Neler Yeni

Yardım 2. Ram slotum çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Can Şentürk
Merhaba. Bilgisayarı topladığımda RAM'lerim sorunsuz olarak çalışıyordu, fakat önceki aylarda macun değişimi yapmak isterken işlemci fanını çıkarmak istedim ve işlemci ile birlikte fana birleşik bir şekilde çıktı. O sırada fanı çıkarmak isterken birkaç adet işlemci pini yamulmuştu. Onları düzelttikten sonra macun değişimi yaptım ve bilgisayarımı açtım. 32 GB olan RAM'lerim 16 GB olarak gözüküyordu. Kontrol ettiğimde 2 adet RAM'lerim sorunsuz olarak çalışıyordu, fakat 2. RAM yuvasına taktığımda bilgisayarım çalışıyor gibi görünüyor ama ekran vermiyor. Sizce bunun sorunu ne olabilir?

Deep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Yılmaz Hepkorucu
Başka slota takımca RAM çalışıyor mu?

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,209
İsim
C Ş
Pinleri bir daha kontrol et. Belki başka yamuk pinler vardır.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,209
İsim
C Ş
Hocam pinlere baktım yamuk veya eksik bir pin yok
Fanın işlemciyi yerinden söküp çıkarması büyük sıkıntı. Ya işlemcinin soketine zarar verdi ya da işlemciye zarar verdi. Çıkarırken çok sürtüşme yaşadın mı? Çok mu güç uyguladın çekerken? İşlemcinin soketini bir temizle. Kıl fırça varsa onunla bir temizle içini. Kıl fırça yoksa diş fırçasıyla pin deliklerinin içini ayrıntılı temizle.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Can Şentürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fanın işlemciyi yerinden söküp çıkarması büyük sıkıntı. Ya işlemcinin soketine zarar verdi ya da işlemciye zarar verdi. Çıkarırken çok sürtüşme yaşadın mı? Çok mu güç uyguladın çekerken? İşlemcinin soketini bir temizle. Kıl fırça varsa onunla bir temizle içini. Kıl fırça yoksa diş fırçasıyla pin deliklerinin içini ayrıntılı temizle.
Denedim fakat olamdı. halen 16GB

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,209
İsim
C Ş
Sadece ikinci RAM yuvasına RAM takıp açmayı dene. İlk birkaç denemde siyah ekranda kalıp açılmayabilir.
Gücü kesip tekrar tekrar açmayı dene. Açılırsa BIOS'tan RAM'in durumuna bak. 10 kere falan dene.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,530
Üyeler
141,011
Son üye
Leviathanride
Top Bottom