Neler Yeni

20m Ethernet Kablo Ile Internet Çok Yavaşladı?

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön

fatihhhh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
219
İsim
fat
kablolu mu bağlasın access pointe yoksa wifi ile mi bağlandın. indirme yapan var mı

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,583
İsim
Oğuzhan Şahin

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kablolu mu bağlasın access pointe yoksa wifi ile mi bağlandın. indirme yapan var mı
Kablo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alfais 4612 Cat6 Ethernet Patch İnternet Kablosu, 10 m https://www.amazon.com.tr/dp/B07NDC...t_i_E29ZZY18BARX6RJ3MGAP?_encoding=UTF8&psc=1
Bununla kayıp yaşamadan kullanıyorum hocam. Alfaisin bi kaç ürününü daha kullanıyorum sıkıntı çekmedim şu ana kadar. Sizde bi problem olabilir
Ya acaba acces pointle mi alakalı

✓Arda

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Ben 25 metre ile bağlantı kuruyorum hızda herhangi bir yavaşlama yok. Bulabilirsem ürün linkini atarım.

KNOESS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
501
İsim
Burak Koç

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Access point ile hız büyük ölçüde azalıyor yani düşük değer almanız normal. Nasıl olsa internet kablosuz olarak Access pointe aktarılıyor bu süreçte de aradaki mesafeden dolayı internet hızı düşüyor.

Eğer aşağıdaki modemden direkt olarak çekerseniz interneti normal değer almanız gerek.

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Access point ile hız büyük ölçüde azalıyor yani düşük değer almanız normal. Nasıl olsa internet kablosuz olarak Access pointe aktarılıyor bu süreçte de aradaki mesafeden dolayı internet hızı düşüyor.

Eğer aşağıdaki modemden direkt olarak çekerseniz interneti normal değer almanız gerek

Eğer aşağıdaki modemden direkt olarak çekerseniz interneti normal değer almanız gerek.
Kablo ile çekiyorum zaten ama modemin aşağıda durması gerekiyor o yüzden yukarıya acces point aldım

Frkndmt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
623
İsim
Furkan Demirtaş
Arkadaşlar merhaba modem 2 alt katta yukarıya 20m kablo ile geliyor normalde modemden speed test yaptığım zaman 80 falan geliyordu şuan speed test şuan o ethernet acces pointe bağlı acces pointten speed test yapıyorum 25i geçmiyor kablo:

Alfais 4453 Cat7 Ethernet Patch... https://www.amazon.com.tr/dp/B07NL5WSKY?ref=ppx_pop_mob_ap_share

CAT7 olmasına rağmen normal mi?

Acces point;
Archer C54, AC1200 Dual Band... https://www.amazon.com.tr/dp/B08GGC84CR?ref=ppx_pop_mob_ap_share
20 m cat6 kullanıyorum ben de öyle bir problem yok bende

ArdaG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Arda Gön
access pointlerde çok fazla kalitesiz marka var. farklı bir modem falan yok mu elinizde
markası nedir. elinizde varsa fiber modemler falan kablolu interneti kablosuz olarak dağıtabilir
Hayır olmadı kalıteli alcam böylr giderse

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Kablo ile çekiyorum zaten ama modemin aşağıda durması gerekiyor o yüzden yukarıya acces point aldım
Access Point kablo ile mi bağlı anlamadım.

Access Point'in olayı kablosuz bir şekilde size erişim noktası sağlamaktır, e kablosuz olarak ne kadar hız gelirse Access Point'e o kadar sız sunacaktır otomatik olarak.

Top Bottom