Neler Yeni

200 Mbps olan paket 100 Mbps veriyor

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Ömer Faruk Altınova
Ayarlardan Ağ ve İnternet > Ethernet kısmında bağlantı hızı diye bir kısım var oradan mevcut bağlantınızın hızını görebilirsiniz. Eğer orada 100Mbps yazıyorsa Bilgisayar/Kablo/Modem üçlüsünden birisi ya da daha fazlası limitliyordur.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Laptop yada masaüstü varsa hangi anakartın var ?
200 mbps pakette cat6 ile ölçtüğünde 220 ye kadar alman lazım. Keza Wi-Fi ile 5 GHz de ölçümde de aynı sonucu alman lazım
Hadi kablo desteklemiyor diyelim. 5 GHZ ile de ölçüm yaptım telefondan onda da 100'ü geçemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayarlardan Ağ ve İnternet > Ethernet kısmında bağlantı hızı diye bir kısım var oradan mevcut bağlantınızın hızını görebilirsiniz. Eğer orada 100Mbps yazıyorsa Bilgisayar/Kablo/Modem üçlüsünden birisi ya da daha fazlası limitliyordur.
Evet 100 yazıyor orda. Sanırım altyapı desteklemiyor.

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Ömer Faruk Altınova

O kısım altyapıyla ilgili değil. Modem arayüzünden de gelen hızı görebiliyorsanız bir bakmanızı öneririm. Ayrıca Laptop/Masaüstü cihazınızın maksimum kaç Mbps internet desteklediği öğrenin.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
1720266346714.png

Türknetten alt yapı sorgulattığımda böyle çıkıyor.

O kısım altyapıyla ilgili değil. Modem arayüzünden de gelen hızı görebiliyorsanız bir bakmanızı öneririm. Ayrıca Laptop/Masaüstü cihazınızın maksimum kaç Mbps internet desteklediği öğrenin.
ASUS PRİME A320M-K anakartım. Bu bilgisayarda 1000 MBPS internet hızlarını görmüştüm.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
820
İsim
Ahmet Melih Alemdar

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
820
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Hadi kablo desteklemiyor diyelim. 5 GHZ ile de ölçüm yaptım telefondan onda da 100'ü geçemedim.

Bak yardımcı olmaya çalışıyoruz, ya anakartın desteklemiyor ya modemin desteklemiyor ya altyapısal bir sıkıntı var.
Şimdi ilk 24 mbit lik paket aldığın için eski bir modem vermiş olabilirler.
Ara müşteri hizmetlerini modemini Wifi6 lı bir şey ile değiştirirler.

ASUS PRİME A320M-K anakartım. Bu bilgisayarda 1000 MBPS internet hızlarını görmüştüm.
Anakart ile alakalı değil, gigabit destekliyor.
Modem ne var ? Modelini yaz bakalım

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Bak yardımcı olmaya çalışıyoruz, ya anakartın desteklemiyor ya modemin desteklemiyor ya altyapısal bir sıkıntı var.
Neden yükseldiniz anlamadım. Ters bir şey söylemek istemedim aslında ama yanlış anlaşıldım sanırım neyse. Modemim ve modemin yanında takılı olan beyaz bir kutu şeklind zımbırtı var. Modem de yeni nesil fiber modem türk telekomun. Şuan sıkıntı muhtmelen başka bir şey de. Müşteri hizmetlerine de bağlanamıyorum.

1720266800988.png

Anakart ile alakalı değil, gigabit destekliyor.
Modem ne var ? Modelini yaz bakalım
1720266832264.png

Tam olarak bu ikisi var bende de.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
820
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Neden yükseldiniz anlamadım. Ters bir şey söylemek istemedim aslında ama yanlış anlaşıldım sanırım neyse. Modemim ve modemin yanında takılı olan beyaz bir kutu şeklind zımbırtı var. Modem de yeni nesil fiber modem türk telekomun. Şuan sıkıntı muhtmelen başka bir şey de. Müşteri hizmetlerine de bağlanamıyorum.

Alıntıyı görüntüle
1000 e kadar destekliyor altyapı. O modemin yanındaki Gpon cihazı. Dışarıdan gelen Fiber kablodaki interneti dönüştürüp Cat6 kablo ile modeme veriyor.
Modemin altında yada arkasında modeli yazar.
Bak burda sorunun nerden olduğunu bulmana yardım etmeye çalışıyoruz ki müşteri hizmetleri ile konuşurken dolu dolu cevap ver.Yükseldiğim falan yok, yardım etmeye çalışıyoruz. Senin bilmediğin ama burdaki arkadaşların bildiği şeyler olabilir ki buraya konu açıyorsun soruyorsun değil mi ?

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
1000 e kadar destekliyor altyapı. O modemin yanındaki Gpon cihazı. Dışarıdan gelen Fiber kablodaki interneti dönüştürüp Cat6 kablo ile modeme veriyor.
Modemin altında yada arkasında modeli yazar.
Bak burda sorunun nerden olduğunu bulmana yardım etmeye çalışıyoruz ki müşteri hizmetleri ile konuşurken dolu dolu cevap ver.Yükseldiğim falan yok, yardım etmeye çalışıyoruz. Senin bilmediğin ama burdaki arkadaşların bildiği şeyler olabilir ki buraya konu açıyorsun soruyorsun değil mi ?
Evet buraya bilmediğim için ve bilen insanlardan öğrenmek için konu açtım zaten. Archer c5v routerin modeli.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
820
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Evet buraya bilmediğim için ve bilen insanlardan öğrenmek için konu açtım zaten. Archer c5v routerin modeli.
*Ethernet portları Gigabit destekli
*Anakartın Gigabit destekli
*Modemin 5 GHz bandından 400 Mbit e kadar da alman lazım (Max)

200 mbit lik pakete geçtiğinden eminsen (Online İşlemlerden görebiliyor olman lazım) müşteri hizmetlerinden başkası çözemeyecek anlaşılan

Top Bottom