Neler Yeni

Öneri 2000 TL Mekanik Klavye Önerisi

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Hocam Blue switch kafa ütülüyor diye duydum? Bu videodaki Blue değil mi?
Bu blue o blue değil. Normal "clicky" blue switchler hiç bir iş için alınmaz. Yani en azından ucuz kalitesiz blue switchler. Renk işine takılmamak lazım. Lineer mi tactile mı yoksa clicky mi ona bakmak lazım. Her marka farklı renk kullanabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

TR'de redden kasıt lineer, brown tactile, blue clicky.

Son düzenleme:

Palo DAYI

80+ Gold
Bir arkadaş işte aynı benim kullanacağım işleri yapıyor, brown önerdi bana. Sizce brown ve red farkı ne? Sesli olmasın istiyorum, brown'da yazı yazma motivasyonum fln geliyor dedi :D

Hmm, red de güzel ama arkadaş brown önerdi işte, benim çok bilgim yok. Klavye baya hoşuma gitti, estetik duruyor.

Bu önemli işte, kafa şişirmemesi lazım, sessiz olmasını tercih ederim, basım hissi güzel olur ve kullanmaya motive ederse de efsane 🎉

Peki bu Ajazz AK992 kasası metal mi arkadaşlar, manyetik bilek desteği alsam çalışır mı?
kasası sert plastık hocam metal degıl toz fıltresını denedım yapısmıyor :)

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bu blue o blue değil. Normal "clicky" blue switchler hiç bir iş alınmaz. Yani en azından ucuz kalitesiz blue switchler. Renk işine takılmamak lazım. Lineer mi tactile mı yoksa clicky mi ona bakmak lazım. Her marka farklı renk kullanabiliyor.

TR'de redden kasıt lineer, brown tactile, blue clicky.
Anladım hocam, clicky işte benim dediğim, o sıkıntı. Bizimki Tactile olacak o zaman.

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Muhammed emin efe
Hmm, yaw keşke şu klavyeleri deneyecek bir dükkan fln olsa ya, hiç mekanik klavye kullanmadım hissini bilmiyorum, MediaMarkt'ta fln var da tek tuşa fln basabiliyorsun üstten delik açmışlar sadece.

Mantıklı ya, o Red switch FPS oyunları için fln iyi olabilir o zaman, mili saniyeler bile önemli ya, ben yazı yazmak için bakıyorum dediğim gibi genel olarak oyun ya da FPS değil.

Hocam Blue switch kafa ütülüyor diye duydum? Bu videodaki Blue değil mi?
Switchler 3 gruptur.
Tacticle; Geri itiş hissi verir içinde bulunan mekanizma nedeni ile. Bu sebepten genelde oyuncular tuşa bastığını hissetmek için tercih eder.
Lineer; Geri tepkime vermez ve genelde sessiz switch arayanlar tercih eder. Tok seslileri pre-lube olarak satılır bunlar fabrikasyon yağlnmış ürünlerdir.
Clicky switch; Hem tacticle hemde içinde bulunan mekanizma nedeni ile takır-tukur ses çıkaran switch türüdür. Her tacticle bu sesi çıkarmaz. Bir eklenti sayesinde bu ses çıkar.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
kasası sert plastık hocam metal degıl toz fıltresını denedım yapısmıyor :)
Hmm, hocam o zaman bilek desteği olayı bir tık sıkıntı ya.

Switchler 3 gruptur.
Tacticle; Geri itiş hissi verir içinde bulunan mekanizma nedeni ile. Bu sebepten genelde oyuncular tuşa bastığını hissetmek için tercih eder.
Lineer; Geri tepkime vermez ve genelde sessiz switch arayanlar tercih eder. Tok seslileri pre-lube olarak satılır bunlar fabrikasyon yağlnmış ürünlerdir.
Clicky switch; Hem tacticle hemde içinde bulunan mekanizma nedeni ile takır-tukur ses çıkaran switch türüdür. Her tacticle bu sesi çıkarmaz. Bir eklenti sayesinde bu ses çıkar.
Hocam basımı, kullanımı güzel sessiz bir klavye için Brown mu önerirsiniz?

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,049
İsim
Mehmet Aslan

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Muhammed emin efe

Hangi klavye olduğuna göre değişir. Örneğin bazı ürünlerde firma kendi üretip kendi ismini koyduğu switchleri kullanır. Her zaman karşına brown, red olarak vs çıkmaz.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Anladım hocam, clicky işte benim dediğim, o sıkıntı. Bizimki Tactile olacak o zaman.
Evet tactile hiç olmadı lineer.

