Neler Yeni

2024’te ekonomi düzelir mi?

Sizce 2024’te ekonomi düzelir mi?

• Oy kullanan toplam üye
    94

Carlo

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Polyannacılık havamda olsam 2024'te dünya devi geliyor derdim.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Neyi doğru demiş? Neye göre ihracat yok? Neye göre yabancı yatırımcı yok? Türkiye sadece enerji ihtiyacı alımını dışarıdan almayı bıraksa zaten cari fazlalık vericek konuma geliyor. Kaldıki Türkiye konum olarak mihenk taşı durumunda. Herhangi bir batmada dünya krize girer. Açın biraz kitap okuyun. Türkiyenin batmasını istemedikleri için zaten yatırı myapıyorlar. Tayyibin iki gözü için yapmıyorlar yatırımları
Ne diyon? Daha geçen ay açıklandı 5 milyar dolarlık açık var diye.

Salla kazan

Neyi doğru demiş? Neye göre ihracat yok? Neye göre yabancı yatırımcı yok? Türkiye sadece enerji ihtiyacı alımını dışarıdan almayı bıraksa zaten cari fazlalık vericek konuma geliyor. Kaldıki Türkiye konum olarak mihenk taşı durumunda. Herhangi bir batmada dünya krize girer. Açın biraz kitap okuyun. Türkiyenin batmasını istemedikleri için zaten yatırı myapıyorlar. Tayyibin iki gözü için yapmıyorlar yatırımları
akplisin yani

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,752
İsim
Eren Güven
İlerleyen süreçte resesyon beklentisi yüksek. Bankalar kredi vermiyo aldığınız kredinin 2 3 katını ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ev araba vs. almak sabit gelirli insanlar için imkansız gibi. Bu da fiyatların düşmesine sebep olabilir

Nvidia Mx130

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,830
İsim
Erdem
İlgilendiği Kategoriler
Futbol
Düzelir fakat çok ahım şahım değil. Ege depreminin yapılmasına az kaldı ve de keza önümüzde ki yıl çıkacak pandemi de çabası olacak. Fakat Çin ve Tayvan savaşı bir çok ekonomiyi derinden sarsacak. Asıl olan şey ise bizim ülkede ki iç karışıklık ve ani kur dalgalanması bir gün bakıyorsun 1$=1₺ ise ertesi gün 1$=5₺ sonra ki günde 1₺=5$ denilebilecek tarzda terazinin dengesi şaşacak. 2024 yılında 1-2 ay her şey güllük gülistanlık gibi olacak ondan sonra banknot denilen karşılıksız parayı kaldıracağız zaten fakat bunun içinde de farklı dengeler olacak. 2025 de çıkacak olan kısmi veyahutta bakış açısına göre tam 3.dünya savaşından sonra düzelecek her şey. Ama ilk beklentimiz eylül ve ekim ayının 20.günleri eğer bu günleri istediğimiz olursa okulların tekrardan uzaktan eğitime geçmesi söz konusu olacak. Gerçi unutma ilk domino taşı biziz bu ne demek diyecek olursan da elinde tuttuğun tüm banknotların iptali bankaların çökmesi sadece emtia ların ayakta kalması (fiziksel emtia) demek olacaktır. Sadece 1-2 ay sürecek olan bir düzelme veya alım fırsatı denilecek son bir durum var ardında ise felaket. Ve sevgili dostum elektirklerine pencerelerine ve de evinde ki gıdaya dikkat etmeni tavsiye ederim.
Neden uzaktan eğitim hocam?

RivyalıGeraltt

80+ Bronze

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
düzelmeyi geçtim paramı bile alamıyorum devletten , tarım ile uğraşıyorum 6 cı ay da ürünü sattım temmuz ödemeli şartı ile 30 u oldu hala ortada para yok şimdi hafta sonuda girdi araya ... normalde 15 ila 25 i arasında yatardı ya son dakika saniyesine kadar beklicekler ya da vermicekler geciktirecekler ama merak ediyorum MVlerin maaşları 1 dakika geç yatırıyorlar mıdır

Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Yunus
Neden uzaktan eğitim hocam?
Kararımız bu yönde zaten ağustos ayında yaşanılacak 1-2 tatsız olay var fakat bu durumu eylül ve ekim ayının 20.günlerinde belirleyeceğiz. Güneydoğu da ki ve Suriye de ki olaylar bir yatışsın. Lise-Orta Okul-İlk Okul yine yüz yüze yapılır fakat Üniversiteler tehlikeli olacaktır işlerimizi denk getirirsek kimse ses çıkarmasın diye uzaktan yapmak gerekiyor veya isteyen komple uzaktan isteyen komple yüz yüze olacak şekilde ayar vereceğiz ki işlerimizde bir aksama söz konusu olmasın.

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,373
İsim
Nejat İşler
Kararımız bu yönde zaten ağustos ayında yaşanılacak 1-2 tatsız olay var fakat bu durumu eylül ve ekim ayının 20.günlerinde belirleyeceğiz. Güneydoğu da ki ve Suriye de ki olaylar bir yatışsın. Lise-Orta Okul-İlk Okul yine yüz yüze yapılır fakat Üniversiteler tehlikeli olacaktır işlerimizi denk getirirsek kimse ses çıkarmasın diye uzaktan yapmak gerekiyor veya isteyen komple uzaktan isteyen komple yüz yüze olacak şekilde ayar vereceğiz ki işlerimizde bir aksama söz konusu olmasın.
Hocam sizde kahinlik sezdim bu sezonun şampiyonu kim olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,262
Üyeler
155,543
Son üye
hilalchki
Top Bottom