Neler Yeni

30-35 bin TL sistem önerisi

sancarhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ismail küçükkör
Arkadaşlar merhaba,

Bundan birkaç sene önce aldığım, elimde bazı parçalar var. Ekran kartı, işlemci ve RAM eksik. Elimdeki parçalar:

Anakart: MSI MPG Z490 Gaming Plus.
PSU: XPG Core Reactor 750W Gold.
SSD: SanDisk 1TB M.2 SSD.

Sistemi render için kullanacağım özellikle AI modelleri train etmek için. Elimdeki parçaları değerlendirmek adına F/P bir sistem toplamak istiyorum ileride yükselteceğim, idare etmelik iş görsün yeter. Ekran kartının VRAM'i 16 GB tercihimdir o yüzden. 4060 Ti düşündüm, anakartım PCI 3.0 olduğu için Max performans alamayacağım ama dediğim gibi idare etsin yeterli şu an. RAM de DDR4 32 GB düşünüyorum. İşlemci 11700K veya 11900K olabilir aynı fiyatlardalar zaten ama soğutmak için bir de sıvı soğutma gerekiyor sanırım. Ofiste boş bir kasa var modelini bilmiyorum kasa olarak onu kullanırım.

Uzun süredir piyasayı takip etmiyorum, parçaların uyumluluğu konusunda sıkıntı olabilir o yüzden. Hazır kasa alıp parçalarda değişiklik de yapabilirim zira gördüğüm kadarıyla hazır sistemler de mantıklı olabiliyor. Önceliğim F/P olması 30 bine çıkabilirim gibi işin içinden, her türlü önerinize açığım.

Top Bottom