Neler Yeni

2K monitör önerisi.Çok kararsızım

Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Efe Kapan

Müslüm Gürses

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,063
İsim
Mert Gürbüz
VA Panel daha çok yüksek yenileme hızları ve düşük tepki süreleri gereken oyunlarda farkını gösteriyor. IPS ise renk skalası ve parlaklık olarak VA panele göre daha iyi. Film, dizi izleyecekseniz IPS Deniliyor attıgın viewsonicin ayağını pek beğenmedim film falanda izlemeyeceğim VA problemlimi ghosting valan duydum ama nedir ne değildir?

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
VA Panel daha çok yüksek yenileme hızları ve düşük tepki süreleri gereken oyunlarda farkını gösteriyor. IPS ise renk skalası ve parlaklık olarak VA panele göre daha iyi. Film, dizi izleyecekseniz IPS Deniliyor attıgın viewsonicin ayağını pek beğenmedim film falanda izlemeyeceğim VA problemlimi ghosting valan duydum ama nedir ne değildir?
145hz 1650hz arasında sadece bazı oyunlarda olur fark. Ama yine de ips'de daha iyi gözükür. Buarada viewsonic 1ms zaten baya düşük. Gigabyyeden düsük.

Müslüm Gürses

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,063
İsim
Mert Gürbüz
145hz 1650hz arasında sadece bazı oyunlarda olur fark. Ama yine de ips'de daha iyi gözükür. Buarada viewsonic 1ms zaten baya düşük. Gigabyyeden düsük.
Dostum Gigabayteninde tepki süresi 1ms ikiside 1 ms ama hızlı geçişlerdeki fark var VA panel önde oluyor 165 HZ 144 HZ fark olmaz hissetmem biliyorum zaten o biraz fazladan + sı olmuş ViewSonic sağa sola oynamıyor yukarı aşağı inmiyor sabit Asusunkinde hem asus kalitesi var hem pivot hemde HDR desteği var
Mesaj otomatik birleştirildi:

VA panel çokmu kötü cidden yani hangi paneli kullanıyorsun?

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dostum Gigabayteninde tepki süresi 1ms ikiside 1 ms ama hızlı geçişlerdeki fark var VA panel önde oluyor 165 HZ 144 HZ fark olmaz hissetmem biliyorum zaten o biraz fazladan + sı olmuş ViewSonic sağa sola oynamıyor yukarı aşağı inmiyor sabit Asusunkinde hem asus kalitesi var hem pivot hemde HDR desteği var

VA panel çokmu kötü cidden yani hangi paneli kullanıyorsun?
Ben laptop kullanıyorum panelini bilmiyorum. Ama ms biraz iyi olsun diyosan (ki normal bi kullanıcısan hissedemezsin) gigabyte alabilirsin. Ama internere yaz ips vs va diye gir görsellere renk farkını gösteriyo.

Batuhan5356

80+ Silver
Arkadaşlar max 3500 liraya bi monitör önerir misiniz? 2K çok kararsız kaldım 3500 den az olursada çok iyi olur 144 hz olması önemli panel VA olabilir IPS zorunlu değil

Müslüm Gürses

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,063
İsim
Mert Gürbüz
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,616