Neler Yeni

20K+ Bütçeli Topladığım Sistem İçin Yardımcı Olur Musunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Ünlü
Instagram
unlufurkan_
Herkese selamlar,

Bu işlerden az çok anlasam da daha önce hiç sistem toplamadım. Anakart / İşlemci / Ram uyumu, mevcut fiyatlarda alternatif seçimlerin önemi vs. derken sizlere de akıl danışmak istiyorum.
Hazır sistemlerde tam istediğimi bir türlü bulamadım. INTEL işlemci üzerinden gitmek istiyorum. M2 kesinlikle 1TB olmalı.

Kullanım amacım: Son versiyon ADOBE tasarım programlarının tamamını kullanmak. (After Effect ve Premier dahil.) + Oyun oynamak. (Spesifik bir oyun yok sistemi topladıktan sonra zevkime göre oyun oynayacağım. Hiçbir oyunda elbette sorun yaşamak istemem.)

Aşağıda belirttiğim parçaları düşündüm. Aralarında uyum sorunu olur mu? Mantıksız bir seçimim var mı? Varsa alternatif ne önerirsiniz? Kasa seçiminde bi tık iyi olmasını istediğim için bu kasayı tercih ettim. Bu fiyat bandında alternatif önerilerinize açığım. Derdim fiyat düşürmekten ziyade mantıklı hareket etmek. Eldeki bütçeyle maksimum gelecekte geliştirilebilir kasayı elde etmek.

EKRAN KARTI - TIKLA - (Sapphire Pulse Amd Radeon Rx 6700 Xt 11306-02-20G 12GB Gddr6 192BIT DX12 Ekran Kartı)
İŞLEMCİ -
TIKLA - (Intel Core i5-12400F 2.5 GHz 6 Çekirdek 18MB Cache LGA1700 Soket 10nm İşlemci)
ANAKART
-
TIKLA - (MSI B560m Pro-vdh Intel B560 Soket 1200 Ddr4 5066mhz (O.C.) M.2 Matx Anakart 210220632) / Anakart seçimim yanlış olabilir. Önerinizi bekliyorum. İleride yapacağım Ram, İşlemci, Ekran Kartı değişimlerine hazır olsun istiyorum. İmkanım oldukça yavaş yavaş sistemi yükseltmek istiyorum.
M2 SSD -
TIKLA - (Samsung 980 1TB 3500MB/-3000MB/s M.2 NVMe SSD MZ-V8V1T0BW)
RAM -
TIKLA - (Silicon Power SP008GXLZU360BSA 8GB DDR4 3600MHZ Soğutuculu Pc Ram) X 2 ADET (Toplamda 16 GB)
KASA + PSU -
TIKLA - (GamePower WARCRY ATX 6*ARGB Sessiz Fan 650W 80+ Bronz Dahili PSU'lu Temper Cam Gaming RGB Kontrolcüsü ve Uzaktan Kumanda Kasa)

+ Ek olarak işlemci için fan veya sıvı soğutucu gerekirse önerinizi bekliyorum. Sıvı soğutucu da ekleyince zorladığım bütçemin üstüne çıkıyor ama değerlendirebilirim.
+ WiFi ile bağlantı sağlayabiliyor olmam gerek. WiFi için şunu almayı düşünüyorum ama yine önerinizi bekliyorum. TIKLA - (ASUS USB-AC58 DualBand AC1300 Çift Antenli Yüksek Çekim Kablosuz USB Adaptör)
+
Monitör ihtiyacım yok.

Linklerini attığım tüm ürünler (işlemci fan / sıvı soğutu hariç) toplamda 20636 TL tutuyor. (Siz topladığınızda daha fazla çıkacaktır. Hepsiburada tarafında hediye çekim var. Onu düştüm.)

Değerli vaktini ayırıp yorumda bulunacak olan tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

NasdaQ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Teknoloji Medeniyeti
daha iyi bir sistem toplanmalı bu paraya sana önerim gaming gecesi ve instadan abdullahı takip etmen direk hepsini bir anda satın almak yerine teker teker alman

em1r oK?

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
933
İsim
emir yapar

LethaX

80+ Bronze
Herkese selamlar,

Bu işlerden az çok anlasam da daha önce hiç sistem toplamadım. Anakart / İşlemci / Ram uyumu, mevcut fiyatlarda alternatif seçimlerin önemi vs. derken sizlere de akıl danışmak istiyorum.
Hazır sistemlerde tam istediğimi bir türlü bulamadım. INTEL işlemci üzerinden gitmek istiyorum. M2 kesinlikle 1TB olmalı.

Kullanım amacım: Son versiyon ADOBE tasarım programlarının tamamını kullanmak. (After Effect ve Premier dahil.) + Oyun oynamak. (Spesifik bir oyun yok sistemi topladıktan sonra zevkime göre oyun oynayacağım. Hiçbir oyunda elbette sorun yaşamak istemem.)

Aşağıda belirttiğim parçaları düşündüm. Aralarında uyum sorunu olur mu? Mantıksız bir seçimim var mı? Varsa alternatif ne önerirsiniz? Kasa seçiminde bi tık iyi olmasını istediğim için bu kasayı tercih ettim. Bu fiyat bandında alternatif önerilerinize açığım. Derdim fiyat düşürmekten ziyade mantıklı hareket etmek. Eldeki bütçeyle maksimum gelecekte geliştirilebilir kasayı elde etmek.

