Neler Yeni

3 sistem arasında kaldım yardım lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
ali
Bütçe
30.000
30k tl bandında 3 sistem arasında kaldım içimden gelen intel işlemci ama hangisi daha iyi olur sizce

Mesaj otomatik birleştirildi:

yazmayı unutmuşum pc yi hem oyun hem de yazılım öğrenmek için alıcam

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
30k TL bandında 3 sistem arasında kaldım içimden gelen intel işlemci ama hangisi daha iyi olur sizce

anakart çok giriş seviyesi, keza ram'lerde öyle. psu ve m2. ssd güvenilir mi bilmiyorum.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
ekran kartı ve işlemci süs gerisi baştan sağma gibi

hocam bence ramleri ve psu'yu 2k lık bir farkla yükseltip alın. rtx 4060ti 16 gb uyguna geliyor her halukarda

yani 4060ti 16gb olsun diyorsan 5-6k daha fazla verip bi tık daha iyisini alacaksın, bence al sonra upgrade edersin.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartı ve işlemci süs gerisi baştan sağma gibi

hocam bence ramleri ve psu'yu 2k lık bir farkla yükseltip alın. rtx 4060ti 16 gb uyguna geliyor her halukarda

yani 4060ti 16gb olsun diyorsan 5-6k daha fazla verip bi tık daha iyisini alacaksın, bence al sonra upgrade edersin.
hangisini alayım peki

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
Sepet linki boş görünüyor sepetinizi göremedim ama rtx 4060ti 16gb kaçmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
ali
ULTIMA-13400F / INTEL i5-13400F / ASUS Dual GeForce RTX 4060 Ti OC 16GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

bunlar niye böyle gitmiş ya

ikisinin arasında 400 500 tl oynuyor rtx 4060ti 16 gb Intel core i513400f var sistemde fşyatı 32k

Son düzenleme:

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
Hocam şunu diyebilirim ki pc alırken sadece ham performansa bakmamak lazım.
1- anakart kalitesi
Giriş seviye anakartlara ileride i7 işlemciler ya da ryzen 7 işlemciler takmak isterseniz sorun yaşayabilirsiniz. En kötü ihtimalle elinizdeki işlemci turboya geçtiğinde mosfetler ucu ucuna besleyec şekildeyse anakart aşırı ısınabilir ve bu da canınızı sıkabilir.
2- ram kalitesi
Ramlerin frekans cl değeri çok önemlidir. Sırf bu yüzden %10 - %15'e kadar performansınızda fark olabilir ve gene ileride pişman edebilir.
3- psu kalitesi
Kötü bir psu bütün paranızı ve keyfinizi çalabilir. Ani akım dalgalanması ya da korumaların eksikliği ya da kalitesiz iç bileşen sizi pişman eder özellikle böylw üst seviye donanımlarda büyük felaket senaryoları daha önce görülmüştür.
4- ssd kalitesi
Kötü bir ssd sizi kışın ortasında karanlıkta yapayalnız koyabilir. Özellikle bir zamanlar su 630 640 serisi ssd ler ucuz ve popülerdi kullanıcılar performans sorunu windows boot etmeme ve garanti süresi bittiğinde kesin ürünün çöp olması gibi durumlarla karşılaşırdı.
Hocam bu maddelere dikkat et, tavsiyem 30.000tl hazır sistem önerisi başlığında yeni bir konu açman olur. Ben bu ikisinden birini öneririmde vicdanım sızlar. Belki daha iyi hesaplı kasalar vardır. Biraz daha araştırın derim sadece. Elinizi çabuk tutun şubata kalmaz alma satma işi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
ali
Hocam şunu diyebilirim ki pc alırken sadece ham performansa bakmamak lazım.
1- anakart kalitesi
Giriş seviye anakartlara ileride i7 işlemciler ya da ryzen 7 işlemciler takmak isterseniz sorun yaşayabilirsiniz. En kötü ihtimalle elinizdeki işlemci turboya geçtiğinde mosfetler ucu ucuna besleyec şekildeyse anakart aşırı ısınabilir ve bu da canınızı sıkabilir.
2- ram kalitesi
Ramlerin frekans cl değeri çok önemlidir. Sırf bu yüzden %10 - %15'e kadar performansınızda fark olabilir ve gene ileride pişman edebilir.
3- psu kalitesi
Kötü bir psu bütün paranızı ve keyfinizi çalabilir. Ani akım dalgalanması ya da korumaların eksikliği ya da kalitesiz iç bileşen sizi pişman eder özellikle böylw üst seviye donanımlarda büyük felaket senaryoları daha önce görülmüştür.
4- ssd kalitesi
Kötü bir ssd sizi kışın ortasında karanlıkta yapayalnız koyabilir. Özellikle bir zamanlar su 630 640 serisi ssd ler ucuz ve popülerdi kullanıcılar performans sorunu windows boot etmeme ve garanti süresi bittiğinde kesin ürünün çöp olması gibi durumlarla karşılaşırdı.
Hocam bu maddelere dikkat et, tavsiyem 30.000tl hazır sistem önerisi başlığında yeni bir konu açman olur. Ben bu ikisinden birini öneririmde vicdanım sızlar. Belki daha iyi hesaplı kasalar vardır. Biraz daha araştırın derim sadece. Elinizi çabuk tutun şubata kalmaz alma satma işi.
çok teşekkür ederim hocam biraz daha bakayım o zaman iyi forumlar

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
539
İsim
Murat Cemal
Bu arada marka diye hiçbir ürünede güvenmeyin çok kez markaya güvendiğimden pişmanlık yaşamışımdır

Top Bottom