Neler Yeni

2022 yılında iPhone 7 vs 8

Kramer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Abuzer Kadayıf
7 artık alınmaz, X bile belki, 11'den aşağısı önermem. Bütçe yoksa illa iphone alacam diyorsan 8 plus.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,961
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
hocam batarya sorununu deji batarya ile çözen vatandaşlar varmış gayet de olumlu yorumlar yapıyorlar
Evet, o marka kaliteli ama hiç kullanılmamış telefon alıp içini açıp bataryasını değiştirip üstüne bir de o telefona o kadar para vermek hiç benim yapacağım iş değil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Furkan Çavdar
Bende İphone 7 var.
Telefon daha 1 yıllıkken 2019 yılında ısınma ve yazılım sıkıntıları başladı.
Garantisi vardı. Apple'ı aradım. Garantiye götürmeyeyim diye ellerinden geleni yaptılar, inatımdır bende ; Apple problemi telefondan çözememesine rağmen oyaladıklarını farkedince ben kararlı bir şekilde Teknik Servisten randevu aldırttırdım götürdüm telefonu.

Genpa Teknik Servis diye beş para etmez servis bozuntusu bir yere götürdüm. Isınma, programdan atma gibi problemleri vardı; telefonunuza indirdiğiniz programlarda atma olayı yapıyorsa sıkıntı programdadır dediler benim telefonun kamerası uygulamadan 5 kez attı beni.

Götürdüm GENPA TEKNİK SERVİS BOZUNTUSUNA, 1 hafta sonra beni çağırdılar. Telefonu güncelleyip geri verdi onun bunun çocukları(SADECE GÜNCELLEMİŞLER SERVİSTE). Ben herhalde bir tarafımla problem üretmişim onlara göre !!! Telefon da ısınmadan yazılım hatalarından kullanılamaz haldeydi ; o telefonu bi kullansan duvara atardın sonra çekiçle parçalardın.

Zaman içinde Allah'a şükür yazılım kendi kendine düzeldi. Yeni güncellemeleri yapa yapa.
Bilgisayardan güncelleme yapın telefondan yapmayın falan dediler bilgisayardan yaptık. Bide bu var, para veriyosun ama neymiş bilgisayardan yapınca daha iyi oluyormuş. Binlerce para döktüğüm telefonu niye ben bilgisayara bağlayıp güncellemesini yapmak zorundayım acaba !!!

Isınma problemi hala var.
Google da 30 dk dolaşayım ateş gibi oluyor telefon. Mermerin üzerine koyuyorum 30 dk soğusun diye, buz gibi telefonu alıp bir daha oynuyorum bazen ikinciye ısınıyor.

Bazen çok ısınıyor bazen az ısınıyor. Genel olarak her gün ısınıyor. Kılıfı çıkarıp kullanırsam bir tık daha ısınıyor. Ama çoğu zaman
kılıfsız kullanmak da kar etmiyor; yanıyor telefon.
Bir kere dışarda kar yağıyordu, metronun içinde sıcaklıktan kullanamadım telefonu.
Şuanda da hava günlük güneşli telefon az ısındı şu vakte kadar.

Apple çok rezil bir firma zaten. Telefon yavaşlatma olayını söylemiyorum bile. 2019 yılından bu yana bariz bir şekilde hız düşüşü oldu.
İphone 6-6s'e döndü iyice, ilk aldığımda tıkladığımda tık diye geliyordu her şey.

Samsung Xiaomiden şaşma, kusura bakma ama 2022 de de 2016 telefonu olan İphone 7'yi alma enayiliğinde bulunma.
Çok büyük enayilik.
Üstüne az daha koy yeni güncel teknolojilere(kamera, internet hızı vs.) sahip telefonlardan birini al daha iyi bir fikir.
Benim arkadaşların ellerindeki Xiaomiler zaman içinde sadece hız olarak bir tık düştüler, canavar gibi çalışıyor hepsi.