EKRAN KARTI - TIKLA - (Sapphire Pulse Amd Radeon Rx 6700 Xt 11306-02-20G 12GB Gddr6 192BIT DX12 Ekran Kartı)
İŞLEMCİ -
TIKLA - (Intel Core i5-12400F 2.5 GHz 6 Çekirdek 18MB Cache LGA1700 Soket 10nm İşlemci)
ANAKART
-
TIKLA - (MSI B560m Pro-vdh Intel B560 Soket 1200 Ddr4 5066mhz (O.C.) M.2 Matx Anakart 210220632) / Anakart seçimim yanlış olabilir. Önerinizi bekliyorum. İleride yapacağım Ram, İşlemci, Ekran Kartı değişimlerine hazır olsun istiyorum. İmkanım oldukça yavaş yavaş sistemi yükseltmek istiyorum.
M2 SSD -
TIKLA - (Samsung 980 1TB 3500MB/-3000MB/s M.2 NVMe SSD MZ-V8V1T0BW)
RAM -
TIKLA - (Silicon Power SP008GXLZU360BSA 8GB DDR4 3600MHZ Soğutuculu Pc Ram) X 2 ADET (Toplamda 16 GB)
KASA + PSU -
TIKLA - (GamePower WARCRY ATX 6*ARGB Sessiz Fan 650W 80+ Bronz Dahili PSU'lu Temper Cam Gaming RGB Kontrolcüsü ve Uzaktan Kumanda Kasa)

+ Ek olarak işlemci için fan veya sıvı soğutucu gerekirse önerinizi bekliyorum. Sıvı soğutucu da ekleyince zorladığım bütçemin üstüne çıkıyor ama değerlendirebilirim.
+ WiFi ile bağlantı sağlayabiliyor olmam gerek. WiFi için şunu almayı düşünüyorum ama yine önerinizi bekliyorum. TIKLA - (ASUS USB-AC58 DualBand AC1300 Çift Antenli Yüksek Çekim Kablosuz USB Adaptör)
+
Monitör ihtiyacım yok.

Linklerini attığım tüm ürünler (işlemci fan / sıvı soğutu hariç) toplamda 20636 TL tutuyor. (Siz topladığınızda daha fazla çıkacaktır. Hepsiburada tarafında hediye çekim var. Onu düştüm.)

Değerli vaktini ayırıp yorumda bulunacak olan tüm arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.
SSD düşünülenin aksine kaliteli bir ssd değil ram olarakta 2 tane 8 GB Ballistix alınırsa daha iyi olur. Kasa hakkında bilgim yok ama sevilen ve önerilen bir kasa değil daha iyileri var o fiyata. Ekran kartı olarak pulse nin soğutmasından memnun kalacağını sanmıyorum geri ödemeyle birlikte Asus Dual modeli 7800 TL ye geliyordu o daha iyidir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Ünlü
Instagram
unlufurkan_
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
daha iyi bir sistem toplanmalı bu paraya sana önerim gaming gecesi ve instadan abdullahı takip etmen direk hepsini bir anda satın almak yerine teker teker alman
Takip ediyorum, hazır sistemlerde bir şey kesinlikle istediğim gibi gitmiyor ve Macbook'umu sattım. Aktif iş yapan birisiyim. Bekleme sürek kısıtlı. Bununla birlikte Hepsiburada tarafındaki çekimi hiç etmek de istemiyorum. Yorumun için çok teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartını bunu ile değiştirebilirsiniz.

Tamamdır. Kesinlikle dikkate alacağım. Şu an bunun üzerinden gideceğim. Teşekkür ederim.

MrJosef

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Yusuf Kağan İnan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Toplama, Telefon Önerileri
b560 a 12. nesil intel takamazsın

sametalfa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
samet arı
o işlemciye o anakart uyumlu değil soket farklı 12. nesilde sana tavsiyem r5 5600 al yanına linkte ki anakartı al çünkü intel b660 çok pahalı dersen ki h610 alırım ama o işlemciye yakışmaz bence amd alırsan 700 TL civarı kar edersin

MrJosef

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Yusuf Kağan İnan
İlgilendiği Kategoriler
anakart lga 1200 cpu lga 1700

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Furkan Ünlü
Instagram
unlufurkan_
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
SSD düşünülenin aksine kaliteli bir ssd değil ram olarakta 2 tane 8 GB Ballistix alınırsa daha iyi olur. Kasa hakkında bilgim yok ama sevilen ve önerilen bir kasa değil daha iyileri var o fiyata. Ekran kartı olarak pulse nin soğutmasından memnun kalacağını sanmıyorum geri ödemeyle birlikte Asus Dual modeli 7800 TL ye geliyordu o daha iyidir.
Ekran kartını @emiremir34 'ün önerisi olan https://www.sinerji.gen.tr/sapphire-radeon-rx-6700-xt-nitro-12gb-gddr6-192-bit-ekran-karti-p-38712?utm_campaign=cpcElcinHnm ile değiştirdiğimi varsayarsak M2 için ne önerirsin? Ram için dediğin modele bakacağım. Onu da değiştireceğim. Kasa için de yine önerin varsa dikkate alabilirim. Yorumları güzel olduğu için tercih ettim açıkçası.

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ahmet Şeker
Kasanın soğutması çok kötü o fiyata daha iyiler bulunur

MrJosef

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Yusuf Kağan İnan
İlgilendiği Kategoriler

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
964
İsim
Ahmet Şeker
Kasanın soğutması çok kötü o fiyata daha iyiler bulunur
msi mag force 101 bakabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

birsürü cashbacki var üzerindeki m2 yi satip disaridan 1 tb alabilirsin veya üstüne 500 gb sata takabilirsin
bu da mantıklı hem wifi adaptörü de geliyor

Enco

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,890
Üyeler
140,717
Son üye
ozan590