Neler Yeni

2024 Tyt 2 Yıllık Üni Hazırlık

ahmet3436

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Esin
bu sene mezuna kaldım istedigim bölüm puanı düşük bu sene 250 taban puanla kapattı ama benim temelim olmadıgımdan düşük puan aldım 380 obp puanı ile 205 puan aldım
bu bölüme girebilmek içinde 200-210 ham puan lazım sadece sözel ile nasıl çalışarak yapabilirim

ahmet3436

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Esin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aga hiç mi soru yapmadın yahu 20 25 net yapmış olman lazım o puan için
çalışmadıgımızdan meslek lisesi mezunuyum temel olmadıgı için tercih yapmadım mezuna kaldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

çalışmadıgımızdan meslek lisesi mezunuyum temel olmadıgı için tercih yapmadım mezuna kaldım
onun için bi programa ihtiyacım var ama bi türlü oturamıyorum kitabın başına

Ynarcik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Yunus
Mesaj otomatik birleştirildi:

onun için bi programa ihtiyacım var ama bi türlü oturamıyorum kitabın başına
Aga bak sana nasıl Eşit ağırlık 330 puan yerleştirme ile 360 aldığımı soyliyeyim soyliyeyim . Paragrafı çok iyi bilmen lazım , soru tarzlarına bakıp kendini alistirirsan . Edebiyatta güzel bir net yaparsın , ayriyaten tarih ve din de paragrafta ki " okudugunu anlamayı kullanıyor " ve matematikteki mantık sorulari(40 sorunun en az 20 si bu şekildedir ) gördugunu anlama ve yorumlayıp basit denkleme dokmedir .
Eğer sürede kendimi gelistirseydim ve hizlanabilseydim 400 puan bile alabilirim TYT de . Bu söylediklerimi elinden geldikçe yapabilirsen ki kaynaklara çok kolay ulasabilirsin ( YouTube paragraf nasıl çözülür?) .bu şekilde rahat bir ekilde 250 alırsın en kotu . Umarım yardımcı olur

ahmet3436

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Esin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aga bak sana nasıl Eşit ağırlık 330 puan yerleştirme ile 360 aldığımı soyliyeyim soyliyeyim . Paragrafı çok iyi bilmen lazım , soru tarzlarına bakıp kendini alistirirsan . Edebiyatta güzel bir net yaparsın , ayriyaten tarih ve din de paragrafta ki " okudugunu anlamayı kullanıyor " ve matematikteki mantık sorulari(40 sorunun en az 20 si bu şekildedir ) gördugunu anlama ve yorumlayıp basit denkleme dokmedir .
Eğer sürede kendimi gelistirseydim ve hizlanabilseydim 400 puan bile alabilirim TYT de . Bu söylediklerimi elinden geldikçe yapabilirsen ki kaynaklara çok kolay ulasabilirsin ( YouTube paragraf nasıl çözülür?) .bu şekilde rahat bir ekilde 250 alırsın en kotu . Umarım yardımcı olur
matamatikte hiç temelim yok o yüzden bu sene sadece sözel yapıcam ama içimde hep bi beceremem yapamam korkusu var bi türlü oturamıyorum dersin başına 380 obp puanı var tyt ham puan 210 puan filan alsam bana yetiyor sizin dediginiz gibi yapıcam

Ynarcik

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Yunus
matamatikte hiç temelim yok o yüzden bu sene sadece sözel yapıcam ama içimde hep bi beceremem yapamam korkusu var bi türlü oturamıyorum dersin başına 380 obp puanı var tyt ham puan 210 puan filan alsam bana yetiyor sizin dediginiz gibi yapıcam
Matematikteki mantık soruları verilenler arasında bağlantı kurabilme ve bunları temel anlamda ,basit denkleme dokmektir ve bunu öğrenmek için aşırı bir altyapiya ihtiyacın yok . Tanıdığın matematik hocasına bile sorsan ( anlamdigin yeri ) gösterebilir çünkü türev integral çözmüyorsun . YAPAMAM korkusuyla değil 200 100 bile alamzsin . "En fazla ne olabilir " de başla bir yerden , gerçekten hevesliysen zaten gerisi gelecek . Fazla zaman kaybetme . Hadi !

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
987,093
Üyeler
156,125
Son üye
AlperKa
Top Bottom