Neler Yeni

25-30K arası toplama pc önerisi

OSİ_EFE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Efe Arı
Bütçe
30000
Merhabalar kendim bir masaüstü pc toplamak istiyorum ama hangi anakartı ve PSU kullanacağımı bilmiyorum sadece şu parçalara karar verdim
-AMD Radeon 6800XT
-i7 13700k
Sistemde 32 gb ram düşünüyorum ve m2 ssd alacağım sizce amd nin bu erkan kartı iyi midir? bu fiyat segmentine göre ve i7 işlemci yerine başka ne işlemci kullanabilirim (ryzen yazmayın lütfen photoshop video editi vs. çok uğraşıyorum) aynı zamanda oyun da çok oynuyorum i7 işlemci yeterlimidie böyle bir ekran kartı için ve sıvı soğutma gereklimidir

Merhabalar kendim bir masaüstü pc toplamak istiyorum ama hangi anakartı ve PSU kullanacağımı bilmiyorum sadece şu parçalara karar verdim
-AMD Radeon 6800XT
-i7 13700k
Sistemde 32 gb ram düşünüyorum ve m2 ssd alacağım sizce amd nin bu erkan kartı iyi midir? bu fiyat segmentine göre ve i7 işlemci yerine başka ne işlemci kullanabilirim (ryzen yazmayın lütfen photoshop video editi vs. çok uğraşıyorum) aynı zamanda oyun da çok oynuyorum i7 işlemci yeterlimidie böyle bir ekran kartı için ve sıvı soğutma gereklimidir
photoshop ve edit ile uğraşıp neden amd istemiyorsunuz
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı 3 fanlı ve kasada mesh olursa ekran kartı pek ısınmaz

intel ile amd arasında çok bir fark yok fakat bu modelede bağlı tabii ki

ben şimdi bu parçalarla bir sistem toplamaya çalıştım ama sadece ekran kartı ile işlemci 23-25 arası tutuyor benzer bir hazır sistem almanız daha iyi olur

veya işlemciden kısmanız lazım

Son düzenleme:

M.A.Y. ama zenci

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,896
İsim
İsim İSİMOĞLU
2. el olur mu?

OSİ_EFE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ahmet Efe Arı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
intel ile amd arasında çok bir fark yok fakat bu modelede bağlı tabii ki

ben şimdi bu parçalarla bir sistem toplamaya çalıştım ama sadece ekran kartı ile işlemci 23-25 arası tutuyor benzer bir hazır sistem almanız daha iyi olur

veya işlemciden kısmanız lazım
Çok teşekkür ederim sağolun

Çok teşekkür ederim sağolun
Peki ne tür bir sistem toplayacağım
içinde 6800XT ve 32 gb ram olması çok daha iyi olur ne tür bi öneride bulunabilirsiniz

Top Bottom