Neler Yeni

Neden RTX 20 ve RTX 30 serisinde DLSS 3 yok benim düşüncem.

RoyPien09

80+ Bronze
Ee0UL6cWkAEFda3.jpg

vay be nvidia bizi kandırıyormus

Sen zaten tamamen nvidia fanboyusun geçen gün sırf xess fsr'dan iyi diğerek yalan konu aşmıssın ben'de konunu çürüttüm ama git bak

The Semih

80+ Silver
Öncelikle konuyu diğer arkadaşlar gibi dalgaya vurmadığınız için teşekkürler hepsinin elinde rtx 4090 ekran kartları var çünkü.

evet optik akiş hızlandırıcılar konusunu yazmayı unuttum bu mantıklı mesela.

teşekklürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler az çok anladıysan.
Dedikleriniz doğru hocam NVIDIA satış politikası izliyor, mesela Optik kare hesaplayıcıyı neden RTX 3000 de çıkarmadı 2020 de üretimdeyken, hepsi planlı çünkü bu teknolojiyi 1 senede icat etmedi sonuçta kim bilir yıllardır çalışıyorlar üzerinde.

RTX 5000 serisi çıkınca gör bak yeni bir şey tanıtıcaklar sadece RTX 5000 kartlara özel olucak. Kasıtlı olarak donanım ayırıyor NVIDIA o konuda haklısınız.

Hard NVIDIA cı biriyim bu arada saldırmayın :D

RoyPien09

80+ Bronze
Hocam söylediğimiz gerçekleri kabul etmiyorsun, 2 saattir anlatıyorum içerisinde ekstra bir donanım var. Kabullenmiyorsun mantıklı mesela diyorsun bunlar gerçek zaten. yazılımla bu donanım birleşince ortaya DLSS 3 çıkıyor. Yani sen tutup bütün RTX kartları toplatıp içerisine parça mı eklesin NVIDIA diyorsun :D
Yok hocam asla tabii ki benim demek istediğim dandik amd bile fsr 3 desteği sunup sen mesela rtx 3060ti 'da dlss 2 ile 60 fps alıyorsan şimdi fsr 3 ile 75 alacaksın ben bunu kendileri yapması gerekirdi diyorum ya rakip firmadan geliyor bu hamleler sana'da garip gelmiyor mu

@batuu123 baktın mı ne kadar yalan attığına.

Dedikleriniz doğru hocam NVIDIA satış politikası izliyor, mesela Optik kare hesaplayıcıyı neden RTX 3000 de çıkarmadı 2020 de üretimdeyken, hepsi planlı çünkü bu teknolojiyi 1 senede icat etmedi sonuçta kim bilir yıllardır çalışıyorlar üzerinde.

RTX 5000 serisi çıkınca gör bak yeni bir şey tanıtıcaklar sadece RTX 5000 kartlara özel olucak. Kasıtlı olarak donanım ayırıyor NVIDIA o konuda haklısınız.

Hard NVIDIA cı biriyim bu arada saldırmayın :D
Yoo ben'de nvida kullanıyorum hem amd hem nvida sistemim var gayet'de memnumun mesela

batuu123

80+ Bronze
şimdi bu elemana cuda çekirdeklerini falan sorsak ona da yalan der gider amd alır sonra adobe bile kullanamayınca kardeşim kartlar aynı değil mi ben 10fps fazla alıyorum nasıl kullanamam falan der :D nvidia yalan söylese emin ol bunu yabancı forumlar tak diye ifşalar bize söylerdi. adamlar sürekli teknolojilerini geliştiriyor zaten gerek hisseleri gerek şirket değerleri milyarlarca dolar, sana yeni kart satmak zorunda değil satmaya da uğraşmak zorunda değil almak istersen alırsın almak istemezsen buyur 3000 serisi al frame gen kullanma. ayrıca sırf 4000 serisini satmak için böyle bir şey yapsa bile kime ne? siz appleye diyor musunuz iphone 14de type c yoktu iphone 15de var kesin 15i satmak için böyle yaptılar vs vs. saçma bir düşünce adam tabi ki satmaya uğraşacak yeni özellikler ekleyerek geliştirecek kartlarını

The Semih

80+ Silver
Yok hocam asla tabii ki benim demek istediğim dandik amd bile fsr 3 desteği sunup sen mesela rtx 3060ti 'da dlss 2 ile 60 fps alıyorsan şimdi fsr 3 ile 75 alacaksın ben bunu kendileri yapması gerekirdi diyorum ya rakip firmadan geliyor bu hamleler sana'da garip gelmiyor mu

Hocam şunuda eklemek istiyorum DLSS konusunda, DLSS sadece görüntüyü upscale etmiyor belki duymuşşundur DLAA var içinde yani kenar yumuşatma özelliğide var işte FSR de bu yok, çünkü FSR yazılımla çıkarıldı DLSS donanım gerektiren bir şey. Upscale konusunda ikiside aynı işi yapıyor ama DLSS'in ayrıldığı nokta kenar yumuşatma özelliği.

