Neler Yeni

Öneri 25k bütçe ile laptop önerisi

Deepnise

80+
120hz %45 ntsc ama yine de mantıklı gelmedi değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu iyi güzel de 500tl daha fazla verip asus tuf almak daha mantıklı bence işlemcileri performans olarak neredeyse denk ikisi de 8/512 ama asusun ekranı daha iyi
Nasıl asusun ekranı modele bakmadım da dediğiniz. Hz mi kastediyorsunuz srggb mi? Srgb ise%100 srgb attığım loq. Ayrıca soğutma olarak daha başarılı muhtemelen. Youtube üzerinde 2 saat küsür detaylı incelemesi var bu arada. Cihazın fazla ses yapmaması da çok iyi.

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
Hocam onların ekran kartı watt değerleri düşük kalabiliyo lenovo loq var n11 de 23 küsür hepsiburada da 24.5 ekran kartı 105w baya yeterli ekran %100 sRGB baya mantıklı duruyo
%100 srgb değil %45 ntsc ayrıca 20ms civarı bir gecikmeye sahip

Nasıl asusun ekranı modele bakmadım da dediğiniz. Hz mi kastediyorsunuz srggb mi? Srgb ise%100 srgb attığım loq. Ayrıca soğutma olarak daha başarılı muhtemelen.
Hocam srgbyi kastediyordum o loq %45 ntsc diye biliyorum kaynak var mı

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emir
Loq arkadaşında dediği gibi %100 sRGB bilgisi sitelerde mevcut o 2 saatlik inceleme yayın tekrarını bende izledim baya cazip duruyo aynı fiyat bandında msi vs. Var ama msi 45w(35+10 Dynamic Boost ile) 4050 kullanıyo bu yüzden loq daha mantıklı

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
%100 srgb loq hocam. Sitesinde ve epey üzerinde belirtiliyor. Ayrıca yukarıda yazdığımı editledim 2 saat incelemesi var inceleyen kullanıcı da belirtiyor. Kendisi spider x cihazla test etmiş hatta%99 srgb sonucunu almış.
Hocam ben 4 5 gün önce bi lenovo loq sipariş etmiştim 26.100tlye r5 7640hs 16 ram 1tb ssd vardı lenovonun sitesinden o modele baktığımda %45 ntsc diye görmüştüm ama bununla farklı heralde panelleri ondandır (siparişim ürün tedarik edilemediği için iptal oldu :( )

Loq arkadaşında dediği gibi %100 sRGB bilgisi sitelerde mevcut o 2 saatlik inceleme yayın tekrarını bende izledim baya cazip duruyo aynı fiyat bandında msi vs. Var ama msi 45w(35+10 Dynamic Boost ile) 4050 kullanıyo bu yüzden loq daha mantıklı
Cihaz tvden bahsediyorsunuz değil mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emir

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
%45 NTSC olan lenovo ig3 120hz olan onu bende gördüydüm

https://m.n11.com/urun/lenovo-ig3-8...akce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel
Aldığın ürün bu büyük ihtimalle benim açtığım konularda var bakabilirsin o konuda baya konuştuk %45 NTCS alınmaz denildi

Hesap ismi hatırlamıyorum hocam
Yok hocam benim aldığım da loqdu linkini de bırakayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Emir
%100 sRGB 350nit gösteriyo + olarak 95w 4050 baya güzel duruyo hocam

Benim attığımı alıcaksan eğer ram eklemek zorunda kalırsın

Stokta olmaması kötü olmuş yoksa F/P olarak çok mantıklı takip edilebilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
aradaki farkı tabii ki de biliyorum aradaki 4k farka 2x16 takılır kendisi yapmayacaksada bilgisayarcı 10dk da halleder
Dostum ben şahsen bilgisayarcıya yep yeni laptopumu emanet etmem çoğu hırsız parça çalıyor, vidayı eksik takıyor, kendimde laptop içini açma riskine giremem bir çok insanda öyle herkesi kendinle aynı görmen çok mantıksız. Bu arkadaş kendisi takmıyorsa ve ram taktırmak istiyorsa yapabileceği en mantıklı şey firmanın teknik desteğinden randevu alıp sipariş ettiği ram'leri taktırmak olur yada 2-3k fazla verip ona göre laptop almak olur. Sen kendi laptopunda istediğini yap herkes için 2-3k para değil hazır gelsin beni uğraştırmasın diyenler gözü kapalı veriyor o parayı. Ben şarta göre sonuç sundum. Daha bugün başka bir forumda adam gördüm ssd,ram takviyesi yapmam öna göre dolu bir laptop istiyorum dedi, adam windows bile kuramayacağını o yüzden windowslu bir sistem almak istediğini söyledi şimdi sen bu adamı kendinle aynı kefeye mi koyuyorsun. Adam freedos sistem istemiyor diye en azından 3-4k fazladan para verecek

