Neler Yeni

2k monitör mü full hd mi?

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
144 fps alamadıktan sonra 144 hz nin anlamı ne hocam ? :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 fps vermez mi hocam ben baktım testlere rdr2 de falan veriyor yüksekde ben 30 fps güzel görüntü kovalıyom 60 fps 144fps öyle çok çekmiyor beni ps4 bile yeterli bulmuş ki 60 fps i alabilecek sistemine 30 fps sınırlaması koymuş çoğu izlediğimiz dizi ve filmler de 24-30 fps bandında çekiliyor beni 30fps rahatsız etmiyor

ben bekliyim güzel bi pc fırsatı bulursam elimdekini satıp 2k 3k koyarım daha iyi bi pc alırım monitörü de ona göre çekerim içim rahat eder soru işareti kalmaz en iyisi böyle yapim eyv cevaplar için
Hocam 2K bile olsa 30 FPS de keyif alacağınızı düşünmüyorum. Bahsettiğiniz oyunlar ve kullanım ihtiyacı için direkt olarak 2k düşünmelisiniz ama oda rx570 ile imkansız. 60-75hz gerçekten ölü yatırım. Ya 1080P 144Hz alın derim ya da imkanınız varsa elinizdekini satıp yeni bir pc alıp 2k monitör almanızı tavsiye ederim.

Fresty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Demiray
İşin prensibine dair bilgin olsaydı böyle saçma bir şey yazmazdın. 144Hz panel ile 60Hz panel ve bu ikisinde de 50 Fps alsan 144Hz olan panel daha akışkan görüntü verir abicim.
o monitörü 144 hz e çektiğinde 50 fps de gezerken ekrandaki yırtılmadan da bahseder misin peki? :D

Hocam 2K bile olsa 30 FPS de keyif alacağınızı düşünmüyorum. Bahsettiğiniz oyunlar ve kullanım ihtiyacı için direkt olarak 2k düşünmelisiniz ama oda rx570 ile imkansız. 60-75hz gerçekten ölü yatırım. Ya 1080P 144Hz alın derim ya da imkanınız varsa elinizdekini satıp yeni bir pc alıp 2k monitör almanızı tavsiye ederim
60-75 hz kesinlikle ölü yatırım buna katılıyorum bir gün pc den sıkıldığımda kesinlikle elden çıkarması çok karsız ve zor olur ama ben ileride pc den sıkılırsam kasayı satıp dandik bi kasa alıp film dizi için kullanmayı düşünüyom bu yüzden 2k 60 hz bozulana kadar bende kalır satmam. smart tvli bi televizyon yerine bunu daha mantıklı buluyom daha kapsamlı kullanım gibi

Son düzenleme:

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU
o monitörü 144 hz e çektiğinde 50 fps de gezerken ekrandaki yırtılmadan da bahseder misin peki? :D

60-75 hz kesinlikle ölü yatırım buna katılıyorum bir gün pc den sıkıldığımda kesinlikle elden çıkarması çok karsız ve zor olur ama ben ileride pc den sıkılırsam kasayı satıp dandik bi kasa alıp film dizi için kullanmayı düşünüyom bu yüzden 2k 60 hz bozulana kadar bende kalır satmam. smart tvli bi televizyon yerine bunu daha mantıklı buluyom daha kapsamlı kullanım gibi
Yani dizi film için tercih ediyorsanız bir şey diyemem hocam. Ama rx570 ile 2k da 60fps alamazsınız. Karar sizin

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

Fresty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Demiray
Cehaletle savaşmam, en çok sen haklısın git 2K 60Hz monitöre para ver aslanım hadi abisi.
:D komiksin sen varsay sistemin saniyede 50 fps yani 50 görüntü çıkaracak akışta oyun oynuyorsun ve max 50 görüntü verebilir sana
144hz saniyede 144 görüntü desteği

alınan fps 60 üzeri değilken saniyede 60 görüntüyü destekleyen monitör neden saniyede 144 ü destekleyen monitörden aşşağı kalırmış

