Neler Yeni

3070 almamak için 3 neden(Benim için)

Rikka

80+ Bronze
Şuanda birisine 5K'ya ekran kartımı satabilirim ama satmıyacağım.Neden mi?Ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2070 OC.
1-2K bir monitörüm yok.Bu ekran kartı 4K 60 FPS için.Monitörüm AOC C24G1.
2-Monitörüm 1080P olduğu için işlemci ile darboğaz yapıcak.İşlemcim R5 3600X.
Bunları söylememin nedeni eğer bana benzer bir sistem aldıysa (yeni) 3070 alamadım diye üzülmesine gerek yok.
3070 için üst seviye bir monitör,daha iyi bir işlemci ve iyi bir anakart lazım.Yani ben ekran kartımı 5K'ya satıp sonra 3070 alırsam daha bir sürü masraf yapmam gerekicek.
Daha alalı 3 ay oldu ve gayet uygun bir fiyata aldım.Bu yüzden 4000 serisinde Allah nasip ederse yeni bir sistem toplayacağım.Yanlışım varsa söyleyin.
3. bir neden daha var ama biraz göreceli.Hep ROG STRIX istiyordum ve aldım.RGB'leri ve soğutması muazzam.Performansı da beni tatmin ediyor.Yani kısacası baya seviyorum.
Yanlışım varsa söyleyin.İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Anakartla alakalı dediğin hayatımda duyduğım abartısız EN SAÇMA şey istersem A320 alıp takarım anakart ve ekran kartının hiçbir alakası yok

Müslüm Gürses

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,063
İsim
Mert Gürbüz
Şuanda birisine 5K'ya ekran kartımı satabilirim ama satmıyacağım.Neden mi?Ekran kartım ASUS ROG STRIX RTX 2070 OC.
1-2K bir monitörüm yok.Bu ekran kartı 4K 60 FPS için.Monitörüm AOC C24G1.
2-Monitörüm 1080P olduğu için işlemci ile darboğaz yapıcak.İşlemcim R5 3600X.
3-Anakartım iyi bir ana kart ama orta seviye.Yani bu ekran kartını bu anakarta takmak olmaz.Anakart ASUS TUF B450M-PRO.
Bunları söylememin nedeni eğer bana benzer bir sistem aldıysa (yeni) 3070 alamadım diye üzülmesine gerek yok.
3070 için üst seviye bir monitör,daha iyi bir işlemci ve iyi bir anakart lazım.Yani ben ekran kartımı 5K'ya satıp sonra 3070 alırsam daha bir sürü masraf yapmam gerekicek.
Daha alalı 3 ay oldu ve gayet uygun bir fiyata aldım.Bu yüzden 4000 serisinde Allah nasip ederse yeni bir sistem toplayacağım.Yanlışım varsa söyleyin.
4. bir neden daha var ama biraz göreceli.Hep ROG STRIX istiyordum ve aldım.RGB'leri ve soğutması muazzam.Performansı da beni tatmin ediyor.Yani kısacası baya seviyorum.
Yanlışım varsa söyleyin.İlginiz için şimdiden teşekkürler.
Ne alaka 2070 inle mutlu günler sana aynı fiyata 2080 ti performansı alalım bizde

Rikka

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartla alakalı dediğin hayatımda duyduğım abartısız EN SAÇMA şey istersem A320 alıp takarım anakart ve ekran kartının hiçbir alakası yok
Göreceli o biraz.Neden B550 anakartları yapıyorlar o zaman.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Benim de almamak için birkaç nedenlerim var.
1-Daha 6 ay önce sistem topladım ve RTX 2070 SUPER kullandım.
Bu kadar, ekran kartını alamayacağım için o ekran kartı bana göre dünyanın en kötü ekran kartıdır 🤣.

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Göreceli o biraz.Neden B550 anakartları yapıyorlar o zaman.
Kahkaha attım. B550 anakartları üst düzey işlemciler ile kullanmak için yapıyorlar. Sen 3070 almamak için bahane bul diye değil.

KeremMm

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dostum ben benim için dedim.Ve sistem özelliklerini orada belirttim.Daha bir sürü masraf yapmam gerekicek.
alma zorla mı aldrıdık madem konu açma. almıycam abi gerek yo kde alma bide konu açıp destan yazıyor. allahım ya

Top Bottom