunlar vs tekrardan yükledim. 1 2 saat kadar oynadıktan sonra tekrar 20 fps civarlarına düştü. sorun çözülmedi. artık donanımsal bir sıkıntı olduğunu varsayacağım galiba :,)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,675
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom