Neler Yeni

Çözüldü✓ 28-30k bütçe ile oyun sistemi için önerileriniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
Bütçe
30000
Herkese iyi forumlar.
Öncelikle 6-7 yıldır kullandığım benimle bir kaç ülke sayısız şehir gezmiş gerek iş gerek oyun için canını çıkarttığım bakımları için 6 ayı bir gün bile geçirmeden en kaliteli ürünler ile bakımlarını yaptığım ve titizlendiğim 17'' laptobum miadını doldurdu sağolsun kahrımı çok çekti benden başkasının eli dahi değmedi (eşim hariç). bu sene çıkan oyunlarla birlikte de masaüstü toplama düşüncesi iyice yer etti içimde, hareketli bir işim olduğu için girmemiştim ama artık durumlar değişti şuan ayırdığım bütçe 1000 dolar civarı monitör hariç 17'' ile kucağımda oyun deneyiminden sonra sandalyede 24'' mi 27'' mi ekran alsam kararsızım öncelikle kasa olayını çözmem gerekiyor. hazır sistemlerde tam olarak istediğim konfigürasyonu yakalayamadım, da-g9 da parasına göre gayet iyi bir sistem ama maalesef ne stok yakalayabilecek nede mağazaya gidecek durumum yok şuanda. bütün önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.

Düşündüğüm konfigürasyon:

Anakart

m2. slotu en az 2 ve daha fazlası olsun bir tanesi mutlaka gen4 slot olmalı
4 adet ram slotlu ddr4

İşlemci

i5 12. nesil ve üzeri-eşdeğer Amd işlemciler

Ekran kartı

4000 serisi fakat burda gönlümden geçen 4060ti 16gb (da-g9'da olduğu gibi) 4060'ın 8gb olması çok canımı sıkıyor

Psu

650w ve üzeri
Ram konusunda bu aşamada elde ne bütçe kaldıysa oda zaten 3200mhz cl16 8x2 olabilir

Depolama

1tb m2 gen4 SSD

Kasa bunları sığdırabileceğim ışıksız mışıksız olabilir hava akışı yeterli herhangi biri olabilir görüntüye asla takılmam

bunları araştırırken i5 12400f için şöyle bir şey düşünmüştüm kutusuz tray 4500 4600a falan internette var kutulu stok fanlı olarak da 5500 civarında onun yerine tray işlemci alıyım üstünede kule tipi 900 1000 lira civarı bir hava tipi soğutucu alayım dedim mantıklı mı sizce.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

mert6161

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
mert
2k da kullanılmaz bu sistem ve fp olmamış
Ek seçenek arayayım gelecem

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
2k da kullanılmaz bu sistem ve fp olmamış
Ek seçenek arayayım gelecem
teşekkür ederim şuan yurtdışında olduğumdan türk sitelerine çok hızlı erişemiyorum o yüzden de çok fazla araştıramıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
Son düzenleme:

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998

şunları gözüme kestirdim ama stokları az
hiç uğraşma https://www.itopya.com/da-g9intel-c...-black-16g-oc-16gb16gb-ddr4500gb-nvme-_h24785 al bu sistemi arkana bakma :D adamlar tekrar stoğa koydular istediğin şekilde sisteö 16 gb vramli

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
hiç uğraşma https://www.itopya.com/da-g9intel-c...-black-16g-oc-16gb16gb-ddr4500gb-nvme-_h24785 al bu sistemi arkana bakma :D adamlar tekrar stoğa koydular istediğin şekilde sisteö 16 gb vramli
evet hocam biraz oynama yaptım 29.5k ya ekledim şimdi sepete anakart ssd ve psu değiştirdim ama anakart istediğim gibi stokta kalmamış galiba seçeneklerin hiç biride uygun değil malesef şuan çok kararsızım anakart için m2 ram slotları bol olsun ihtiyaç halinde değiştirmek yerine ekleme yaparım diyordum

abdulkadir1998

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Abdulkadir ÇİFTÇİ
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Oyun, Kişisel Bakım
Instagram
https://www.instagram.com/abdulkadir_1998
Twitter
AbdulKadir_1998
evet hocam biraz oynama yaptım 29.5k ya ekledim şimdi sepete anakart ssd ve psu değiştirdim ama anakart istediğim gibi stokta kalmamış galiba seçeneklerin hiç biride uygun değil malesef şuan çok kararsızım anakart için m2 ram slotları bol olsun ihtiyaç halinde değiştirmek yerine ekleme yaparım diyordum
Black friday bekle o zaman ila ki bir şeyler gelir

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
evet hocam mantıklı zaten şuan yurtdışındayım 5 aralıkta döneceğim onun için acelede etmek istemiyorum ama fırsat görürsemde kaçırmak istemiyorum aldığımda 14 gün geçmeden testlerini yapmak istiyorum. sistem için ben karar veresiye tekrar stok tükenmiş herhalde bize nasip olmayacak :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

şu sistemi almayı düşünüyorum monitör dahil 35k fiyat çıkıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
bilal can ünal
35 540 TL şöyle bir sistem de var gamegarajda buda iyi gibi geldi
35540tl.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
6