Neler Yeni

30000 TL sistem önerisi

cnoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
soner
Bütçe
30000
Herkese merhaba arkadaşlar 30000 TL ila 35000 TL arası bütçem var oyun odaklı beni uzun seneler götürecek bir sistem arıyorum. Bu fiyat içerisine monitor dahil etmeyide düşünüyorum. Özellikle monitörü fps oyun odaklı, hz yüksek istiyorum. Bu bütçeyi komple kasayada harcayabilirim monitörün o kadar acelesi yok. Gamingen gibi sitelerde hazır 4060 sistemler görüyorum 28 bin TL bandında alınır mı ? Bundan daha iyi başka tavsiyeniz varsa tabii ki açığım. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
www.gaming.gen.tr/urun/359837/vulcan-7500f-amd-ryzen-5-7500f-mpk-galax-geforce-rtx-4060-ti-1-click -oc-8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

cnoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
soner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yorumunuz için teşekkür ederim. Atmış olduğunuz linkteki bilgisayara çok denk geldim. Bu ekran kartı sorun çıkartır mı?
Ayrıca bu sistem stok hali ile alınabilir mi ?

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart

Bütceyi az daha zorlamak istersen kingston'un gen4 ssd'sini secebilirsin.
Aynı ramden 1 adet daha akakçeden bulup almalısın dual kanal için. Çünkü sistem sayfasında ekleyince 2,5 lira farkediyor ayrı alırsan tanesi 1,8 civarında.
( https://www.tebilon.com/xpg-lancer-...ram-ax5u5600c4616g-slabbk/?ref=akakce&v=1.6.3 )
Ve 240mm lik bir sıvı soğutma da ayriyeten almanı öneririm tabi.
Sakın bu bütçede gidip 8gb vramlik ekran kartı alma, ilerde çok pişman olup beni hatırlarsın.

cnoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
soner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Aynı ramden 1 adet daha akakçeden bulup almalısın dual kanal için. Çünkü sistem sayfasında ekleyince 2,5 lira farkediyor ayrı alırsan tanesi 1,8 civarında.
( https://www.tebilon.com/xpg-lancer-...ram-ax5u5600c4616g-slabbk/?ref=akakce&v=1.6.3 )
Sakın bu bütçede gidip 8gb vramlik ekran kartı alma, ilerde çok pişman olup beni hatırlarsın.
sorun çıkarcağını sanmam ileride 2k çözünürlük monitör almak isterseniz
https://www.gaming.gen.tr/urun/2928...v1-16gb-16gb-ram-500gb-ssd-gaming-bilgisayar/ bunu alın
eğer 1080p olarak devam ediceksenız attığım sistemi alıp kullanabilrisniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğiniz şekilde baktım sisteme ve kafama yattı. Ancak bu ekran kartı markasını ve anakart markasını daha önce görmedim. Bu sistemdeki bileşenlerin arıza durumunda kolay muhattap bulabilir miyim ?
bu parçalar herhangi bir sıkıntıda çıkartmaz değil mi ?
Birde son olarak bana uygun fiyatlı sıvı soğutucu önerebilir misiniz ?

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Dediğiniz şekilde baktım sisteme ve kafama yattı. Ancak bu ekran kartı markasını ve anakart markasını daha önce görmedim. Bu sistemdeki bileşenlerin arıza durumunda kolay muhattap bulabilir miyim ?
bu parçalar herhangi bir sıkıntıda çıkartmaz değil mi ?
Birde son olarak bana uygun fiyatlı sıvı soğutucu önerebilir misiniz ?
gamegarajdakinden mi bahsediyorsun?

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Fiyat odaklı olacağı için bir yerden kısmak gerekiyor. Anakartta bir problem oluşursa zaten, teknoloji işi biraz şans işi.
Ekran kartıda baya iyi bir ekran kartıdır. Ve eklediğim model 3 fanlı

cnoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
soner
Fiyat odaklı olacağı için bir yerden kısmak gerekiyor. Anakartta bir problem oluşursa zaten, teknoloji işi biraz şans işi.
Peki hocam anakartı X670-P ile değiştirsem daha iyi olur mu ? fiyatına değer mi ?

Birde hocam technopatın fps testlerine baktım. Başka bir sistem daha gördüm
buradaki sistemin fps değerleri daha iyi gördüm. Sizin attığınızmı daha iyidir yoksa bu linkteki mi ?

cornlov

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
236
İsim
Caner kart
Bu sistemde 8gb vrami var ekran kartının, ayrıca anakart 620 model ve ssd 500gb. Benim gonderdigim sistem bundan cok iyi,
670 olarak yapmana gerek yok,
Ama ekleyebileceksen biostar silver olan anakart güzeldir onu seç. Mosfet bloğu var
Premium bir urun havası var
images - 2024-02-15T034626.811.jpeg

Top Bottom