Neler Yeni

Neden RTX 20 ve RTX 30 serisinde DLSS 3 yok benim düşüncem.

RoyPien09

80+ Bronze
Buyurun karşılaştırma

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,840
İsim
Mehmet
Hocam 4000 serisinin çekirdekleri farklı bunu zaten biliyoruz. Senin dediğin "bence çok fark yok biraz geliştirilmiş" kısmı tamamen spekülasyon, bunun böyle olduğunu iddia edeceksen alacaksın 3000 serisinin tensor çekirdeklerini, 4000 serisinin çekirdekleri ile kıyaslayacaksın. Mimarisini inceleyeceksin, platformun parçalarını tek tek kıyaslayacaksın vs. Bence çok fark yok demek çok fark olmadığını göstermez.
Diyelim dediğin gibi arada az bir fark var gerçekten, öyleyse "neden" diye sormak lazım. Farklı sebepleri olabilir, bunları incelemek lazım. Belki 4000 serisinin güç artışı bir eşiği geçiyor ve başarılı şekilde kare oluşturabiliyor ancak 3000 serisi bu eşiğin gerisinde kalıyor. Bu öylesine bir olasılık, bunun tonla sebebi olabilir.
Demek istediğim şu ki kafana göre bir şeyler bence şöyledir böyledir diyerek hiçbir yere varmıyorsun, tabii fikir sahibi olabilirsin ama zikir etmeden önce biraz daha bilgili olman ve de bilgisi olanları dinlemen gerekir.
Şu konuda sana katılıyorum ki NVIDIA genel olarak eski nesil kartların pabucunu çok çabuk dama atıyor, örneğin yanılmıyorsam 2000 serilerinin SAM/resizable bar olmamasının tek sebebi yazılım desteğinin verilmemiş olması. Bunu birkaç yerde böyle okudum ancak yine detaylara hakim değilim ve bilmeden konuşmuyorum. Sana da aynı şekilde daha iyi bilmeden konuşmamanı, konuşacaksan da bilgileri sunuyormuş gibi değil fikirlerini beyan ettiğini belirtmen. Bu dlss 3.0 mevzusu ilk duyurulduğunda forumda da konuşuldu, Abdullah bey de açıklama yaptı ve donanım gerekiyor dedi, benden iyi biliyor ve bilmeden itiraz etmek mantıksız. Saygılar.

RoyPien09

80+ Bronze
eee amd neden hyper rxi sadece 7000 serisine getiriyor o zaman??? bu da mı pazarlama taktiği 6000 serisinin günahı neydi

AMD 7000 serisine Hyper-rx test etmek için getirdi eğer gelişr ve iyi karşılanırsa rx 6000 serisine gelecek bunu bizzat ceo dedi

ayrıca HYPER-RX kilidi kırıldı ben şuan kartıma kullanabiliyorum ama stabil değil istersen foto atayım sana

"thorxium"

80+ Bronze
Benim aslında yazımın özeti pazarlama tekniği yani bilerek getirişmemiş bir şey rtx 30 serisinde olan çekirdekler ile rtx 40 serisin'de olan çekirdekler aynı olmayabilir olamaz da yeni nesil çünkü ama diğerine göre az performans versin 150 fps alma 90 fps al mesela
Şöyle olabilir mesela gerçekten vardır ama işte 150 90 değilde 90 a 40 oluyodur o yüzden yapmamışlardır,
Ben mesela Hitman 3 de öyle bir ayar var Yansımalar direk senin çözünürlüğün oluyor ben de 4060 var ben o ayarı açmadan 170 fps ler de gezerken açtığımda 70-80 lere düşüyor ordan hesapla.
Getirselerdi belki insanların oyunları kasardı bu yüzden daha kötü olabilirdi insanların tepkileri olarak.

RoyPien09

80+ Bronze
@batuu123

Sen bunları tek tek acabiliyormusun biri açılınca biri kapanıyor ahha ahh köütlemek yerine araştırın biraz.

weqwewqe.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

@batuu123 şuan çıldırıyorsun galiba biri açılıyor biri kanapıyor biri açılıyor biri kapanıyor qweqweqwe

batuu123

80+ Bronze
@batuu123

Sen bunları tek tek acabiliyormusun biri açılınca biri kapanıyor ahha ahh köütlemek yerine araştırın biraz.

