Neler Yeni

3000 serisi çıkmasına yakın 2000 serisi kart alanlar, pişman oldunuz mu?

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,045
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Monitör 1080P ve yenilemediğim sürece bu ekran kartı şimdilik yeterli zaten, ekran kartı ile birlikte monitör yenilerim zaten yenileyecek olursam.
İşlemci kanadında şu an bile yenileyebilirim ama bu imzamdaki sistemde daha iyi işlemciye ne gerek var.
Piyasa düzelirse yenilerim, o kadar da kafaya takmıyorum.
İmzanızdaki sistem gayet yeterli .Aynı düşünceler içerisindeyiz.
Yakın vadede 1080p için upgrade yapmanız gerektiğini düşünmüyorum pek.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar

Canxkarax

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,260
İsim
Can
Temmuzda bir PC topladım. Aslında bütçe fazla olduğundan beklemek istiyordum. 3070 + R7 5800X dizerim diyordum. Ancak bir süre düşünüp sonra almaya karar verdim. Ekran kartım ROG Strix 2070 ve 3900 TL'ye aldım. İşlemcim de R7 3800X ve ~2900 TL'ye aldım. 3000 serisi çıkınca, dürüst olacağım, pişman oldum gibi oldu. Ancak bir süre sonra fiyatların yüksek olduğunu görünce işlemciden ve ekipmanlardan kısmam gerekeceğini fark ettim ve o zaman aldığıma şükrettim. Kafamda hâlâ sorular vardı. Bir süre sonra da fiyatlar ucuzladı ve o ara bu pişmanlık tekrar geldi. Ancak stok kıtlığı başlayınca ve ürünlerin fiyatı çok aşırı artınca şu anda iyi ki almışım diyorum. 3070, 2070'ten çok daha güçlü bir kart olabilir ancak bu fiyata 3070'li alacağım bir sistemden daha iyi ekipmanlarım var ve 2070 bana zaten yetiyor.

Bu benim hikayemdi, kısaca ilk başta pişman olmuştum ama şu anda iyi ki almışım diyorum. Stok sorunu olacağını düşünmüştüm ancak bu kadar da değil. Peki eğer siz 3000 serisinin çıkmasına yakın 2000 serisi kart aldınız mı, aldıysanız pişman mısınız?
ben 2060 super aldım, ondan sonra 3060ti çıktı 1 aya.
pişman değilim çünkü 1080p oynuyorum ve darboğaz yapacak.
anakartımı önü açık aldım. ilerde psu değişip 5600x+3070 alma gibi planım var 2. elden. tahmini 4 seneye.
bence 2000 serisi hala alınır. ama fiyatı ölü olması lazım çünkü 3060 çıkıcak.
4100tl ye almıştım.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Hayır mutsuz değilim çünkü RTX 2070S hala güçlü bir kart. 4.399 TL'ye almıştım ve memnunum. RTX 3070 alabilirdim fakat bütçe çok fazla fırlardı ve 2K monitör ya da R5 5600X almak zorunda kalacaktım. Biz bize yeteriz canım RTX 2070 Superim.

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,254
İsim
Fatih
Bende Haziran sonu Temmuz başı gibi pc topladım (hazır sistem idi). Özellikleri hakkında kısmında var.

2060 almıştım ve o zaman 3060'ı beklese miydim diye düşünmüştüm. Ayrıca 3600 yerine 5600 de alabilirdim gibi.

Ama şuan ki piyasada bırakın 3060'ı 2060 bile zor bulunuyor ve çok fazla pahalı satılıyor. Ryzen 5 3600 desen o zaten bir dönem yoktu bile.

6k ya RX 580 satılan bir durumdayız. Zerre pişman değilim şuan ki kura göre çok ta ucuza aldım.

İstesem bunu karaborsa da gereksiz pahalı satıp (o kadar vicdansız değilim) kar edip yeni sistem toplayabilirim.

Gerek yok ama buna. Bu sistem işimi görüyor oyunlarımı da oynuyorum dersime de giriyorum.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Düşünmüyor değilim ama şimdi alıştım bundan çıkıp 1080ti geçince bi afallarım diye düşünüyorum 😀
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada benim aldığım 3080 de bir sıkıntı vardı. Servise yolladım asusa neyse kart değişim dediler bana değişim kartını yolladılar. Aradan 3 gün geçti eve bi kargo daha geldi evde yoktum eşim almış. İşten geldim hiç eve çıkmadan anneme gittik eşim dedi sana bi kargo daha geldi bende kulaklık almıştım o geldi sandım. Neyse eve döndük ben kargoyu unuttum aradan bir hafta sonra aklıma geldi bir baktım bir adet daha 3080 var servis yanlış göndermiş. Bende aradım durumu anlattım geri iade ettim. Asus da bir adet klavye gönderdi hediye olarak ben adamları aramasam belki farkına varmayacaklardı yada çok geç göreceklerdi.
Benzer bir olay başımıza gelmişti. Bankadan kredi çekilmişti ve parayı elden teslim almıştık. Parayı veren bankadan akşam bir telefon geldi acaba size fazladan para vermiş olabilir miyiz diye. 1k fazladan vermişlerdi, tabii ki gidip parayı verdik. Bu tarz durumlarda şirketler karşılamıyor , çalışanlardan kesiyorlar o yüzden iade etmek çok önemli.
Tebrik ederim sizi re

Batuhan Akbaş

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,671
İsim
Scarlotte
Aksine iyi ki almışım diye seviniyorum. Çoğu kişi bekle yeni kartlar çok iyi ve ucuz olacak demişti. Hatta aldıktan sonra kartların gücünü görünce üzülmedim değil ama beklediğim fiyattan çok daha pahalılardı. Bu yüzden hiç pişman değilim.

Hazars34

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Hazar Sadun
Temmuzda bir PC topladım. Aslında bütçe fazla olduğundan beklemek istiyordum. 3070 + R7 5800X dizerim diyordum. Ancak bir süre düşünüp sonra almaya karar verdim. Ekran kartım ROG Strix 2070 ve 3900 TL'ye aldım. İşlemcim de R7 3800X ve ~2900 TL'ye aldım. 3000 serisi çıkınca, dürüst olacağım, pişman oldum gibi oldu. Ancak bir süre sonra fiyatların yüksek olduğunu görünce işlemciden ve ekipmanlardan kısmam gerekeceğini fark ettim ve o zaman aldığıma şükrettim. Kafamda hâlâ sorular vardı. Bir süre sonra da fiyatlar ucuzladı ve o ara bu pişmanlık tekrar geldi. Ancak stok kıtlığı başlayınca ve ürünlerin fiyatı çok aşırı artınca şu anda iyi ki almışım diyorum. 3070, 2070'ten çok daha güçlü bir kart olabilir ancak bu fiyata 3070'li alacağım bir sistemden daha iyi ekipmanlarım var ve 2070 bana zaten yetiyor.

Bu benim hikayemdi, kısaca ilk başta pişman olmuştum ama şu anda iyi ki almışım diyorum. Stok sorunu olacağını düşünmüştüm ancak bu kadar da değil. Peki eğer siz 3000 serisinin çıkmasına yakın 2000 serisi kart aldınız mı, aldıysanız pişman mısınız?
Ben temmzuda 2060sli sistem toplamıştım. 3070 çıkmadan biraz önce aldığım fiyatın biraz üstüne sattım. İlk çıktığı gün gittim Rtx 3070 aldım ama şu fiyatlara satmayı düşünüyorum. 12 bin nedir yav.

Top Bottom