Neler Yeni

21.000 TL'ye Ekran Kartı Önerisi

Zelaroth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Gereksiz Hesap
Yeni seri ekran kartına geçmek adına bir süredir kullandığım ve artık değiştirmek istediğim RTX 3080'imi sattım ve belirttiğim bütçe bandında ekran kartı önerilerine açığım, arada yayın yapıyorum, onun harici oyun odaklı oluyor. Aklımda RTX 4070 var fakat sıfırları bi tık sanırım bu bütçeyi aşıyor, ikinci elde daha uygun ama güvenmek mesele, RX 7800 XT nasıldır genel çaplı render ve yayın için bilemiyorum, bu yüzden her türlü tavsiyeye açığım.

Dahası  

Zelaroth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Gereksiz Hesap
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7900 GRE daha iyi gibi bütçenize tam uyuyor.

Yayın ve render için nasıl peki hocam 7000 serisi, beni taşır mı? Malum CUDA çekirdek sayısı vb durumlarda bi tık geri kalıyor.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
573
İsim
ozan başaran
yayın render için 4070

Dahası  
Yayın ve render için nasıl peki hocam 7000 serisi, beni taşır mı? Malum CUDA çekirdek sayısı vb durumlarda bi tık geri kalıyor.
Renderda işlemcinin de önemi çok fazla. Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz ? bu arada bence yeterlidir 4070 Superden daha iyi olduğu söyleniyor

Dahası  
7500f var şuanda mevcut işlemcim.
8 çekirdekli bir işlemciniz olsa daha iyi performans alabilirdiniz. belki ilerde Ryzen 5 7700 ve ya yakın zamanda çıkması planlanan Ryzen 7 9700X gibi modellere geçiş yapmayı planlayabilirsiniz. daha iyi performans alırsınız 2. elden 7500F i 5.000₺ ye satabilirseniz üzerine ekleyip bu işlemcilere geçebilirsiniz.

Zelaroth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Gereksiz Hesap
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8 çekirdekli bir işlemciniz olsa daha iyi performans alabilirdiniz. belki ilerde Ryzen 5 7700 ve ya yakın zamanda çıkması planlanan Ryzen 7 9700X gibi modellere geçiş yapmayı planlayabilirsiniz. daha iyi performans alırsınız 2. elden 7500F i 5.000₺ ye satabilirseniz üzerine ekleyip bu işlemcilere geçebilirsiniz.
Şuan için işlemci değiştirme planım yok açıkçası ama benim asıl merak ettiğim konu AMD bazlı ekran kartlarının yayın veya render'da ne denli geri planda kaldığı, oyun performansında tabi ki 7900 GRE daha iyidir saf FPS konusunda, bunun içinde tabi DLSS falan faktörü yok tabi onlar ayrı boyut ama bir kere alıcam uzun süre kullanma hedefim var, o yüzden mantıklı karar vermem lazım.

Dahası  
Şuan için işlemci değiştirme planım yok açıkçası ama benim asıl merak ettiğim konu AMD bazlı ekran kartlarının yayın veya render'da ne denli geri planda kaldığı, oyun performansında tabi ki 7900 GRE daha iyidir saf FPS konusunda, bunun içinde tabi DLSS falan faktörü yok tabi onlar ayrı boyut ama bir kere alıcam uzun süre kullanma hedefim var, o yüzden mantıklı karar vermem lazım.
https://www.akakce.com/ekran-karti/...0m-192-bit-gddr6x-12-gb-fiyati,507120403.html geriye sadece 4070 Super seçeneği kalıyor ozaman şimdiden hayırlı olsun.

Zelaroth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Gereksiz Hesap
Dahası  
Buna bakmıştım, yanlış ilan koymuş 4070 satıyor arkadaş o zaman 4070'e yönelmek daha mantıklı olacak zannedersem, 2. el garantili bulursam yöneleyim mi sence fiyat bir tık daha uygunsa, garantiliyse?
4070 performans olarak super ve ti modellerinden çok daha düşük diye biliyorum eğer mümkün ise bütçenizi biraz daha artırıp 24 bin seviyelerine gelirseniz 4070 super modelinin sıfırını almak daha uygun olacaktır ne de olsa uzun süre kullanacaksınız o yüzden sıfır ürün almak daha iyi olur sizin için

Zelaroth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Gereksiz Hesap
4070 performans olarak super ve ti modellerinden çok daha düşük diye biliyorum eğer mümkün ise bütçenizi biraz daha artırıp 24 bin seviyelerine gelirseniz 4070 super modelinin sıfırını almak daha uygun olacaktır ne de olsa uzun süre kullanacaksınız o yüzden sıfır ürün almak daha iyi olur sizin için
Maalesef üstüne çıkamıyorum bütçemin taş çatlasa 22k olacak, geriye kalan kısmı da tamamlayamam o kadar maalesef piyasa çok değişken bir de 24k'ya tam olarak bulunamıyor Super bulunsa da güvenli olmayan satıcılar olabiliyor, bilindik yerden almak niyetindeyim açıkçası. İyinin hep iyisi var farkındayım ama bütçe ve performans odaklı gitmek istiyorum ileride olmadı param olunca daha çok satar üstüne ekler Super'e geçerim, beni götürsün de önemli olan o benim için.

Dahası  
Maalesef üstüne çıkamıyorum bütçemin taş çatlasa 22k olacak, geriye kalan kısmı da tamamlayamam o kadar maalesef piyasa çok değişken bir de 24k'ya tam olarak bulunamıyor Super bulunsa da güvenli olmayan satıcılar olabiliyor, bilindik yerden almak niyetindeyim açıkçası. İyinin hep iyisi var farkındayım ama bütçe ve performans odaklı gitmek istiyorum ileride olmadı param olunca daha çok satar üstüne ekler Super'e geçerim, beni götürsün de önemli olan o benim için.
4070 hakkında pek bilgim yok kusura bakmayın umarım aradığınızı bulursunuz.

Top Bottom