MSAA 8X den daha net yapıyor kenarları, FSR 2 kenar yumuşatılmadığı için görüntüler pikselli gözüküyor.

1695551496435.png

wearetheash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
enes yılmaz

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,655
İsim
uwu
FSR 3 bir oyunlara eklensin o zaman konuşuruz onu, amd şuan ne çıkarsa oyunu çamur yapmaktan başka bir şey yapamadı maalesef. tamamen hem kalite hem fps arttıran bir teknoloji gördüğümüzde konuşuruz şuan NVIDIA bu konu da AMD'den çok üstün.
çamur olayına katılmıyorum kalite de fsr 2.0 bnce yeterli hatta bn denemek için gta v ye fsr 1.0 kurdum oyunda quant v/redux/naturalvision grafik modları kuruluydu msaa2x te diğer her şey ultrada fps i max 50lerden 75/80 lere çıkardı 2.0 ı ise daha kurmadım daha iyi sonuç almak için oyunu tekrardan yükleyip sadece fsr modu varken deneyeceğim

RoyPien09

80+ Bronze
@batuu123 Sen bu konuya cevap ver ilk önce

@EpikSemih @Farway @SadeceBirisi. @Burak Aksoy

Bu arkadaşın konuya bakarmısınız nasıl çürütüyorum kendisi başlı başına nvidia fanboy ben buna ne desem aksini der

zerolite

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,196
İsim
Mertcan
İlgilendiği Kategoriler
Kripto

Yoo ben'de nvida kullanıyorum hem amd hem nvida sistemim var gayet'de memnumun mesela
Hani yazılım olarak DLSS 3.5 geldi ya hocam, bunun devamı gelecektir işte 4.0 gelecektir bu şekilde yine FPS artacak. FSR 3 75 fps verirse onu kullanırız sonuç olarak FSR amd kart diye tutturmuyor NVIDIA kartta kullanabiliyor.

batuu123

80+ Bronze
çamur olayına katılmıyorum kalite de fsr 2.0 bnce yeterli hatta bn denemek için gta v ye fsr 1.0 kurdum oyunda quant v/redux/naturalvision grafik modları kuruluydu msaa2x te diğer her şey ultrada fps i max 50lerden 75/80 lere çıkardı 2.0 ı ise daha kurmadım daha iyi sonuç almak için oyunu tekrardan yükleyip sadece fsr modu varken deneyeceğim
fsr 1 tam anlamıyla rezalet ve çamurdan bile beter, fsr 2 yine nispeten daha iyi ama hiçbiri bir dlss değil özellikle rtx + 3.5 + frame gen açınca başka dünyaları yaşatıyor sana nvidia

RoyPien09

80+ Bronze
Üteki fotoğrafları bu arkadaş atıyor alttakileri ben birde utanmadan konu açmış kötülemek için

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Ömer
Instagram
aydomer39
Steam
1316142768
Mantık gene destek kesilmesine gidiyor. Umarım fsr 3 ve frame generation çok iyi değerler verir'de o zaman anlaşılır demek istediğim ayrıca 3000 serisi ile 4000 serisi sadese başlangıç orta segmentte alınabiliyor 4070'den yukarısı ateş pahası.

Sen almışşsın hocam gerisi almasa'da olur.
toplumu unutmamak lazım daha iyileri sizin olsun.

sistemin güzelmiş hocam
teşekkürler ama çok ısınıyor ya sağlam sıvı soğutma almak gerekiyor seninkininde hiç eksik bir yanı yok seninkide müq sistem

RoyPien09

80+ Bronze
@batuu123 sen böyle saçma saçma konu açan bir insansın senden ben ne bekleyebilirim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
920,734
Üyeler
142,805
Son üye
winchester007
Top Bottom