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
320
İsim
Musa Topçu
Dostum ben şahsen bilgisayarcıya yep yeni laptopumu emanet etmem çoğu hırsız parça çalıyor, vidayı eksik takıyor, kendimde laptop içini açma riskine giremem bir çok insanda öyle herkesi kendinle aynı görmen çok mantıksız. Bu arkadaş kendisi takmıyorsa ve ram taktırmak istiyorsa yapabileceği en mantıklı şey firmanın teknik desteğinden randevu alıp sipariş ettiği ram'leri taktırmak olur yada 2-3k fazla verip ona göre laptop almak olur. Sen kendi laptopunda istediğini yap herkes için 2-3k para değil hazır gelsin beni uğraştırmasın diyenler gözü kapalı veriyor o parayı. Ben şarta göre sonuç sundum. Daha bugün başka bir forumda adam gördüm ssd,ram takviyesi yapmam öna göre dolu bir laptop istiyorum dedi, adam windows bile kuramayacağını o yüzden windowslu bir sistem almak istediğini söyledi şimdi sen bu adamı kendinle aynı kefeye mi koyuyorsun. Adam freedos sistem istemiyor diye en azından 3-4k fazladan para verecek
10dklık iş gözünün önünde yaptıracan yok yani ben kendi haline bırakıyorum seni ayrıca freedos a windows atmak zor bir şey değil usb alıp internet cafe de veya pcsi olan arkadaşı varsa format usb si yapabilir veya en basitinden 50tlye key alabilir ama sen anlamak istemiyorsun teknik desteğe vermek benimde aklıma geldi ama 3-5 iş günü veya yoğunluğa göre daha uzun sürebilir diye demedim sırf dolu olacak diye normalin 3 katı para vermeye lüzum yok arkadaşta bütçesini belirtmiş 25k zorlarsam 27kya çıkabilirim diye demek ki bütçesinde boşa harcayacak parası yok

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Şan Özşaho
10dklık iş gözünün önünde yaptıracan yok yani ben kendi haline bırakıyorum seni ayrıca freedos a windows atmak zor bir şey değil usb alıp internet cafe de veya pcsi olan arkadaşı varsa format usb si yapabilir veya en basitinden 50tlye key alabilir ama sen anlamak istemiyorsun teknik desteğe vermek benimde aklıma geldi ama 3-5 iş günü veya yoğunluğa göre daha uzun sürebilir diye demedim sırf dolu olacak diye normalin 3 katı para vermeye lüzum yok arkadaşta bütçesini belirtmiş 25k zorlarsam 27kya çıkabilirim diye demek ki bütçesinde boşa harcayacak parası yok
Birincisi herkes yapamaz demiyorum, ben sana forumda bir ton insan usb'den windows kurmayla bile uğraşmak istemiyor diyorum, ben yapamıyorum bilmiyorum demiyorum ki bir çok insan bilmiyor yada uğraşmak istemiyor diyorum. Sırf uğraşmamak için adamlar windowslu sistem bakıyor daha pahalıya, ikincisi kimse laptopu açıp ram takmayı bilmek zorunda değil her laptop'ta da o işlem o kadar kolay değil bazılarında kapağı çıkarmak içn önce bazı portalara bağlı kabloları sökmek gerekiyor herkesin bileceği yapabileceği bir şey değil kimse parasını çöpte bulmadı kimse riske atmak istemez garanti dışı kalma olayları da var sonuçta, ya servise verir taktırır yada gider daha fazla ram kapasitesine sahip versiyonu alır her şey çok basitmiş gibi anlatıyorsun. Windows kurmalı kolay evet ama bilmeyen için zor uğraşmak istemeyen için zor bu işlerle alakası olmayan için zor yok fat 32 olmalıymış en az 8gb boş alan olmalıymış yok bilmemne programı indirip İSO dosyasını oradan usb'ye atacakmışsın vs herkes bunları bilemez yapmakla uğraşmakta istemez bunu anla artık. Herkes mahallede de yaşamıyor pc tamircisi, internet kafe vs gibi şeyler artık heryerde yok, 50tp verir yaptırır o artık eskide kaldı mekan bulmak zaten zor adam ne yüklüyor nereden yüklüyor hangi versiyonu yüklüyor bilinmez bilmeyenin ruhu duymaz, Ram konusuna tekrardan gelirsek takmak kolay ama kapağı açıp bazı bağlı kabloları sökmek hatta batarya bağlantı portunu sökmek gerekiyor kısa devre vs olmasın diye kimse bunun için yeni güzelim laptopunu riske atmaz özellikle hiçbirşey bilmiyorken bu kadar basit.

Son düzenleme:

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
296
İsim
Yankı Özkan
Arkadaşlar i5 12450hx 8/512 olan loq laptopu sipariş ediyorum 23.500tl değer mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,426
Üyeler
154,230
Son üye
mmaaxxmmaa
Top Bottom