Neler Yeni

Yardım 3000-4000TL arası kaliteli ve uzun süreli kullanımda yormayacak monitör önerisi?

imamim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin Hamamcı
Bütçe
3500
Merhabalar herkese iyi forumlar ve iyi günler. Ben şuanda bir üniversite öğrencisiyim ve Monster Notebook ile tüm işlerimi yapıyorum. Lakin laptop ekranının küçük olmasının beni çok yorduğunu farkettim. Elime de bir miktar para geçti bu sebepten 3k-4k arasında kendime bir monitör arıyorum.

Kaç inch olmalı vs. nasıl karar vermeliyim pek bir fikrim yok ama şu hususlarda bana faydalı olacak önerilerinizi bekliyorum:
-Genellikle günlük kullanımda, kod yazma, çizim yapma, makale okuma gibi işler ile ilgileniyorum(bolca pencere ve sekme olabiliyor ekranımda) onun dışında arada oyun da oynarım. Uzun süreli de kullandığım için göz sağlığı açısından da düşünmem gerekiyor alacağım monitörü. Burada ne çok büyük ne de çok küçük olmamalı gibime geliyor. Ama bir tecrübem yok dediğim gibi.
-144Hz ve IPS daha iyi olur gibi, curved monitöre de pek sıcak bakmıyor gibiyim, zaten bu fiyat bandında çok iyi var mıdır bilmiyorum.

Cevaplarınızı şimdiden bekliyor ve teşekkür ediyorum, sağolun :)

Kaczynski

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Kevin Mitnick
4200 bandına veya indirimini beklersen bu monitörü kullanabilirsin. monitör link
Mesaj otomatik birleştirildi:

kod yazma, çizim yapma da 27 inch senin için daha uygun olur gibime geliyor ama

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
Merhabalar herkese iyi forumlar ve iyi günler. Ben şuanda bir üniversite öğrencisiyim ve Monster Notebook ile tüm işlerimi yapıyorum. Lakin laptop ekranının küçük olmasının beni çok yorduğunu farkettim. Elime de bir miktar para geçti bu sebepten 3k-4k arasında kendime bir monitör arıyorum.

Kaç inch olmalı vs. nasıl karar vermeliyim pek bir fikrim yok ama şu hususlarda bana faydalı olacak önerilerinizi bekliyorum:
-Genellikle günlük kullanımda, kod yazma, çizim yapma, makale okuma gibi işler ile ilgileniyorum(bolca pencere ve sekme olabiliyor ekranımda) onun dışında arada oyun da oynarım. Uzun süreli de kullandığım için göz sağlığı açısından da düşünmem gerekiyor alacağım monitörü. Burada ne çok büyük ne de çok küçük olmamalı gibime geliyor. Ama bir tecrübem yok dediğim gibi.
-144Hz ve IPS daha iyi olur gibi, curved monitöre de pek sıcak bakmıyor gibiyim, zaten bu fiyat bandında çok iyi var mıdır bilmiyorum.

Cevaplarınızı şimdiden bekliyor ve teşekkür ediyorum, sağolun :)
2nci ele de yönelebilirsin knk ıps en az 144hz mönitor 24 inh bulabilırsen kaçırma

imamim

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Muhammed Emin Hamamcı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4200 bandına veya indirimini beklersen bu monitörü kullanabilirsin. monitör link

kod yazma, çizim yapma da 27 inch senin için daha uygun olur gibime geliyor ama
Teşekkür ederim, ben de kararsızım daha önce hiç kullanmadığım için. Listeye ekledim indirime girer ise olabilir bu

2nci ele de yönelebilirsin knk ıps en az 144hz mönitor 24 inh bulabilırsen kaçırma
EyvAllah teşekkür ederim, sıfır olsa daha iyi olabilir, biraz takıntılı olabilirim o konuda. Özellikle ekran konusunda ikinci el biraz zorlayabilir temiz bulma açısından

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Kod yazmak için pivot özelliği işinize yarayabilir, pivot özellikli 24" veya 27" monitör bakabilirsiniz.

Top Bottom