Neler Yeni

205 boy 145 kiloyum Sağlıklı olarak 1 yılda 40 kilo Nasıl verebilirim ?

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
Merhaba arkadaşlar Yaşım 37 15 senedir 120 kilo ile 150 kilo arasında gidip gelmekteyim şeker hastası olmak üzereyim sınırdayım. Sabah 8 akşam 8 çalışıyorum sadece pazarları izinliyim, Yorucu bir tempoda çalışmaktayım ortalama günde 150km araçla yol yapıyorum genellikle merdivenli ve binalara 2-3 kat olmak üzere inip çıkıyorum iş gereği, Günümün 3 saati ayakta geçiyor. Sabahları su kahve dışında hiç bir şey tüketemiyorum miğdem bulanıyor. Öğlen 2-3 gibi karnım acıkıyor ve lokantada çorba sebze yemeği bulgur pilavı sütlaç ve kola içiyorum. Akşam eve gelincede yaklaşık yarım kilo mevsim meyveleri tüketiyorum.
Genellikle bu şekilde bir beslenmem mevcut Ve 2 aydır aynı kilodayım hiç değişmiyor. Sizce Ne yapmalıyım 100 kilo civarı olmak istiyorum göbek aldı başını gitti oturmalı wc yoksa yandım yapamıyorum ve bu beni çok üzüyor yani iyice sakat gibi bişey oldum. Acil sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyoırum yardımcı olursanız sevinirim. Günde max 1 litre su tüketiyorum.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,305
İsim
Deniz Bey
Geçtiğimiz sene diyetisyene gitmiştim benim çok kilo yoktu göbek gitsin diye 85 tim 2.5 ay gibi sürede 73 e kadar düşmüştüm verdiği liste dışına çıkmadım,

Sabah öğle akşam yemeklerini mutlaka yer 2 de ara öğün yapardım, kola Nescafe cips tarzı şeyleri bırakıyorsun ekmek olarak tam buğday ekmeği 2 dilim mesala akşam yemeğinde 5 kaşık yoğurt yoğurtsuz akşam yemeği olmuyordu haftada 3 gün köfte yada et tavuk 4 gün sebze yemeği en az 3 litre su

Yani tabi bunlar kişiden kişiye göre değişir, en sağlıklısı diyetisyene gidip sağlıklı yiyerek zayıflamak en güzeli listeye bakınca nasıl doycam ben diyorsun ama tam acıktığını hissettiğinde ara öğün vakti gelmiş oluyor böyle böyle alışıyor vücut ve o az yeme rahatlığı harika bi his , en kısa sürede diyetisyene gitmenizi öneririm, 3 5 ayda her şey nasıl değişecek göreceksiniz

oEnesQlf

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Merhaba arkadaşlar Yaşım 37 15 senedir 120 kilo ile 150 kilo arasında gidip gelmekteyim şeker hastası olmak üzereyim sınırdayım. Sabah 8 akşam 8 çalışıyorum sadece pazarları izinliyim, Yorucu bir tempoda çalışmaktayım ortalama günde 150km araçla yol yapıyorum genellikle merdivenli ve binalara 2-3 kat olmak üzere inip çıkıyorum iş gereği, Günümün 3 saati ayakta geçiyor. Sabahları su kahve dışında hiç bir şey tüketemiyorum miğdem bulanıyor. Öğlen 2-3 gibi karnım acıkıyor ve lokantada çorba sebze yemeği bulgur pilavı sütlaç ve kola içiyorum. Akşam eve gelincede yaklaşık yarım kilo mevsim meyveleri tüketiyorum.
Genellikle bu şekilde bir beslenmem mevcut Ve 2 aydır aynı kilodayım hiç değişmiyor. Sizce Ne yapmalıyım 100 kilo civarı olmak istiyorum göbek aldı başını gitti oturmalı wc yoksa yandım yapamıyorum ve bu beni çok üzüyor yani iyice sakat gibi bişey oldum. Acil sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyoırum yardımcı olursanız sevinirim. Günde max 1 litre su tüketiyorum.

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Emre Yılmaz
Hakan hocam bende şimdi kilo vermeye çalışıyorum. Aralıklı oruç deniyorum. 11-17 arasında yemek yiyorum geri kalan 18 saat sadece kalorisiz şeyler içiyorum su şekersiz çay maden suyu gibi. Porsiyonlarimi azalttim. İlk hafta hep açlık hissettim ama midem küçüldükçe eskiden yediğim kadar yersem çok rahatsız ediyor artık yiyemiyorum. Az yemekle doyuyorum.

Yüksek kalori içeren yiyecekleri bırakın. Öğle yemeğinden sütlaç ve kolayi çıkarsanız çok daha iyi olur. Akşam yemeğinde meyve yerine normal yemek tavsiye ederim. Meyve sonuçta şekerli bir gıda ve sağlıklı da olsa fazla yemek fazla karbonhidrat almanıza neden olacaktır. Et tavuk tarzı proteinli gıdalar alırsanız daha iyi olabilir. Beyaz ekmek yerine tam buğday tercih edebilirsiniz. Tabi iş yerinde yediğiniz için beyaz ekmek varsa direkt ekmek yemeyin. Sağlıklı beslenme tatlıyı kolayı cipsi hayatınızdan çıkarma ve porsiyon azaltmayla baya bi kilo verebilirsiniz

feritmusaoz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
697
İsim
Musa ÖZ
Görünüşe göre çok şeker tüketiyorsunuz hocam sütlaç ve kolayı direk hayatınızdan çıkarın onun dışında düzenli spor ve sağlıklı beslenmeyle iyi bir vücuda ulaşırsınız zaten. Tartının değil aynanın söylediklerini dinleyin.

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa
ilk etapta yeme içme alışkanlığını değiştirip sağlıklı bir şekilde sabah öğle aksam yemeği yemeye baslasan ve son aksam yemegini 7den sonraya sarkıtmasan 2ayda gozle gorulur bir kilo verirsin. ama o kilolarda oldugun için insülin hassasiyetin kaybolup gitmiştir tokluk hissi yoktur tatlı krizleri vazgecilmez olabiliyordur yani ilk ayların en zorlu ayların olur ama miden kuculunce vucut dengeyi saglayınca gerisi ip söküğü gibi gelecektir.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,327
İsim
Hakanbey
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ilk etapta yeme içme alışkanlığını değiştirip sağlıklı bir şekilde sabah öğle aksam yemeği yemeye baslasan ve son aksam yemegini 7den sonraya sarkıtmasan 2ayda gozle gorulur bir kilo verirsin. ama o kilolarda oldugun için insülin hassasiyetin kaybolup gitmiştir tokluk hissi yoktur tatlı krizleri vazgecilmez olabiliyordur yani ilk ayların en zorlu ayların olur ama miden kuculunce vucut dengeyi saglayınca gerisi ip söküğü gibi gelecektir.
Sabah yeme dışında herşeyi yaparım sabahları ne tuketirsem migdem azıma geliyor sonra öğlen bişey yiyemiyorum acısı akşam çıkıyor ne gelirse önüme

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,846
Üyeler
142,185
Son üye
LaQuincia
Top Bottom