Neler Yeni

2K Odaklı topladığım sistem nasıl sizce ? Önerilerinizi bekliyorum.

YavuzK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yavuz Kaymaz
Parçaların çoğunu sahibinden üzerinden az kullanılmış/sıfır olarak alacağım.
Sahibinden sitesinden alacağım dolayısıyla fiyatlar piyasa standartlarının altında olacak ayrıca ürünlerin hepsi faturalı ve garantili olacak.
Bu sebeple bu fiyata şunu aldan ziyade parçaların kalitesi, güvenliği ve uyumu konusunda endişelenmem gereken bir şey var ise lütfen bunu dile getirmenizi rica ediyorum.

Anakart: MSI Pro B650M-B AMD.
Ekran kartı: XFX Radeon RX 7900 GRE merc 16 GB (kfg)
İşlemci: AMD Ryzen 7 7800x3D.
RAM: Patriot Viper 7400MHz 32 GB CL-36 DDR5 (16x2 Dual channel olacak)
SSD: Kingston K3000 2 TB SSD.
PSU: DeepCool PX1000G.
Kasa: Zoko amiral DK431 4x12 cm ARGB.
Monitör: MSI G274qpx 27" 1 ms 2K IPS 240 Hz.
Sistemle ilgili ekstra notlar ve sorular:
1- RAM'lerin anakartın kapasitesi olan 6800 MHz'i geçtiğinin farkındayım fakat hem daha ileride daha iyi bir anakarta geçmem ihitmaline karşın future-proof olması ve sahibinden fiyatı Akakçe'deki 6800 MHz ile aynı fiyata geldiği için 7400 MHz olanı tercih ettim, bildiğim kadarıyla anakart zaten kendi kapasitesine göre RAM MHz'ini ayarlıyor ve sorun olmuyor. Eğer sorun olur diyorsanız lütfen bilgilendirin.
2- 1000 watt bir PSU'ya ihtiyacım olmadığının sistemin 750W PSU'larda bile çok rahatça çalıştığının farkındayım fakat kapalı kutu sıfır olarak sahibinden olarak fiyatı 5.500 TL olduğu ve Param Güvende ile faturalı bir şekilde satın alacağım için bunu tercih ettim.
Tüm yorumlarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok değerli, zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Klayjre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Umut
Parçaların çoğunu sahibinden üzerinden az kullanılmış/sıfır olarak alacağım.
Sahibinden sitesinden alacağım dolayısıyla fiyatlar piyasa standartlarının altında olacak ayrıca ürünlerin hepsi faturalı ve garantili olacak.
Bu sebeple bu fiyata şunu aldan ziyade parçaların kalitesi, güvenliği ve uyumu konusunda endişelenmem gereken bir şey var ise lütfen bunu dile getirmenizi rica ediyorum.

Anakart: MSI Pro B650M-B AMD
Ekran kartı: XFX Radeon RX 7900 GRE MERC 16GB (KFG)
İşlemci: Amd Ryzen 7 7800x3d
Ram: Patriot Viper 7400MHz 32GB CL-36 DDR5 (16x2 Dual Channel olacak)
Ssd: KINGSTON K3000 2 TB SSD
Psu: DEEPCOOL PX1000G
KASA: Zoko Amiral DK431 4x12 Cm ARGB
Monitör: MSI G274QPX 27" 1 ms 2K IPS 240 Hz
Sistemle ilgİli ekstra notlar ve sorular:
1- Ramlerin anakartın kapasitesi olan 6800 MHz'i geçtiğinin farkındayım fakat hem daha ileride daha iyi bir anakarta geçmem ihitmaline karşın future-proof olması ve sahibinden fiyatı akakçe'deki 6800 MHz ile aynı fiyata geldiği için 7400 MHz olanı tercih ettim, bildiğim kadarıyla anakart zaten kendi kapasitesine göre ram MHz'ini ayarlıyor ve sorun olmuyor. Eğer sorun olur diyorsanız lütfen bilgilendirin.
2- 1000 Watt bir PSU'ya ihtiyacım olmadığının sistemin 750w psularda bile çok rahatça çalıştığının farkındayım fakat kapalı kutu sıfır olarak sahibinden olarak fiyatı 5.500 TL olduğu ve param güvende ile faturalı bir şekilde satın alacağım için bunu tercih ettim.
Tüm yorumlarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok değerli, zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.
2k için bence fazla olmuş bu sistemi 4kda kullanman daha tatlı olur.

Cakrash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
433
İsim
Musa Topçu
psu olarak bunlara bakabilirsiniz

YavuzK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yavuz Kaymaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2k için bence fazla olmuş bu sistemi 4kda kullanman daha tatlı olur.
Bundan sonraki jenerasyonların oyunlarının halihazırda olduğundan daha da fazla sistem isteyeceğini göz önüne alırsak 2K +144 FPS'ler benim için tercih sebebi olacaktır. Tabii yer yer Detroit Become Human veya Telltale Games gibi hikayeli oyunlarda 4K değerlendirilebilir dediğiniz gibi.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,018
Üyeler
157,875
Son üye
izerio
Top Bottom