İphone 7'yi aldığım güne lanet olsun, umarım Apple'ın hiçbir telefonunu alma enayiliğinde bulunmazsın diyerek yazıyı sonlandırıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
ATIF SARAÇOĞLU
Bende İphone 7 var.
Telefon daha 1 yıllıkken 2019 yılında ısınma ve yazılım sıkıntıları başladı.
Garantisi vardı. Apple'ı aradım. Garantiye götürmeyeyim diye ellerinden geleni yaptılar, inatımdır bende ; Apple problemi telefondan çözememesine rağmen oyaladıklarını farkedince ben kararlı bir şekilde Teknik Servisten randevu aldırttırdım götürdüm telefonu.

Genpa Teknik Servis diye beş para etmez servis bozuntusu bir yere götürdüm. Isınma, programdan atma gibi problemleri vardı; telefonunuza indirdiğiniz programlarda atma olayı yapıyorsa sıkıntı programdadır dediler benim telefonun kamerası uygulamadan 5 kez attı beni.

Götürdüm GENPA TEKNİK SERVİS BOZUNTUSUNA, 1 hafta sonra beni çağırdılar. Telefonu güncelleyip geri verdi onun bunun çocukları(SADECE GÜNCELLEMİŞLER SERVİSTE). Ben herhalde bir tarafımla problem üretmişim onlara göre !!! Telefon da ısınmadan yazılım hatalarından kullanılamaz haldeydi ; o telefonu bi kullansan duvara atardın sonra çekiçle parçalardın.

Zaman içinde Allah'a şükür yazılım kendi kendine düzeldi. Yeni güncellemeleri yapa yapa.
Bilgisayardan güncelleme yapın telefondan yapmayın falan dediler bilgisayardan yaptık. Bide bu var, para veriyosun ama neymiş bilgisayardan yapınca daha iyi oluyormuş. Binlerce para döktüğüm telefonu niye ben bilgisayara bağlayıp güncellemesini yapmak zorundayım acaba !!!

Isınma problemi hala var.
Google da 30 dk dolaşayım ateş gibi oluyor telefon. Mermerin üzerine koyuyorum 30 dk soğusun diye, buz gibi telefonu alıp bir daha oynuyorum bazen ikinciye ısınıyor.

Bazen çok ısınıyor bazen az ısınıyor. Genel olarak her gün ısınıyor. Kılıfı çıkarıp kullanırsam bir tık daha ısınıyor. Ama çoğu zaman
kılıfsız kullanmak da kar etmiyor; yanıyor telefon.
Bir kere dışarda kar yağıyordu, metronun içinde sıcaklıktan kullanamadım telefonu.
Şuanda da hava günlük güneşli telefon az ısındı şu vakte kadar.

Apple çok rezil bir firma zaten. Telefon yavaşlatma olayını söylemiyorum bile. 2019 yılından bu yana bariz bir şekilde hız düşüşü oldu.
İphone 6-6s'e döndü iyice, ilk aldığımda tıkladığımda tık diye geliyordu her şey.

Samsung Xiaomiden şaşma, kusura bakma ama 2022 de de 2016 telefonu olan İphone 7'yi alma enayiliğinde bulunma.
Çok büyük enayilik.
Üstüne az daha koy yeni güncel teknolojilere(kamera, internet hızı vs.) sahip telefonlardan birini al daha iyi bir fikir.
Benim arkadaşların ellerindeki Xiaomiler zaman içinde sadece hız olarak bir tık düştüler, canavar gibi çalışıyor hepsi.

İphone 7'yi aldığım güne lanet olsun, umarım Apple'ın hiçbir telefonunu alma enayiliğinde bulunmazsın diyerek yazıyı sonlandırıyorum.
Hocam uzun ve konulu bi yazın için teşekkür ederim bende bir xiaomi kullanıcısıyım ve gayet de memnunum fakat tek sorunum abdullah abi nin de videosunda anlattığı ve hemen hemen bütün androidlerde de olduğu gibi oluşan kalite kaybı çok rahatsız ediyor günlük hayatımın %90 ve %95 sosyal medya instagram vs gibi yerlerde geçtiği için de bunu yaşamak istemiyorum iphone a geçiş yapmak istememim tek nedeni bu oluşan kalite kaybı onun dışında android in ve xiaomi nin bana sunduğu özellikler ve özgürlük hissiyatından gayet memnunum.

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,764
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
İkiside değil knkam

Top Bottom