öyle herkese cahil deme üslübunu düzelt sen önce

senin kafanı karıştırmışlar 144hz 60hz den 60 fps şartlarında sadece tepkime süresi daha düşükse farkını koyar ms ile karıştırıyon sanırım hz i

diyelim alınan fps max 60
144hz 10ms
60 hz 1ms

şimdi bu şartlarda da 144 hz daha akıcı sanırım sana göre :D

Yani dizi film için tercih ediyorsanız bir şey diyemem hocam. Ama rx570 ile 2k da 60fps alamazsınız. Karar sizin
biliyorum 2k 30fps alırım diye düşünüyorum zaten hocam bazı oyunlarda fps i umursamıyom oyunun atmosferini tatmak istiyorum akıcılığa muhtaç olduğum oyunlarda 1080p e çekip 60fps e döndürürüm film ve dizide 1440p e geri çekerim kafamda böyle bir şey düşündüm

aslında
sen de haklısın bilemiyom 2k yı dizi ve filmde full hd yi oyunda da kullanabilirim aslında düşüneyim biraz daha iyi akşamlar

:D komiksin sen varsay sistemin saniyede 50 fps yani 50 görüntü çıkaracak akışta oyun oynuyorsun ve max 50 görüntü verebilir sana

alınan fps 60 üzeri değilken saniyede 60 görüntüyü destekleyen monitör neden saniyede 144 ü destekleyen monitörden aşşağı kalırmış

senin kafanı karıştırmışlar 144hz 60hz den 60 fps şartlarında sadece tepkime süresi daha düşükse farkını koyar ms ile karıştırıyon sanırım hz i

144hz 10ms
60 hz 1ms

biliyorum 2k 30fps alırım diye düşünüyorum zaten hocam bazı oyunlarda fps i umursamıyom oyunun atmosferini tatmak istiyorum akıcılığa muhtaç olduğum oyunlarda 1080p e çekip 60fps e döndürürüm film ve dizide 1440p e geri çekerim kafamda böyle bir şey düşündüm

aslında

sen de haklısın bilemiyom 2k yı dizi ve filmde full hd yi oyunda da kullanabilirim aslında net emin de değilim 2k dan ama benim kullanım tarzıma daha uygun geliyor neyse düşüneyim biraz daha iyi akşamlar

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,835
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker

144hz 10ms
60 hz 1ms

Diyorum boşuna mücadele edemem diye, biz bu işe dün başlamadık, biri kafamı da karıştırıyor durumu yok, kendin biraz forumlardan ya da youtube'dan bir şeyler okumuşsun ama pratik tecruben ve yeterli bilgin olmadığı için kendi bildiğini tutarlı sanıyorsun böyle yanlış ama oturmuş fikirleri değiştirmek mümkün olmuyor. Sen nasıl inanıyorsan öyle ama bil ki dediğinin Alakası yok 1 MS GTG E-Spor Zowie 60Hz Monitör ile MSI'ın 1 MS Mrpt 144 Hz monitörü yan yana kıyasladım ve kendi tecrubeme dayanarak sana olanı söylüyorum sen yok şöyledir böyledir diyorsun, nasıl biliyorsan öyle olsun, devam et.

Fresty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Demiray
Diyorum boşuna mücadele edemem diye, biz bu işe dün başlamadık, biri kafamı da karıştırıyor durumu yok, kendin biraz forumlardan ya da youtube'dan bir şeyler okumuşsun ama pratik tecruben ve yeterli bilgin olmadığı için kendi bildiğini tutarlı sanıyorsun böyle yanlış ama oturmuş fikirleri değiştirmek mümkün olmuyor. Sen nasıl inanıyorsan öyle ama bil ki dediğinin Alakası yok 1 MS GTG E-Spor Zowie 60Hz Monitör ile MSI'ın 1 MS Mrpt 144 Hz monitörü yan yana kıyasladım ve kendi tecrubeme dayanarak sana olanı söylüyorum sen yok şöyledir böyledir diyorsun, nasıl biliyorsan öyle olsun, devam et.
eyvallah

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ayhan TOPCU

144hz 10ms
60 hz 1ms

aslında

sen de haklısın bilemiyom 2k yı dizi ve filmde full hd yi oyunda da kullanabilirim aslında düşüneyim biraz daha iyi akşamlar
Evet buda fena olmayan bir seçenek aslında ama 2k monitörü 1080P ye çektiğinde 1080P monitör gibi olmuyor, görüntü bulanıklaşıyor bu da aklında olsun, 2k monitör test etme şansı bulursan dilersen bi dene 1080'e çekip görüntüye bak.