Bu bütçede klavyenin üzerinde gelen switchlere pek takılma dediğim gibi ileride istediğin gibi değiştirirsin hotswap olduktan sonra.

Burada incelemesi var. Bence fiyatına göre güzel klavye.

AK992 de güzel indirimde bulabilirsen.

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,049
İsim
Mehmet Aslan
Bir arkadaş işte aynı benim kullanacağım işleri yapıyor, brown önerdi bana. Sizce brown ve red farkı ne? Sesli olmasın istiyorum, brown'da yazı yazma motivasyonum fln geliyor dedi :D

Hmm, red de güzel ama arkadaş brown önerdi işte, benim çok bilgim yok. Klavye baya hoşuma gitti, estetik duruyor.

Bu önemli işte, kafa şişirmemesi lazım, sessiz olmasını tercih ederim, basım hissi güzel olur ve kullanmaya motive ederse de efsane 🎉

Peki bu Ajazz AK992 kasası metal mi arkadaşlar, manyetik bilek desteği alsam çalışır mı?
manyetik bilek desteği takılmaz büyük ihtimalle ama normal bilek desteğiyle kullanırsın. Sanırım amazonda manyetik olmayan bilek destekli versiyonu vardı.

Palo DAYI

80+ Gold

hocam cokta gerek warmı tartısılır yanı klavyede 2 ayarlana bılır yukseklık var ben ılk sevıyede kullanıyorum sorun olmuyor

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bende red switch olanını almıştım kargo bekliyorum :D Brown alacaktım ama stok yoktu maalesef :( Umarım güzeldir modlamayı düşünüyorum
Hayırlı olsun hocam 🙏 Ne modu yapacaksınız?

Hangi klavye olduğuna göre değişir. Örneğin bazı ürünlerde firma kendi üretip kendi ismini koyduğu switchleri kullanır. Her zaman karşına brown, red olarak vs çıkmaz.
Evet onlara özellikle bakacağım, bazen adı farklı oluyor sadece. Sizce Red ve Brown varsa hangisi benim anlattığım kullanım senaryosuna uygun olur?

Evet tactile hiç olmadı lineer.

Bu bütçede klavyenin üzerinde gelen switchlere pek takılma dediğim gibi ileride istediğin gibi değiştirirsin hotswap olduktan sonra.

Burada incelemesi var. Bence fiyatına göre güzel klavye.

AK992 de güzel indirimde bulabilirsen.

Teşekkürler hocam, bir de bu switch fiyatları ne kadar acaba? Şimdi 1.5k'lık klavyeye gidip 1000 liralık switch alsam garip olur gibi, başta ona göre almak lazım eğer pahalıysa.

manyetik bilek desteği takılmaz büyük ihtimalle ama normal bilek desteğiyle kullanırsın. Sanırım amazonda manyetik olmayan bilek destekli versiyonu vardı.
Hocam manyetik olsa iyi olur ya, bu sefer sağa sola oynar habire sinirimi bozar :D

Son düzenleme:

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,049
İsim
Mehmet Aslan
Hayırlı olsun hocam 🙏 Ne modu yapacaksınız?

Evet onlara özellikle bakacağım, bazen adı farklı oluyor sadece. Sizce Red ve Brown varsa hangisi benim anlattığım kullanım senaryosuna uygun olur?
brown biraz daha sessiz oluyor diye biliyorum red e göre. Brown bulamıyorsan Red de kötü değil tabi gayet iyi yazı yazarsın piyasa red ve blue switch ağırlıklı zaten. Çok hassas bir switch arıyorsan silver switch düşünülebilir.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
hocam cokta gerek warmı tartısılır yanı klavyede 2 ayarlana bılır yukseklık var ben ılk sevıyede kullanıyorum sorun olmuyor
Hocam uzun süreli kullanımda bileği ağrıtabilir ya, ben düşük profile yani laptop klavyesine alıştım çünkü.

brown biraz daha sessiz oluyor diye biliyorum red e göre. Brown bulamıyorsan Red de kötü değil tabi gayet iyi yazı yazarsın piyasa red ve blue switch ağırlıklı zaten. Çok hassas bir switch arıyorsan silver switch düşünülebilir.
Daha sessiz ve basma hissi de varsa her türlü Brown derim ya.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,875
Üyeler
156,536
Son üye
wandam
Top Bottom