Neler Yeni

2000 TL ye kadar monitör önerisi

engin0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Engin Aytaç
Bütçe
1800
Merhabalar maksimum 2000 tl ye kadar monitör almayı düşünüyorum. Oyun, film ve programcılık için kullanacağım. 27'' 1080p kötü gözükür diyorlar eğer 24'' ile çok fark yoksa 27'' istiyorum. Minimum 144hz ve pivot kullanım olursa daha iyi olur fakat şart değil.

KaraVeba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Veysel Eren
Mesaj otomatik birleştirildi:

Flamesa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet berik

fiyatın 500 tl altında

TamerKs

80+ Silver
Merhabalar maksimum 2000 TL ye kadar monitör almayı düşünüyorum. Oyun, film ve programcılık için kullanacağım. 27'' 1080p kötü gözükür diyorlar eğer 24'' ile çok fark yoksa 27'' istiyorum. Minimum 144hz ve pivot kullanım olursa daha iyi olur fakat şart değil.
Abdullah abinin önerdiği rampage rm-165 monitörü kullanıyorum, tavsiye ederim (markaya değil modele bakılır)

engin0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Engin Aytaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Film, Oyun için güzel bir monitör pivot özelliğide var.
Bu güzele benziyor ama kontrast oranı biraz düşük geldi 3000:1 ile 1000:1 arasında çok fark var mıdır ?

Bu nasıl sizce?

Flamesa

80+ Silver
Bu güzele benziyor ama kontrast oranı biraz düşük geldi 3000:1 ile 1000:1 arasında çok fark var mıdır ?

Bu nasıl sizce?
Kontrast oranının tam olarak nasıl çalıştığını ne işe yaradığını bilmiyorum yanlış bilgilendirmeden uyarı yemekte istemem :D ancak renk canlılığı olmadığını biliyorum. Yüksek statik kontrast oranlı monitorlerde(genelde va panel olur) siyahlar çok daha doğru. İş renk canlılığına gelince ips panel daha önde ve bu LG monitörde HDR desteğide bulunuyor.Yani statik kontrast değeri renk canlılığı demek değildir.Film izlerken LG monitör ile daha iyi bir deneyim yaşarsınız. Oyun oynarken LG monitörün gtg değeri 1ms olduğu için daha iyi bir deneyim yaşarsınız.

Son düzenleme:

engin0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Engin Aytaç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kontrast oranının tam olarak nasıl çalıştığını ne işe yaradığını bilmiyorum yanlış bilgilendirmeden uyarı yemekte istemem :D ancak renk canlılığı olmadığını biliyorum. Yüksek statik kontrast oranlı monitorlerde(genelde va panel olur) siyahlar çok daha doğru. İş renk canlılığına gelince ips panel daha önde ve bu LG monitörde HDR desteğide bulunuyor.Yani statik kontrast değeri renk canlılığı demek değildir.Film izlerken LG monitör ile daha iyi bir deneyim yaşarsınız. Oyun oynarken LG monitörün gtg değeri 1ms olduğu için daha iyi bir deneyim yaşarsınız.
Anladım teşekkür ederim. LG mantıklı duruyor o zaman.

Rich Kedy

80+ Bronze

fiyatın 500 TL altında
Ghosting sorunu var.
Öneri olarak:

Ayrı konu aç, monitörün Ghosting sorunu var.

Rich Kedy

80+ Bronze

Gamebooster monitör alınmaz.

Top Bottom