Fresty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Demiray
Evet buda fena olmayan bir seçenek aslında ama 2k monitörü 1080P ye çektiğinde 1080P monitör gibi olmuyor, görüntü bulanıklaşıyor bu da aklında olsun, 2k monitör test etme şansı bulursan dilersen bi dene 1080'e çekip görüntüye bak.
anladım hocam olabilir test etmesem bile inanabilirim buna hatta bi teori atayım

full hd monitörlerde ppi değeri 24' lerde 93 ppi iken bu bulduğum 2k da 123 ppi

full hd = 93 ppi olması gerekirken
full hd = 123 ppi olup

denge böyle bozuluyor olabilir

ya da böyle olmasa bile sonuçta 2k olarak sunulduğu için 2k a uygun yapmışlardır optimizasyonu

sanırım bu monitörü alıcam

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
24' bi monitör düşünüyorum 27' ve üzerinde bütün ekrana hakim olamıyorum ve göz yoruyor

monitörü hikayeli oyunlar,dizi ve film gibi şeyler için kullanmak istiyorum

ips ve ucuz olduğu için çerçöp marka da olmadığı için bunu düşündüm

full hd olarak da

bunu düşünüyorum aralarında 1300 TL'ye yakın fark var sizce değer mi 2k almaya

ekran kartım rx570 bu arada
Asus VG249Q1A alabilirsin şuanda kullanıyorum görüntüler gayet güzel çoğu alan kişide ölü piksel çıkmamış ama bende 2 tane var onlarda oyunda gözükmüyor.

Fresty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Samet Demiray
Asus VG249Q1A alabilirsin şuanda kullanıyorum görüntüler gayet güzel çoğu alan kişide ölü piksel çıkmamış ama bende 2 tane var onlarda oyunda gözükmüyor.
bu fiyat bandında o bir de benim en son attığım lenovo kullanılabilir zaten. ölü piksel kritik bi yerde değilse pek de problem olmaz önemli olan ışık sızması olmaması valla o sıkıntı iş özellikle karanlık görüntülerde rahatsız ediyor baya

MsGrkm06

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
bu fiyat bandında o bir de benim en son attığım lenovo kullanılabilir zaten. ölü piksel kritik bi yerde değilse pek de problem olmaz önemli olan ışık sızması olmaması valla o sıkıntı iş özellikle karanlık görüntülerde rahatsız ediyor baya
Asusda Işık sızması hiç yok benim baktığıma göre

MFCAMUR00

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Mehmet Fatih Çamur
144 fps alamadıktan sonra 144 hz nin anlamı ne hocam ? :D

30 fps vermez mi hocam ben baktım testlere rdr2 de falan veriyor yüksekde ben 30 fps güzel görüntü kovalıyom 60 fps 144fps öyle çok çekmiyor beni ps4 bile yeterli bulmuş ki 60 fps i alabilecek sistemine 30 fps sınırlaması koymuş çoğu izlediğimiz dizi ve filmler de 24-30 fps bandında çekiliyor beni 30fps rahatsız etmiyor

ben bekliyim güzel bi pc fırsatı bulursam elimdekini satıp 2k 3k koyarım daha iyi bi pc alırım monitörü de ona göre çekerim içim rahat eder soru işareti kalmaz en iyisi böyle yapim eyv cevaplar için
knk o hz yi pc nin ekran ayarlarından değiştirebilirsin. İstersen 144 hz yi 60 hz ye çkeilirsin böylelikle 60 hz monitör gibi kullanırsın sistemi yükseltene kadar. Eğer ben illada 2k almak istiyorum dersen sen bilirsin ama malum ülkemizde her geçen gün alım gücü düşüyor

Top Bottom