Neler Yeni

2 ve 3 Fanlı Ekran Kartları Arasında Fark Var mı?

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Kağan UĞURLU
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da belirttiğim gibi 2 ve 3 Fanlı Ekran Kartları Arasında performans olarak fark var mı? Yoksa sadece soğutma kapasitesi mi farklı?

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
Hocam sadece sogutma farki olur zaten eger kaliteli 2 fanli bir sogutma alirsaniz asus dual gibi bir cok 3 fanli ile ayni sogutma degerlerini bile görurusunuz.

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Kağan UĞURLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sadece sogutma farki olur zaten eger kaliteli 2 fanli bir sogutma alirsaniz asus dual gibi bir cok 3 fanli ile ayni sogutma degerlerini bile görurusunuz.
Çok teşekkürler 4070ti super bekliyorum da ona göre alacaktım. Sistemin bileşenleri çoğu MSİ, yine MSİ marka almak istiyorum. MSİ Ventus ya da Gaming x hangisi denk gelirse alacağım bakalım.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,359
İsim
Çağatay
Çok teşekkürler 4070ti super bekliyorum da ona göre alacaktım. Sistemin bileşenleri çoğu MSİ, yine MSİ marka almak istiyorum. MSİ Ventus ya da Gaming x hangisi denk gelirse alacağım bakalım.
Modeller arasındaki fark fan sayısı ile alakalı değil. Msi üzerinden örnek vereyim Ventus modelelrinin hepsinin frekans ve çekirdek hızları, gaming x modeline göre düşük. Ventus hiç bir şekilde alınmaz. Almayı düşündüğünüz ürünün teknik özelliklerine bakmalısınız.

kaan0513

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
269
İsim
Kağan UĞURLU
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Modeller arasındaki fark fan sayısı ile alakalı değil. Msi üzerinden örnek vereyim Ventus modelelrinin hepsinin frekans ve çekirdek hızları, gaming x modeline göre düşük. Ventus hiç bir şekilde alınmaz. Almayı düşündüğünüz ürünün teknik özelliklerine bakmalısınız.
Gaming ile ventus arasında sıcaklık, metal ve ped farkı var sanıyordum. Teknik verilerinin düşük olduğuna emin misiniz? Sonuçta 4070ti super model i için çekirdek ve frekansları aynı olmak zorunda değil mi?

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,359
İsim
Çağatay
Gaming ile ventus arasında sıcaklık, metal ve ped farkı var sanıyordum. Teknik verilerinin düşük olduğuna emin misiniz? Sonuçta 4070ti super model i için çekirdek ve frekansları aynı olmak zorunda değil mi?
Evet eminim araştırıp görebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
953,689
Üyeler
150,324
Son üye