Alıntıyı görüntüle

@batuu123 şuan çıldırıyorsun galiba biri açılıyor biri kanapıyor biri açılıyor biri kapanıyor qweqweqwe
ya birini acıyorum digeir kapanıyor evet ne rezalet bir sey bu ya süs olsun diye koymuslar hepsini aynı anda kullanamıcaksak niye var nvidia böyle mi canım nvidiam aynı anda ray tracing + reflex + dlss 3.5 ve frame gen açabiliyorsun üstüne shadow playden de kayıt al <3

RoyPien09

80+ Bronze
ya birini acıyorum digeir kapanıyor evet ne rezalet bir sey bu ya süs olsun diye koymuslar hepsini aynı anda kullanamıcaksak niye var nvidia böyle mi canım nvidiam aynı anda ray tracing + reflex + dlss 3.5 ve frame gen açabiliyorsun üstüne shadow playden de kayıt al <3

Hyper-rx buna yarıyor işte 2 kere işliyor görüntüyü 2k'dan 4k'ya upscale ediyor sen şuan birini açınca biri kapanıyor çunkü bu hyper-rx özelliği hepsini açman için sadece 7000 serisinde test ediliyor ileride gelecek büyük ihtimalle.

Hayır banada saçma geliyor ve bunun herkes farkında, FSR Rx590'a bile verilirken bunun verilmemesi saçmalık, keşke verilse ama bunu kendine 2 sayfa edecek yazı yazmalık dert edinme bence çünkü yapabileceğimiz bir şey yok, tek bir kişi yapabilir bunu arkasına kitleleri alır ve protesto düzenler Abdullah Hacıgül gibi birisi o zaedinman bir güncellemeyle hallolur ama şu anlık malesef yok öyle bir durum.
Yok ben kendime dert edinmiyorum çok şükür güçlü bir kartıım var ben herkesi düşünüyorum benim yazım başkasının yazısı hiçbirşeyi değiştrimeyecek ama insanın aklına oturan şeyler yalan olabiliyor yalana inanmaktan'sa gerçeğe inanıp üzülürüm daha iyi.

Son düzenleme:

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
AMD bize sahip çıkar :peeposad2:

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
3070 Ekran katın ile Durup duruken FSR 3 gelmesi ve 10 fps dahi fazla alman kardır. şuan durduğu yerden kim fps veriyor sana örnek
FSR 3 çıkınca belli olur her şey frame generation olayında bende öyle düşünüyorum 40 serisi gibi çalışmasa bile 5-10 fps verilebilirdi 40 serisi ile yazlım satmayı istiyorlar. Politikaları böyle yapacak bir şey yok

RoyPien09

80+ Bronze
FSR 3 çıkınca belli olur her şey frame generation olayında bende öyle düşünüyorum 40 serisi gibi çalışmasa bile 5-10 fps verilebilirdi 40 serisi ile yazlım satmayı istiyorlar. Politikaları böyle yapacak bir şey yok

Aynen hocam benim konuyu açmamdaki amaç benim gibi düşünen insanları görmek ve yalnız olmadığımı bilmek. En azından direk desteğini
kesmek yerine yeni bir sürüm çıkarabilirdi DLSS 3.5 çıktı ne oldu RTX 30 ve 20 serisi kullanan gene kazık yedi DLSS 3.5 açılması için CP77'de
Overdirvie moduna alman lazım onu alınca'da sanki 4k'da oyun oynuyormuşsunz gibi fps yere giriyor ben ne anladım o işten

Sekibayashi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Aynen hocam benim konuyu açmamdaki amaç benim gibi düşünen insanları görmek ve yalnız olmadığımı bilmek. En azından direk desteğini
kesmek yerine yeni bir sürüm çıkarabilirdi DLSS 3.5 çıktı ne oldu RTX 30 ve 20 serisi kullanan gene kazık yedi DLSS 3.5 açılması için CP77'de
Overdirvie moduna alman lazım onu alınca'da sanki 4k'da oyun oynuyormuşsunz gibi fps yere giriyor ben ne anladım o işten
hiç denemedim dls 3.5 hangi ekran kartı var sende

RoyPien09

80+ Bronze
hiç denemedim dls 3.5 hangi ekran kartı var sende
Bende rx 6800 xt var farklı forumlar'da konular açıldı, bir sürü video açtım mesela Ray Reconstruciton'un açılması için RTX modunu Overdrive alınca açılıyor o özellik ULTRA olunca açılmıyor Overdrive zaten tam bir FPS düşmanı alta video attım senin ekran kartını görüntü çok güzel ama fps yerlerde adam anca DLSS 3 performance moduna alıyor öyle 40 fps oluyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,839
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom