Neler Yeni

3060 Ti - MSI Gaming X mi yoksa Zotac Twin Edge mi

appleren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Alp Eren
Bütçe
11500
3060 Ti için:
MSI Gaming X: ~11.5k
Zotac Twin Edge: ~9.5k

MSI Kalitesi için yaklaşık 2k fiyat farkına değer mi, yoksa Zotac da iyi midir? O fiyatı vereceğine 3070 al diyenler oluyor fakat 3070'in de o fiyattaki modelleri yine kalitesiz modeller.
Zotac ısınma ve performans durumları nasıldır? Kalitesinden emin olduğum MSI gaming X mi almalıyım yoksa Zotac da iyi midir? Veya başka model öneriniz var mıdır bütçeyi aşmadan (Asus vb. modeller daha da pahalı)?

EPekzy

80+
bu videoda detaylıca hangi 3060 ti versiyonunu seçmen gerektiğini anlatıyor izleyebilirsin.

appleren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Alp Eren
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bu videoda detaylıca hangi 3060 ti versiyonunu seçmen gerektiğini anlatıyor izleyebilirsin.
teşekkürler hocam, aslında biraz önce baktım ben de bu videoya. Öncesinde Zotac iyi diyenler vardı, videoda ise zotac aşağılarda (C tier - sıralama 27) yer almış. Bu yüzden biraz kafam karıştı. Ayrıca videodaki MSI Gaming X trio ama benim alacağım model trio değil, MSI Gaming X. Bunlardan dolayı ve fiyat bazında da karşılaştırmak için foruma da sorayım dedim.

HyperChief

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
.
3060 Ti için:
MSI Gaming X: ~11.5k
Zotac Twin Edge: ~9.5k

MSI Kalitesi için yaklaşık 2k fiyat farkına değer mi, yoksa Zotac da iyi midir? O fiyatı vereceğine 3070 al diyenler oluyor fakat 3070'in de o fiyattaki modelleri yine kalitesiz modeller.
Zotac ısınma ve performans durumları nasıldır? Kalitesinden emin olduğum MSI gaming X mi almalıyım yoksa Zotac da iyi midir? Veya başka model öneriniz var mıdır bütçeyi aşmadan (Asus vb. modeller daha da pahalı)?
Fiyatı güzel alınır.

appleren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Alp Eren
Teşekkürler. Şu an güncel fiyatlarda 3060 Ti gaming x ile attığınız gigabyte 3070 arasında 800 ₺ fark var. Bu fiyat farkı bütçemi zorlayacak, buna değer mi, ve aşağıdaki sistem parçaları ile uyumlu mudur (anakart, güç, boyut, işlemci darboğaz vb.)? Bunlara göre değerlendirebilirim belki.

GPU: ...
CPU: Ryzen 5 5600.
anakart: B550M-E Wi-Fi
RAM: G.Skill Ripjaws 16 X 2 (toplam 32 GB)
SSD: MSI 500 GB M.2 PCI-e 4.0 ve Kingston 1 TB M.2 PCIe 3.0
PSU: High Power 750W
kasa: MSI MAG Forge M100a mATX

HyperChief

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
.
Teşekkürler. Şu an güncel fiyatlarda 3060 Ti gaming x ile attığınız gigabyte 3070 arasında 800 ₺ fark var. Bu fiyat farkı bütçemi zorlayacak, buna değer mi, ve aşağıdaki sistem parçaları ile uyumlu mudur (anakart, güç, boyut, işlemci darboğaz vb.)? Bunlara göre değerlendirebilirim belki.

GPU: ...
CPU: Ryzen 5 5600.
anakart: B550M-E Wi-Fi
RAM: G.Skill Ripjaws 16 X 2 (toplam 32 GB)
SSD: MSI 500 GB M.2 PCI-e 4.0 ve Kingston 1 TB M.2 PCIe 3.0
PSU: High Power 750W
kasa: MSI MAG Forge M100a mATX
O zaman senin yerinde olsam 6750XT alırım ileriye dönük daha iyi. aradaki fark'a iyi bir hava soğutma ya da indirim'den sıvı soğutma alabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman senin yerinde olsam 6750XT alırım ileriye dönük daha iyi. aradaki fark'a iyi bir hava soğutma ya da indirim'den sıvı soğutma alabilirsin.

Son düzenleme:

appleren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Alp Eren
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam teşekkürler fakat işim gereği NVidia gerekiyor maalesef, AMD almayacağım. Seçenekler sadece şu 3ü ise hangisini önerirsiniz (yukarıda yazdığım sisteme göre uygunluğu da göz önünde bulundurarak)?
- 3060 Ti MSI Gaming X: ~11.5k (bütçe sınırında)
- 3060 Ti Zotac Twin Edge: ~9.5k (fiyat uygun)
- 3070 Gigabyte Eagle: 12k (bütçeyi biraz aşıyor, değecekse bütçeyi zorlayabilirim)

Eğer Zotac güvenilir ve sağlam ise fiyattan dolayı onu düşüneceğim.

HyperChief

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
.
Hocam teşekkürler fakat işim gereği NVidia gerekiyor maalesef, AMD almayacağım. Seçenekler sadece şu 3ü ise hangisini önerirsiniz (yukarıda yazdığım sisteme göre uygunluğu da göz önünde bulundurarak)?
- 3070 Gigabyte Eagle: 12k (bütçeyi biraz aşıyor, değecekse bütçeyi zorlayabilirim)

Anladığım kadarıyla oyundan çok iş amaçlı kullanıcaksınız 3070 almak için aradaki fark'a değer.

appleren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Alp Eren

3070'in kasaya sığmayacağını fark ettim. Bu yüzden elemek durumundayım. 3060 Ti Zotac ve MSI Gaming X arasındayım yine.
Zotac için yüksek sıcaklık değerleri olduğunu söyleyenler ve tavsiye etmeyenler var, arada kaldım.

lia shine

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,002
İsim
Hasan
3070'in kasaya sığmayacağını fark ettim. Bu yüzden elemek durumundayım. 3060 Ti Zotac ve MSI Gaming X arasındayım yine.
Zotac için yüksek sıcaklık değerleri olduğunu söyleyenler ve tavsiye etmeyenler var, arada kaldım.
seni zorlayacak bir durum yoksa al geç gaming xi

Top Bottom