Neler Yeni

Çözüldü✓ 30k-35k Arası bir bütçem var biraz daha çıkabilirim belki bi kasa istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda
Bütçe
35000
Tüm parçaları teker teker toplicak bilgim yok hazır kasa almak istiyorum 30-35 bütçe arası ne önerilebilir belki biraz daha çıkabilirim şuanda elimde kullanabilecegim 8+8 DDR4 ram 500gb M2 SSD. Ve bi tanede kaliteli islemci soğutucu var garantisi bitince ek olarak bunlarıda takabilirim

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
eren kılıçoğlu
Tüm parçaları teker teker toplicak bilgim yok hazır kasa almak istiyorum 30-35 bütçe arası ne önerilebilir belki biraz daha çıkabilirim şuanda elimde kullanabilecegim 8+8 DDR4 ram 500gb M2 SSD. Ve bi tanede kaliteli islemci soğutucu var garantisi bitince ek olarak bunlarıda takabilirim
Bütçene göre özelleştir al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bütçene göre özelleştir al.
Önerdiğin pcyi begendim ama ryzen tarafıno fazla bilmiyorum işlemcinin gücü hemen hemen hangi intel işlemcisine denk geliyor

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
eren kılıçoğlu
Önerdiğin pcyi begendim ama ryzen tarafıno fazla bilmiyorum işlemcinin gücü hemen hemen hangi intel işlemcisine denk geliyor
13400f ama 7500f hem soket açısından daha iyi hemde daha performanslı.

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
eren kılıçoğlu
13400f. 13. Nesilminoluyor ne olutor bende şuan i5 10400f islemci va ondan dahamı iyi
Evet 13.nesil 13400f senin işlemcinden daha iyi 7500f ise hem soket hem performans açısından iki işlemcindende daha iyi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Uğur
ryzen işlemciler artık intel işlemcilerden daha verimliler daha az ısınıyorlar ve daha fazla performans veriyorlar oyunda

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda
Evet 13.nesil 13400f senin işlemcinden daha iyi 7500f ise hem soket hem performans açısından iki işlemcindende daha iyi.
Tamam teşekkür ederim önerdiğin sistem uzun süreli sorun çıkarmicak bir sisteme benzyor kesinlikle değerlendiricem çok sagol
Mesaj otomatik birleştirildi:

7500F şuan alabileceğiniz en mantıklı işlemcilerden hocam. Fiyat performans açısından.
Teşekkür ederim💗

Bir şey daha sorabilirmiyim bendeki işlemci fanını 8+8 rami ve ssdm2 yi yeni alacagim pc ye takarsam garanti bozulurmu yoksa her parçanın ayrı garantisimi var 1tb ssd alıp fazla ödemektense elimdekini kullanmak daha mantıklı olur gibi geliyor

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,636
İsim
eren kılıçoğlu
Tamam teşekkür ederim önerdiğin sistem uzun süreli sorun çıkarmicak bir sisteme benzyor kesinlikle değerlendiricem çok sagol

Teşekkür ederim💗

Bir şey daha sorabilirmiyim bendeki işlemci fanını 8+8 rami ve ssdm2 yi yeni alacagim pc ye takarsam garanti bozulurmu yoksa her parçanın ayrı garantisimi var 1tb ssd alıp fazla ödemektense elimdekini kullanmak daha mantıklı olur gibi geliyor
M2 ssdyi takabilirsin işlemci soğutucu kasana ve işlemcine uygunsa takabilirsin ram soket tipi uymadığı için takamazsın.

Top Bottom