Neler Yeni

20K Bütçe Sistem Önerisi

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
20-22K civarında bir bilgisayar almak istiyorum fakat son dönemlerde RTX 3000-4000 serisi ekran kartlarını takip etmediğim için hangisinin iyi olduğu konusunda hiç bir bilgim yok. Şuan için aklıma yatan 2 tane sistem var ve fiyatları oldukça uygun gibi geliyor ama hangisini almalıyım bilmiyorum.

2.Sistem de fiyatı 20K'lara çıkartıp işlemci, anakart ve ram güçlendirmesi yapılabilir gibi geldi.
Bana bu iki sistem veyahut başka önereceğiniz sistemler hakkında yardımcı olabilir misiniz?

1.Sistem: https://www.itopya.com/da-g7_h24143#kategori_8
Videosu:

2.Sistem: https://pckolik.com/urun/mesut-cevik-troya-oyun-bilgisayari-geforce-rtx-4060/
Videosu:

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pchocası sistemini bekleyebilirsin
Yani bu sistemlerin stoklarının bitmesinden korkuyorum bu yüzden yakın bir zamanda bu iki sistem arasından bir seçim yapmak istiyorum fakat bahsettiğiniz pchocası sistemi ne zaman çıkacak ve hani parçalara sahip, neden beklemeliyim?

koskax

80+
Ucuz çıkacak çünkü beklemek sana kalmış nvidialı gelicek belli değil forumlardan araştırabilirsin

koskax

80+
Konu sahibi neden beklemeliyim demiş, ben de ucuz çıkacak dedim çünkü total fiyatı 25+k ları bulan sistem 5-6k eritilmiş fiyatına çıkıyor buda sistemi goat yapan şey zaten. Saniyelik bir mevzu da yok 1000+ stokla geliyor. Sadece mağazaya özel satışa sunulma ihtimali var Vatan Bilgisayardan o kadar.

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ucuz çıkacak çünkü beklemek sana kalmış nvidialı gelicek belli değil forumlardan araştırabilirsin
Ucuza çıkması tabi benim de işime gelir fakat şuan kafamı karıştıran şey, hangi ekran kartını almalıyım ve farklılıkları nedir?
Yani açıkcası bu fiyat bandında araştırma yaptığımda 3060, 3060ti, 4060 ve 4060ti arasında gidip geliyor tüm bilgisayarlar. Geri kalan parçaları birbirine çok yakın olmasına rağmen aradaki fiyat farkları biraz garip geldi ve anlamlandıramadım. Ben asla Ultra ayarlarda bir oyun oynamıcam ve asla 4k monitör almayacağım öyle zevklerim yok. FPS oyuncusuyum ve performans benim için öncelik ama almışken de uzun ömürlü bir bilgisayar istiyorum bu yüzden bu fiyatlarda bakıyorum.

Ucuza çıkması tabi benim de işime gelir fakat şuan kafamı karıştıran şey, hangi ekran kartını almalıyım ve farklılıkları nedir?
Yani açıkcası bu fiyat bandında araştırma yaptığımda 3060, 3060ti, 4060 ve 4060ti arasında gidip geliyor tüm bilgisayarlar. Geri kalan parçaları birbirine çok yakın olmasına rağmen aradaki fiyat farkları biraz garip geldi ve anlamlandıramadım. Ben asla Ultra ayarlarda bir oyun oynamıcam ve asla 4k monitör almayacağım öyle zevklerim yok. FPS oyuncusuyum ve performans benim için öncelik ama almışken de uzun ömürlü bir bilgisayar istiyorum bu yüzden bu fiyatlarda bakıyorum.
Şahsi fikrim Nvidia ekran kartlı sistem almanda son zamanlarda forumda AMD ekran kartlı sıfır sistem alıp birçok sorun yaşayan insan var konularını görüyorum Nvidia'da böyle bir Konuya rast gelmedim

koskax

80+
1080 p oynayacaksan ekstra bir maliyete girmene gerek olduğunu düşünmüyorum. 4060 dlss 3.0 içerdiği için fiyatı biraz yüksek. 4060, 4060ti alman daha iyi olur kendimce almışken güncelini al

Nyks91

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Görkem Cebe
Şahsi fikrim Nvidia ekran kartlı sistem almanda son zamanlarda forumda AMD ekran kartlı sıfır sistem alıp birçok sorun yaşayan insan var konularını görüyorum Nvidia'da böyle bir Konuya rast gelmedim
Zaten AMD ekran kartlarını sevmiyorum ve almayacağım ki bunla alakalı bir şey dahi yazmadım zaten.

Top Bottom