Neler Yeni

Neden RTX 20 ve RTX 30 serisinde DLSS 3 yok benim düşüncem.

The Semih

80+ Silver
Üteki fotoğrafları bu arkadaş atıyor alttakileri ben birde utanmadan konu açmış kötülemek için
DLSS sadece yazılım ile çıkış yapsaydı FSR 2.2 gibi olurdu, tam tersi AMD donanımlı yapayzekalı çıksaydı DLSS olurdu.

batuu123

80+ Bronze
@batuu123 sen böyle saçma saçma konu açan bir insansın senden ben ne bekleyebilirim

insanlara gerçekleri aktarıyorum <3

RoyPien09

80+ Bronze
insanlara gerçekleri aktarıyorum <3

Allah şahit sırf senin attığın resminlerin yalan olduğunu bildiğim için gittim Forza Horizon 5 indirdim aynı senin testlerini yaptım ve değişen çok ufak şeyler var sen anca kendini kandır.

Hangi ekran kartını kullanıyorsun sen
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen gidersin bu kafayla FSR 1 ile DLSS 3.5 karşılaştırırsın

Sırf senin için konu açardım'da uğraşamam

batuu123

80+ Bronze
Allah şahit sırf senin attığın resminlerin yalan olduğunu bildiğim için gittim Forza Horizon 5 indirdim aynı senin testlerini yaptım ve değişen çok ufak şeyler var sen anca kendini kandır.

Hangi ekran kartını kullanıyorsun sen

Sen gidersin bu kafayla FSR 1 ile DLSS 3.5 karşılaştırırsın

Sırf senin için konu açardım'da uğraşamam
ben 4070 alıcam yarın şuan amd rx 6600 var elektrik veresim bile gelmiyor da mecburiyetten işte.. hayrına vericem birine amdden para bile kazanmak istemem

"thorxium"

80+ Bronze
DLSS (Deep Learning Super Sampling), Nvidia tarafından geliştirilen ve yapay zeka kullanarak oyun grafiklerini yükseltmeye yardımcı olan bir teknolojidir. Bu teknoloji, Nvidia'nın RTX serisi grafik kartlarında bulunur ve özellikle yapay zeka ve derin öğrenme yeteneklerine sahip Tensor çekirdeklerini kullanır. DLSS, daha düşük çözünürlüklü bir görüntüyü yapay zeka ile yükselterek daha yüksek çözünürlükte bir görüntü elde etmenizi sağlar, böylece oyunlar daha yüksek performans ve görsel kalite sunar.

DLSS sürümleri, zaman içinde Nvidia'nın GPU teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte güncellenir. Bu güncellemeler, yeni nesil RTX grafik kartlarının özelliklerini ve performansını artırmak amacıyla tanıtılır. Dolayısıyla, DLSS 3.0 veya diğer sürümler belirli bir GPU serisi için özel olarak sunulabilir.

DLSS 3.0'ın sadece RTX 4000 serisi kartlara özgü bir özellik olması muhtemelen Nvidia'nın bu yeni sürümü, daha yüksek performans ve kalite sunmak için bu özel GPU serisi için optimize ettiği anlamına gelir. Bu, Nvidia'nın mevcut teknolojileri geliştirmek ve daha yeni GPU serilerini pazarlamak için sık sık yaptığı bir yaklaşımdır.

Bu tür özelliklerin belirli GPU serilerine özgü olmasının nedeni, yeni teknolojilerin gereksinimlerini karşılamak için daha yeni ve güçlü donanımın gerekli olabilmesidir. Bu nedenle, daha eski GPU serileri bu özellikleri desteklemeyebilir veya optimize edilmemiş olabilir.

Chatgpt ye sordum açıktı sorayım dedim direk.
Yani Tensor çekirdekleri sadece 4000 serisinde olduğu için gelmiyor olabilir.
Çok daha optimize edilmiş bir dlss belki gelebilir ama frame generation sadece 4000 de var o kesin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Enes Demir
DLSS 2.5 Sürümü'de var dostum bakmanı öneririm DLSS 3.5'den ben bahsetmedim. sen hiç anlamamışsın dostum ben DLSS 3.5'den bahsetmiyorum ben eskiye giderek'den o zamanlar'dan bahsediyorum DLSS 3.0 duyurulunca DLSS 3.5 mi vardı 2 si ayrı şeyler

DLSS 3.5'i millet DLSS 3 ve fg anladı bu doğru ama ben bundan hiç bahsetmedim.
2.5.1 güncellemesi olabilirmi o.

"thorxium"

80+ Bronze
Tensör çekirdekleri rtx 20 ve 30 serisin'de de var optik akiş yok sadece
O olmayan yüzünden dir işte adamlar biliyodur ne yapacaklarını zaten pazarlama taktiği de olabilir,
(dlss 3.0 ı kast etmiyorum demekki 4000 serisinde fiziksek olarak bi fazlalık var )
5000 serisini yakın zamanda planlamıyorlarsa dlss in de daha iyi versiyonu falan gelebilir.

RoyPien09

80+ Bronze
ben 4070 alıcam yarın şuan amd rx 6600 var elektrik veresim bile gelmiyor da mecburiyetten işte.. hayrına vericem birine amdden para bile kazanmak istemem

Hayırlı olsun

ama bilrek karşı rakibi gösterme ben inanmam bilen kişi'de inanmaz ancak bilmeyeni kandırısın

batuu123

80+ Bronze
O olmayan yüzünden dir işte adamlar biliyodur ne yapacaklarını zaten pazarlama taktiği de olabilir,
(dlss 3.0 ı kast etmiyorum demekki 4000 serisinde fiziksek olarak bi fazlalık var )
5000 serisini yakın zamanda planlamıyorlarsa dlss in de daha iyi versiyonu falan gelebilir.
ya her şeyi geçtim frame gen 3000 serisinde 30fps arttırırken 4000 serisinde 80fps arttırıyorsa nvidia tabi ki bu desteği 3000 serisine sunup teknolojiyi rezil etmez

RoyPien09

80+ Bronze
Benim aslında yazımın özeti pazarlama tekniği yani bilerek getirişmemiş bir şey rtx 30 serisinde olan çekirdekler ile rtx 40 serisin'de olan çekirdekler aynı olmayabilir olamaz da yeni nesil çünkü ama diğerine göre az performans versin 150 fps alma 90 fps al mesela

ya her şeyi geçtim frame gen 3000 serisinde 30fps arttırırken 4000 serisinde 80fps arttırıyorsa nvidia tabi ki bu desteği 3000 serisine sunup teknolojiyi rezil etmez
Neden resil etsin sen fazla'dan 30 fps alacaksın rtx 30 kullanan olsan insalar şuan FSR 3.0 gelecek'de biraz daha fazla fps alacağız diye seviniyor sırf kendi firması vermedi diye

batuu123

80+ Bronze
Benim aslında yazımın özeti pazarlama tekniği yani bilerek getirişmemiş bir şey rtx 30 serisinde olan çekirdekler ile rtx 40 serisin'de olan çekirdekler aynı olmayabilir olamaz da yeni nesil çünkü ama diğerine göre az performans versin 150 fps alma 90 fps al mesela

Neden resil etsin sen fazla'dan 30 fps alacaksın rtx 30 kullanan olsan insalar şuan FSR 3.0 gelecek'de biraz daha fazla fps alacağız diye seviniyor sırf kendi firması vermedi diye
eee amd neden hyper rxi sadece 7000 serisine getiriyor o zaman??? bu da mı pazarlama taktiği 6000 serisinin günahı neydi

Top Bottom